• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 08.06.2023

Boże ciało 201. Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – popularnie zwaną Bożym Ciałem. W dniu dzisiejszym Msze św. według porządku niedzielnego. Jak zapowiadaliśmy na zakończenie Mszy św. o godz. 11:00 wyjdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem, aby uczcić Chrystusa Pana przechodzącego przez naszego życie w darze Eucharystii. Niech to będzie dla nas okazja do dziękczynienia za boski dar Chrystusa Pana obecnego w naszym życiu w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy, że poprzez wspólną procesję wyznajemy naszą wiarę w Jezusową obecność w darze Eucharystii. Procesja zatrzyma się przy czterech ołtarzach stacyjnych: przy Zespole Szkól Pijarskich przy ul. Bankowej 1 ołtarz; przy ul. Dzieci Wrześni 2 ołtarz; przy ul. Tyrankiewiczów 3 ołtarz; oraz przy domu katechetycznym 4 ołtarz. Ze względu na procesję w dniu dzisiejszym nie ma popołudniowego Nabożeństwa o 17:30. Wszystkich z serca zapraszamy.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc modlitwy ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, które jest dla nas znakiem miłosierdzia Bożego. W codziennych Nabożeństwach Czerwcowych o godz. 17:30 czcimy znak Bożego Miłosierdzia, które jest dla nas wszystkich fundamentem życia.

3. Dzisiejsza uroczystość Bożego Ciała to także drugi czwartek miesiąca czerwca. Tego dnia bezpośrednio po procesji do sali katechetycznej serdecznie zapraszamy na kolejne krótkie spotkanie członków Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją formację eucharystyczną. Będzie to ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą. Bezpośrednio po procesji, sala katechetyczna, z serca zapraszamy!

4. Już jutro w piątek 09. czerwca o godz. 19:00 do sali katechetycznej zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne młodzież i starszych, którzy pragną przygotować się do sakramentu Bierzmowania. Piątek, godz. 19:00.

5. Przyszła niedziela 11. czerwca będzie drugą miesiąca. Wszystkimi ofiarami wspomagać będziemy wkład własny Parafii w przygotowany pakiet projektów remontowo-konserwatorskich. W ostatnich dniach podpisaliśmy umowę dotacyjną z Gminą Miejską na zaprojektowane prace konserwa-torskie bardzo sfatygowanych barokowych schodów od strony Rynku. Do całości budżetu tego zadania remontowo - konserwatorskiego nasza wspólnota będzie musiała dołożyć wkład własny w wysokości 51 tyś zł.

W międzyczasie podejmujemy także intensywne starania o pozyskanie środków z innych źródeł na kolejne przygotowane projekty. Aplikowaliśmy 6. naszych projektów do Narodowego Programu Odbudowy Zabytków. Z tego kierunku ciągle oczekujemy na informacje. O dalszych etapach przepro-wadzenia prac konserwatorskich barokowych schodów od strony Rynku będziemy jeszcze informować. Z serca dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie i zapewniamy o codziennej modlitwie.

6. We wtorek 13. czerwca przeżywać będziemy kolejny Comiesięczny Pokutny Dzień Fatimski. Naszą modlitwę rozpoczniemy Nabożeństwem Czerwcowym o godz. 17:30, bezpośrednio po którym o 18:00 będzie sprawowana Msza św. za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej w intencjach zbiorowych za żywych, czy zmarłych z naszych rodzin, po której wyjdziemy w Procesji Fatimskiej ze świecami zakończonej Apelem Maryjnym. Na tę fatimską pokutną modlitwę wszystkich z serca zapraszamy.

Komunikaty duszpasterskie na uroczystość Trójcy Przenajświętszej 04.06.2023

Trójca święta1. Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która przypomina nam, że życie i powołanie każdego ochrzczonego człowieka włączone jest w krwioobieg Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Dzisiejsza niedziela 04. czerwca jest także pierwszą miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze: dla róży męskiej po Mszy św. o godz. 11:00; dla wszystkich róż żeńskich na spotkaniu o godz. 17:00, na które z serca zapraszamy wszystkie Matki Różańcowe.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc modlitwy ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, które jest dla nas znakiem miłosierdzia Bożego. W codziennych Nabożeństwach Czerwcowych o godz. 17:30 czcimy znak Bożego Miłosierdzia, które jest dla nas wszystkich fundamentem życia.

3. W najbliższy czwartek 08. czerwca obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – ludowo nazywaną Bożym Ciałem. Tego uroczystego dnia Msze św. w naszej bazylice według porządku niedzielnego. Tradycyjnie na zakończenie Mszy św. o godz. 11:00 wyjdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem do ołtarzy stacyjnych ulicami: Kościelną, Bankową gdzie będzie 1 ołtarz przy wjeździe do Szkół Pijarskich; następnie przejdziemy ul. Karola Miarki, Dzieci Wrześni, gdzie będzie 2 ołtarz; przejdziemy ul. Tyrankiewiczów, gdzie zaaranżowany będzie 3 ołtarz; i ul. Bankową przejdziemy na plac przy bazylice, gdzie będzie 4 ołtarz. Pamiętajmy, że poprzez wspólną procesję wyznajemy wiarę w obecność Chrystusa Pana w Eucharystii. Niech nasz udział w procesji będzie wyrazem wiary i wdzięczności Bogu, który nieustannie przechodzi przez nasze życie ze swoją łaską. Na tę procesję zapraszamy wszystkie dziewczynki: komunijne, rocznicowe, młodsze czy starsze do sypania kwiatków podczas procesji. Wychowujmy najmłodsze i młode pokolenie do szczególnej czci względem Chrystusa Pana obecnego pośród nas w Najświętszym Sakramencie.

4. Uroczystość Bożego Ciała to także drugi czwartek miesiąca czerwca. Tego dnia bezpośrednio po procesji do sali katechetycznej serdecznie zapraszamy na kolejne krótkie spotkanie członków Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją formację eucharystyczną. Będzie to ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą. Najbliższy czwartek, bezpośrednio po procesji, sala katechetyczna, z serca zapraszamy!

5. W piątek 09. czerwca o godz. 19:00 do sali katechetycznej zapraszamy na spotkanie formacyjne młodzież i starszych, którzy pragną przygotować się do sakramentu Bierzmowania. Piątek, godz. 19:00.

6. Przyszła niedziela 11. czerwca będzie drugą miesiąca. Wszystkimi ofiarami wspomagać będziemy wkład własny Parafii w przygotowany pakiet projektów remontowo-konserwatorskich. W ostatnich dniach podpisaliśmy umowę dotacyjną z Gminą Miejską na zaprojektowane prace konserwa-torskie bardzo sfatygowanych barokowych schodów od strony Rynku. Do całości budżetu tego zadania remontowo - konserwatorskiego nasza wspólnota będzie musiała dołożyć wkład własny w wysokości 51 tyś zł.
W międzyczasie podejmujemy także intensywne starania o pozyskanie środków z innych źródeł na kolejne przygotowane projekty. Aplikowaliśmy 6. naszych projektów do Narodowego Programu Odbudowy Zabytków. Z tego kierunku ciągle oczekujemy na informacje. O dalszych etapach przeprowadzenia prac konserwatorskich barokowych schodów od strony Rynku będziemy jeszcze informować. Z serca dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie i zapewniamy o codziennej modlitwie.

7. We wtorek 13. czerwca przeżywać będziemy kolejny Comiesięczny Pokutny Dzień Fatimski. Naszą modlitwę rozpoczniemy Nabożeństwem Czerwcowym o godz. 17:30, bezpośrednio po którym o 18:00 będzie sprawowana Msza św. za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej w intencjach zbiorowych za żywych, czy zmarłych z naszych rodzin, po której wyjdziemy w Procesji Fatimskiej ze świecami zakończonej Apelem Maryjnym. Na tę fatimską pokutną modlitwę wszystkich z serca zapraszamy.

Komunikaty duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023

Zeslanie ducha swietego1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego na apostolski Kościół zgromadzony w jerozolimskim wieczerniku. Niech ten dzień nieustannej młodości Kościoła pomaga nam uwrażliwiać nasze życie na charyzmatyczne strumienie Bożej łaski, które czynią z nas świadków Zmartwychwstałego Pana, obrońców ponadczasowej mądrości Ewangelii.

2. Jutro, w poniedziałek 29. maja obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Tego maryjnego dnia Msze św. w naszej bazylice o godz. 6:30; 7:00; 9:00; dodatkowa Eucharystia o 11:00; oraz wieczorna o 18:00 uprzedzona kolejnym Nabożeństwem Majowym. Do modlitwy z serca zapraszamy!

3. W najbliższą środę 31. maja obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego maryjnego dnia Msze św. w bazylice o godz. 6:30; 7:00; 9:00; dodatkowa Msza św. o 11:00 oraz wieczorna uprzedzona ostatnim Nabożeństwem Majowym. Do modlitwy za wstawien-nictwem Matki naszego Pana z serca wszystkich zapraszamy.

4. Już w najbliższy czwartek 01. czerwca obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego świątecznego dnia Msze św. w naszej bazylice o godz. 6:30; 7:00; 9:00; dodatkowa Eucharystia o 11:00; oraz wieczorna o 18:00 uprzedzona pierwszym Nabożeństwem Czerwcowym. Niech Jezus Chrystus Jedyny i Najwyższy Kapłan Rodziny Kościoła zgromadzi nas tego dnia przy ołtarzu, abyśmy mogli wymadlać łaskę nowych powołań kapłańskich dla życia Kościoła naszych czasów!

W czwartek 01. czerwca wejdziemy w miesiąc modlitwy ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, które jest dla nas znakiem miłosierdzia Bożego. W codziennych Nabożeństwach Czerwcowych o godz. 17:30 będziemy czcili znak Bożego Miłosierdzia, które jest dla nas wszystkich fundamentem życia.

5. W tygodniu przeżywamy:

Pierwszy czwartek miesiąca 01. czerwca z Eucharystią o godz. 18:00 w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, ofiarowaną przez wspólnotę Matek Różańcowych. Bezpośrednio po Mszy św. ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie formacyjne Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego, na które z serca zapraszamy wszystkich członków oraz osoby pragnące modlić się o powołania;

Pierwszy piątek miesiąca 02. czerwca z okazją do Spowiedzi św. tradycyjnie od godz. 16:00 do 18:00. Msza św. wynagradzająca grzechy Najświętszemu Sercu Jezusowemu o godz. 18:00, ofiarowana przez wspólnotę Matek Różańcowych;

Pierwszą sobotę miesiąca 03. czerwca z Mszą św. wynagradzającą grzechy Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej o godz. 9:00 połączoną z Aktem ofiarowania się Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, także ofiarowaną przez wspólnotę Matek Różańcowych.

Przyszła niedziela 04. czerwca będzie pierwszą miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze: dla róży męskiej po Mszy św. o godz. 11:00; dla wszystkich róż żeńskich na spotkaniu o godz. 17:00, na które z serca już dziś zapraszamy wszystkie Matki Różańcowe.

6. W piątek 02. czerwca o godz. 19:00 do sali katechetycznej zapraszamy na spotkanie formacyjne młodzież i starszych, którzy pragną przygotować się do sakramentu Bierzmowania. Piątek, godz. 19:00.

Komunikaty duszpasterskie na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023

wniebowstąpienie pańskie1. Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Niech ten dzień udokumentowany nam przez relację świadków w Nowym Testamencie pomaga nam we właściwy sposób patrzeć na cel wieczny życia człowieka.

2. Trwamy w miesiącu maju związanym w naszej kulturze z codziennymi Nabożeństwami Majowymi, które sprawujemy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem każdego dnia o godz. 17:30. Do tej codziennej maryjnej modlitwy wszystkich z serca zapraszamy!

3. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci klas trzecich przystąpią do pierwszej Komunii św.; natomiast na Mszy św. o godz. 12:30 dzieci klas czwartych obchodzić będą rocznicę pierwszej Komunii św. Od poniedziałku do piątku dzieci obchodzić będą swój biały tydzień gromadząc się na wieczornych Eucharystiach o 18:00 ze słowem do nich skierowanym. Na zakończenie białego tygodnia rozstrzygnięty zostanie konkurs, w którym dzieci usłyszą już jutro w poniedziałek. W konkursie będą mogły uczestniczyć także i inne dzieci, które już przystąpiły do I Komunii lub jeszcze nie przystąpiły. Dla zwycięzców mamy cenne nagrody. Wszystkich najmłodszych z serca zapraszamy.

4. We wtorek 23. maja przeżywać będziemy Comiesięczny Dzień Duchowości św. Ojca Pio. Nabożeństwo Majowe wraz z Nowenną za wstawiennictwem Świętego o godz. 17:30, a bezpośrednio po nich Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Padre Pio w intencjach zbiorowych za żywych, czy zmarłych, na zakończenie której będziemy mieli okazję przyjąć błogosławieństwo relikwiami św. Ojca Pio. Do modlitwy za wstawiennictwem św. Ojca Pio wszystkich z serca zapraszamy!

5. W środę 24. maja przeżywamy wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielski Wiernych. Tego maryjnego dnia Msze św. w naszej bazylice o godz. 6:30; 7:00; 9:00; dodatkowa Msza św. o godz. 11:00 oraz wieczorna o 18:00 uprzedzona Nabożeństwem Majowym. Niech dzień wspomnienia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w szczególny sposób mobilizuje nasze serca do dziękczynienia Bogu za wszelkie łaski, jakich doświadczamy za Jej wstawiennictwem.

6. W piątek 26. maja o godz. 19:00 do sali katechetycznej zapraszamy na spotkanie formacyjne młodzież i starszych, którzy pragną przygotować się do sakramentu Bierzmowania. Piątek, godz. 19:00.

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii - który pozwolił nam się odnaleźć ... - 24.05.2020

jan gabriel Perboyre

 

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii
- który pozwolił nam się odnaleźć...

 

Życie Jana Gabriela Perboyre'a (1802-1840) można zamknąć w trzech etapach: pierwszy od urodzenia do wstąpienia do wspólnoty wincentyńskiej, drugi od nowicjatu do wyjazdu do Chin; trzeci - obejmuje działalność misjonarską w Chinach, której ukoronowaniem było męczeństwo. Dwa pierwsze były ludzkim i duchowym przygotowaniem do realizacji trzeciego etapu.

Trudno byłoby znaleźć bardziej znaczący dzień narodzin dla przyszłego misjonarza -męczennika niż uroczystość Objawienia Pańskiego. Właśnie 6 stycznia 1802 roku, w małej miejscowości Puech należącej do gminy i parafii Montgesty niedaleko Cahors we Francji, urodził się Jan Gabriel Perboyre. Ochrzczony w dniu następnym otrzymał imiona najstarszego stryja, który mieszkał w domu rodzinnym znajdującym się niedaleko Catus, zwanym Zamkiem Villary. Pomimo przywrócenia pokoju religijnego i wolności kultu w związku z zawarciem konkordatu przez Napoleona i papieża Piusa VI (1802) sytuacja, w jakiej znajdował się ówczesny Kościół we Francji, była dość trudna i złożona. Istniała potrzeba jego odbudowy zarówno pod względem duchowym jak i materialnym.

Więcej artykułów…

Diecezjalne

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Interreg

interreg

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:45.