Komunikaty duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą 19.02.2017

herb Stolicy Apostolskiej

1. Witamy dzisiaj w naszej wspólnocie ks. doktora Krzysztofa Wiśniewskiego, ojca duchownego z Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy. Cieszymy się, że w czasie ferii zimowych wspomaga dziś naszą wspólnotę posługą duszpasterską głosząc wśród nas słowo Boże i sprawując sakramenty.

2. W najbliższy czwartek, 23 lutego, jak każdego miesiąca, obchodzić będziemy comiesięczny Dzień Duchowości św. Ojca Pio. Naszą modlitwę za wstawiennictwem św. Padre Pio rozpoczniemy Nowenną o godz. 17:30, bezpośrednio po której sprawowana będzie Msza św. o godz. 18:00 w intencjach zbiorowych zgłaszanych w zakrystii, kancelarii, lub pozostawionych w skarbonie przy wyjściu. Na zakończenie Eucharystii tego dnia będziemy mieli okazje uczcić relikwie św. Padre Pio. Do modlitwy wszystkich z serca zapraszamy!

Święto Ofiarowania Pańskiego - poświęcenie świec dzieci pierwszokomunijnych 02.02.2017

IMG 1431

W radosnym dniu Ofiarowania Pańskiego na każdej Mszy św. święciliśmy gromnice, które w domowych kościołach są dla ludzi wierzących znakiem światła Chrystusa Pana przyjętego po raz pierwszy w sakramencie Chrztu św. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 odbył się obrzęd poświęcenia świec dla grupy dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.

Kierując do zgromadzonych dzieci i dorosłych słowa homilii, ks. Tomasz Krauze zwrócił uwagę na znaczenie święta Ofiarowania Pańskiego w życiu małego i wielkiego chrześcijanina. Ważnym znakiem dla nas wszystkich jest to, że Pan Jezus w dniu Ofiarowania został po raz pierwszy przyniesiony do świątyni jerozolimskiej. Maryja i Józef wypełnili w ten sposób przepis Prawa Mojżeszowego, który mówił, że w 40 dniu po urodzeniu dziecka należało dziecko zanieść do świątyni i złożyć na ręce kapłana. Z tym obrzędem związany był symboliczny wykup dziecka oraz oczyszczenie matki i dziecka. Często ten dzień na Wschodzie był nazywany świętem spotkania, bo w tym obrzędzie przyniesienia Dzieciątka Jezus do świątyni, Zbawiciel spotkał się ze swoim ludem, który w tej scenie reprezentują Symeon i Anna.

II Bolesławiecki Przegląd Kolęd i Pastorałek zakończony 30.01.2017

IMG 9708W poniedziałek dnia 30 stycznia 2017 we współpracy z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury - Międzynarodowym Centrum Ceramiki, nasza wspólnota parafialna zorganizowała II Bolesławiecki Przegląd Kolęd i Pastorałek. Przegląd odbył się w gościnnych progach Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł" przy ul. Chopina 17 w sąsiedztwie bazyliki i zgromadził ponad dwudziestu uczestników w kategoriach zespołowych, indywidualnych oraz na trzech poziomach wiekowych: dzieci przedszkolnych, dzieci szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Nad całością przebiegu Przeglądu czuwał pan dyrektor Jacek Dudyński wraz z załogą CIK „Orzeł". Odpowiedzialnej roli jurorów na Przeglądzie podjęli się: pan Mirosław Kuc, gitarzysta - kompozytor, Karolina Jackowska - autorka tekstów piosenek, oraz ks. Janusz Diament.

List przewodni do Dyrektorów Szkół i placówek oświatowych zapraszający na II Bolesławiecki Przegląd Kolęd i Pastorałek 30.01.2017

Bolesławiec, dn. 11.01.2017

Przegląd

Szanowni Państwo!
Szanowni Dyrektorzy Szkół i innych placówek wychowawczych!
Nauczyciele i Katecheci! Drodzy Rodzice!

Duszpasterstwo przy Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej we współpracy z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki organizuje II Bolesławiecki Przegląd Kolęd i Pastorałek dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się w poniedziałek dnia 30 stycznia 2017 w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” przy ul. Chopina 17 w Bolesławcu (od godz. 10:00).