• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą 10.09.2023

Braterskie upomnienie1. Dzisiejsza niedziela 10. września jest drugą miesiąca. Wszystkimi ofiarami wspomagamy wkład własny naszej Parafii w rozpoczęte prace konserwatorskie bardzo sfatygowanych barokowych kamiennych schodów od strony Rynku. Na obecnym etapie konserwatorzy nasączyli schody środkami chemicznymi, które eliminują zawilgocenie oraz podejmują się oczyszczenia płaszczyzn piaskowcowych. Popękane stopnie zostaną wymienione.

W międzyczasie podejmujemy także intensywne starania o pozyskanie środków z innych źródeł zewnętrznych na kolejne przygotowane przez nas projekty. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspierają renowację naszej świątyni swoją modlitwą, ofiarą i zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencjach.

2. Już jutro, w poniedziałek 11. września o godz. 19:00 w ramach 58. odsłony Międzynarodowego Festiwalu Vratislawia Cantans w naszej bazylice odbędzie się koncert zatytułowany Anielskie głosy. W barokowym wnętrzu naszej bazyliki zabrzmiąprzepiękne i monumentalne dzieła Antonio Vivaldiego, które zaprezentują nam soliści, Chór Dziewczęcy Narodowego Forum Muzyki oraz Zjednoczona Europejska Orkiestra Barokowa pod batutą Enrico Onofri.Ten sam koncert we Wrocławiu jest biletowany po 80 zł. za osobę. U naswstęp na koncert jest wolny. Na to artystyczne, muzyczne wydarzenie wszystkich z serca zapraszamy. Jutrzejszy poniedziałek, 11 września, godz. 19:00.

3. We wtorek 12. września przeżywać będziemy kolejny Comiesięczny Pokutny Dzień Fatimski. Naszą modlitwę rozpoczniemy Różańcem Fatimskim o godz. 17:30, bezpośrednio po którym o 18:00 będzie sprawowana Msza św. za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej w intencjach zbiorowych za żywych, czy zmarłych z naszych rodzin, po której wyjdziemy w Procesji Fatimskiej ze świecami zakończonej Apelem Maryjnym. Na tę fatimską pokutną modlitwę wszystkich z serca zapraszamy.

4. W środę jak każdego tygodnia zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Poranna Nowenna o godz. 9:00 oraz główna Nowenna o godz. 18:00. Do modlitwy zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

5. W czwartek 14. września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to dla nas szczególny dzień, kiedy oddajemy cześć relikwiom Drzewa Krzyża świętego, które od trzech wieków znajdują się w naszej bazylice. Z tej okazji Msze św. w naszej bazylice o godz. 6:30; 7:00; 9:00, dodatkowa Msza św. o 11:00 oraz wieczorna o godz. 18:00. Na każdej Mszy św. tego szczególnego dnia przyjmiemy błogosławieństwo relikwiami Krzyża Pańskiego, jako wezwanie do świadectwa na drogach życia. Wszystkich do modlitwy
z serca zapraszamy!

6. Najbliższy czwartek 14. września to drugi miesiąca. Tego dnia o godz. 16:30 do sali katechetycznej serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne członków Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją formację eucharystyczną. Tradycyjnie o godz. 18:00Msza św. w intencjach poddawanych przez Wspólnotę Krwi Chrystusa. Z serca wszystkich zapraszamy!

7. Najbliższy trzeci piątek miesiąca, 15 września, to comiesięczny Dzień Bożego Miłosierdzia. Tradycyjnie tego dnia o godz. 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po której Eucharystia ku czci Bożego miłosierdzia w intencjach wpisanych do księgi intencji wieczystych naszej bazyliki za żywych, czy zmarłych z naszych rodzin. Na zakończenie Mszy św. będziemy mieli okazję uczcić relikwie św. Jana Pawła II, apostoła Bożego miłosierdzia. Wszystkich do modlitwy serdecznie zapraszamy.

8. Uwaga Rodzice trzecioklasistów! Po raz drugi zapowiadamy, że w środę 20. września, za półtora tygodnia, w salce katechetycznej o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie, na które zapraszamy rodziców dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej, które rozpoczynają przygotowanie do radosnego dnia pierwszej Komunii św. Przypominamy rodzicom, że warunkiem zapisania dziecka do grupy komunijnej jest przedłożenie świadectwa chrztu świętego.

Komunikaty duszpasterskie na uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.08.2023

a1601. Przeżywamy dziś uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszej bazylice według programu niedzielnego. Podczas każdej Eucharystii dokonujemy dziś poświęcenia wiązanek ziół i kwiatów upamiętniających nam najpiękniejszy owoc ziemi, jakim jest Matka Boża. Zakończenie Triduum Odpustowego dzisiejszym Apelem Maryjnym o 21:00. Wszystkich do modlitwy z serca zapraszamy.

2. Najbliższy trzeci piątek miesiąca 18. sierpnia, to comiesięczny Dzień Bożego Miłosierdzia. O godz. 17:30 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, po której sprawowana będzie Eucharystia ku czci Bożego miłosierdzia w intencjach wpisanych do księgi intencji wieczystych bazyliki, za żywych, czy zmarłych z naszych rodzin. Po Mszy św. przyjmiemy błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II, apostoła Bożego miłosierdzia. Do modlitwy wszystkich z serca zapraszamy.

3. W czwartek 24. sierpnia przeżywać będziemy Comiesięczny Dzień Duchowości św. Ojca Pio. Naszą modlitwę rozpoczniemy Nowenną za wstawiennictwem świętego Padre Pio o godz. 17:30, po której sprawowana będzie Msza św. w intencjach zbiorowych za żywych czy zmarłych z naszych rodzin. Na zakończenie Eucharystii przyjmiemy błogosławieństwo relikwiami św. Ojca Pio. Do modlitwy z serca zapraszamy.

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii - który pozwolił nam się odnaleźć ... - 24.05.2020

jan gabriel Perboyre

 

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii
- który pozwolił nam się odnaleźć...

 

Życie Jana Gabriela Perboyre'a (1802-1840) można zamknąć w trzech etapach: pierwszy od urodzenia do wstąpienia do wspólnoty wincentyńskiej, drugi od nowicjatu do wyjazdu do Chin; trzeci - obejmuje działalność misjonarską w Chinach, której ukoronowaniem było męczeństwo. Dwa pierwsze były ludzkim i duchowym przygotowaniem do realizacji trzeciego etapu.

Trudno byłoby znaleźć bardziej znaczący dzień narodzin dla przyszłego misjonarza -męczennika niż uroczystość Objawienia Pańskiego. Właśnie 6 stycznia 1802 roku, w małej miejscowości Puech należącej do gminy i parafii Montgesty niedaleko Cahors we Francji, urodził się Jan Gabriel Perboyre. Ochrzczony w dniu następnym otrzymał imiona najstarszego stryja, który mieszkał w domu rodzinnym znajdującym się niedaleko Catus, zwanym Zamkiem Villary. Pomimo przywrócenia pokoju religijnego i wolności kultu w związku z zawarciem konkordatu przez Napoleona i papieża Piusa VI (1802) sytuacja, w jakiej znajdował się ówczesny Kościół we Francji, była dość trudna i złożona. Istniała potrzeba jego odbudowy zarówno pod względem duchowym jak i materialnym.

Diecezjalne

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Interreg

interreg

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:45.