Komunikaty duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą 19.11.2017

herb Stolicy Apostolskiej1. Dzisiejszej niedzieli gościmy wśród nas kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy, kleryka Karola Biduszko i Krzysztofa Borysiewicza, którzy pozostawiają wśród nas świadectwo swojego zaangażowania w życie Kościoła. Życzymy im Bożego błogosławieństwa na kolejnych etapach formacji do radosnego dnia święceń kapłańskich.

2. Jeszcze do najbliższego czwartku kontynuujemy modlitwę wypominkowąwedług programu wydrukowanego na odwrocie każdej karty wypominkowej codziennie o godz. 17:15. W najbliższych dniach Wypominki z następujących ulic:

19 listopada, dzisiejsza niedziela, wypominki z ul. Słowackiego i Buczka

20 listopada, poniedziałek, wypominki z ul. Zygmunta Augusta od nr 4 do 14 D

Wspólnie z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi przeżywaliśmy kolejną edycję XXI Bolesławieckich Dni Kultury Chrześcijańskiej 14.10-15.11.2017

logo

Każdego roku w Bolesławcu obchodzimy Bolesławieckie Dni Kultury Chrześcijańskiej. W bieżącym roku doczekaliśmy już XXI edycji tego kulturalnego wydarzenia. Od dziewięciu już lat inauguracją tego szczególnego czasu w życiu naszego miasta i środowiska jest za każdym razem jesienny Festyn Rodzinny, podczas którego odbywa się Przegląd Piosenki Religijnej dla dzieci i młodzieży Cantate Domino. I w bieżącym roku podczas Festynu w sobotę dnia 14 października 2017 w ramach Przeglądu Piosenki Religijnej na festynowej scenie wystąpiło 82 wykonawców, którzy podzieleni na kategorie wiekowe oraz solistów i zespoły, zaprezentowali licznie zgromadzonej widowni piękno i przesłanie piosenki religijnej w 29 wystąpieniach. Przypomnijmy, że w kategorii wiekowej dzieci szkół podstawowych – soliści, miejsca nagrodzone zdobyli: Wiktoria Zimerman (I miejsce), Wiktoria Rdzanek (II miejsce), Karolina Makowska (III miejsce). Na wyróżnienie zasłużyli: Julia Rdzanek, Eliza Psiuch, Magdalena Mochnacz, Wiktoria Sitek, Mateusz Sobczak i Justyna Pankowska. W kategorii szkoła podstawowa zespoły nagrodzone zostały zespoły: Ave Maria (I miejsce), Trio Melody (II miejsce), Duet Szalone Chrześcijanki (III miejsce), a na wyróżnienie zasłużył Duet Pati and Vicki. W kategorii wiekowej młodzież – soliści nagrodzeni zostali: Zuzanna Hryniewicz (I miejsce), Jan Izdebski (II miejsce),  na wyróżnienie zasłużyła Magdalena Wojdyło. W kategorii młodzież – zespoły został wyróżniony Duet Magdaleny Wojdyło i Zuzanny Hryniewicz.

Koncert "Niepodległa to My" w radosny wieczór Święta Niepodległości w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej 11.11.2017

1-44

W wieczór Święta Niepodległości o godz. 19:00 w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej miał miejsce wyjątkowy koncert religijno - patriotyczny. W ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zatytułowanego „Niepodległa”, mieszkańcy naszego miasta mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, które zatytułowane „Niepodległa to my”, przeniosło muzyką chóralną wszystkich uczestników w klimat tęsknoty za utraconą niepodległą Ojczyzną oraz radości z odzyskanej niepodległości Ojczyzny Matki.

Uroczysta Eucharystia za Ojczyznę z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w Bolesławieckiej bazylice Maryjnej 11.11.2017

11.11. Bazylika 14

W sobotę dnia 11 listopada 2017 obchodziliśmy uroczystość kolejnej rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości. Tym razem była to 99 rocznica przygotowująca nas już do wielkiego jubileuszu polskiej wolności, który celebrować będziemy w roku przyszłym. Jak każdego roku przygotowania uroczystości niepodległościowych dla naszego miasta i regionu podejmowała się wspólnota Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej oraz Starostwa Powiatowego w Bolesławcu, we współpracy z Gminą Miejską Bolesławiec. Krótko przed godz. 11:00 młodzież Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Bolesławcu zaprezentowała program muzyczny wprowadzający wszystkich uczestników w Eucharystię za Ojczyznę Matkę.

Zaproszenie na koncert pieśni patriotycznych 11.11.2017

niepodleglaB23Z okazji Święta Niepodległości w naszej bazylice - w ramach programu "Niepodległa 2017" - w sobotni wieczór o godz. 19:00 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych, którego Organizatorem jest Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki w Bolesławcu.

W koncercie weźmie udział pięć chórów z Bolesławca: Chór „Cantate Deo” BOK–MCC, Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Chór „Kamerton” z Państwowej Szkoły Muzycznej, Chór „Voce d’Argento” oraz Chór Stowarzyszenia Reemigrantów z Bośni. Chóry wystąpią pod dyrekcją pani Doroty Pińczuk. W repertuarze znajdą się znane pieśni, które nawiązują do odzyskania przez Polskę niepodległości. Wstęp wolny. Wszystkich z serca zapraszamy!

Radosny Bal Wszystkich Świętych dla naszych najmłodszych 30.10.2017

DSC01975

W poniedziałek 30 października 2017 o godz. 15:30 w pobliskim bazylice Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” (dawnym kinie Orzeł), zgromadziły się dzieci szkól podstawowych i młodsze, aby uczestniczyć w radosnym Balu Wszystkich Świętych. Podczas niedzielnej Eucharystii 29 października, wszystkie dzieci zostały w szczególny sposób zaproszone do tego, by przygotować na bal specjalny strój jakiegoś świętego. Należało także zapoznać się z krótkim życiorysem postaci, w którą wcielał się każdy uczestnik balu. Zapowiedziany został także konkurs na najpiękniejszy strój świętego. Dla zwycięzców czekały miłe nagrody.