Komunikaty duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą 15.07.2018

herb Stolicy Apostolskiej1. Przypominamy, że od poniedziałku 02 lipca aż do piątku 31 sierpnia, czyli do końca wakacji, w programie Mszy św. codziennych w tygodniu nie ma Eucharystii o godz. 7:00. Msze św. niedzielne pozostają bez zmian. W czasie wakacyjnym prosimy także o korzystanie z codziennej spowiedzi przed Mszą św.

2. W najbliższy trzeci piątek miesiąca 20 lipca przeżywać będziemy comiesięczny Dzień Bożego Miłosierdzia. Z tej okazji wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30 i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie Eucharystia w intencjach wpisanych do księgi intencji wieczystych bazyliki. Na zakończenie Mszy św. uczcimy relikwie św. Jana Pawła II, apostoła Bożego miłosierdzia.

3. W poniedziałek 23 lipca przeżywać będziemy kolejny comiesięczny Dzień Duchowości św. Ojca Pio. Naszą modlitwę rozpoczniemy Nowenną za wstawiennictwem Świętego o godz. 17:30, bezpośrednio po której sprawowana będzie Eucharystia w intencjach zbiorowych składanych w zakrystii, kancelarii lub skarbonie przy wyjściu. Na zakończenie Mszy św. będziemy mieli okazję uczcić relikwie św. Padre Pio. Do tej szczególnej modlitwy za wstawiennictwem św. Ojca Pio wszystkich z serca zapraszamy!

Komunikaty duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą 08.07.2018

herb Stolicy Apostolskiej1. Dzisiejsza niedziela 08 lipca jest drugą miesiąca. Wszystkimi ofiarami wspomagamy dziś wkład własny naszej parafii w rozpoczęty obszerny program prac remontowo – konserwatorskich. Kontynuujemy prace remontowe elewacji naszej bazyliki. Obecnie realizowana jest elewacja ściany południowej. Zakończyliśmy montaż rusztowań na wieżę, gdzie już rozpoczęły się prace remontowe w najwyższych partiach. Rozpoczęły się także prace nad przygotowaniem nowego systemu odprowadzenia wód deszczowych, odwodnienia, oraz nowej estetycznej nawierzchni wokół bazyliki, które obecnie są realizowane od strony ul. Sierpnia 80. Została tam zerwana cała stara nawierzchnia, teren został zupełnie wyłączony z użytku. Prosimy obecnie wchodzić do kościoła od strony ul. Kościelnej. Czynimy też starania, aby do naszej bazyliki zostało podprowadzone przyłącze ciepłownicze, które w przyszłości pozwoli nam zamontować system ogrzewania. Z serca dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie i zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencjach.

2. Przypominamy, że od poniedziałku 02 lipca aż do piątku 31 sierpnia, czyli do końca wakacji, w programie Mszy św. codziennych w tygodniu nie ma Eucharystii o godz. 7:00. Msze św. niedzielne pozostają bez zmian. W czasie wakacyjnym prosimy także o korzystanie z codziennej spowiedzi przed Mszą św.

b035

W środę 13 grudnia 2017 o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki miała miejsce uroczystość oficjalnego podpisania aktu umowy pomiędzy Rzymskokatolicką Parafią pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu a Regionalnym Programem Operacyjnym Dolny Śląsk na dofinansowanie prac remontowych przy Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej – najcenniejszym obiekcie zabytkowym miasta i okolic.

Z tej okazji przybył do Bolesławca pan Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, pan Piotr Roman prezydent miasta, pan Jarosław Kowalski, przewodniczący rady miasta i wielu innych zaproszonych gości, aby uczestniczyć w tej podniosłej i historycznej chwili. Na wstępie ks. prałat Andrzej Jarosiewicz, rektor bazyliki powitał wszystkich gości i zaprosił do obejrzenia krótkiego, kilkunastu minutowego filmu, który ukazuje jak cennym obiektem zabytkowym Bolesławca jest bazylika oraz jak wiele prac remontowo – konserwatorskich wykonano z wielkim wysiłkiem i determinacją parafian, mieszkańców miasta u regionu w ostatnich kilkunastu latach. Film nakręciło Studio BFV Bolesławiec, a materiał ten reżyserował pan Jerzy Małachowski.

Przywracamy piękno Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej

Foto bazyliki

Przywracamy pierwotne piękno Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej. Realizujemy obecnie program remontowo - konserwatorski współfinansowany przez Regionalny Program Operacyjny Dolny Śląsk, w którym zawartych jest aż osiem głównych elementów składowych, wśród których znalazły swoje miejsce tak pracochłonne zadania jak:

- Remont zabytkowej elewacji kościoła;
- Osuszenie wnętrza bazyliki przez montaż nowej kamiennej posadzki;
- Odwodnienie całej bazyliki;
- Remont placu wokół bazyliki i przywrócenie estetycznej nawierzchni;
- Podjazd dla osób niepełnosprawnych;
- Remont zabytkowego muru oporowego od ul. Kościelnej;
- System sygnalizacji przeciwpożarowej;
- System wielojęzykowych audioprzewodników dla pielgrzymów i turystów.