• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą 20.06.2021

burza na jeziorze1. Przypominamy, że zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski z dzisiejszą niedzielą odwołana została dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. ze względu na pandemiczne obostrzenia. Niech ten czas obfituje w rachunek sumienia i ważne pytania, czy pandemia nie przerosła nas na płaszczyźnie religijnej; czy nie stała się intelektualnym wytrychem dla usprawiedliwiania grzechu zaniedbywania uczestnictwa w Eucharystii; czy czasami nie było i tak że nie mieliśmy obaw, aby pójść do sklepów, supermarketów, na targowiska, na prywatki do przyjaciół, ale mieliśmy lęk w sercu, gdy trzeba było pójść na niedzielną Eucharystię? Niech ten czas będzie solidnym rachunkiem sumienia obfitującym w dojrzałe postanowienia.

2. W najbliższy wtorek 22 czerwca obchodzić będziemy Comiesięczny Dzień Duchowości św. Ojca Pio. Z tej okazji jak każdego dnia miesiąca czerwca Nabożeństwo o 17:30, a bezpośrednio po nim Eucharystia w intencjach zbiorowych za żywych lub zmarłych, które dyktują nam nasze serca. Na zakończenie Eucharystii przyjmiemy błogosławieństwo relikwiami św. Padre Pio. Do modlitwy wszystkich z serca zapraszamy!

3. W czwartek 24. czerwca przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w bazylice według codziennego porządku. Do modlitwy za wstawiennictwem proroka, który przygotowywał drogi dla Chrystusa Pana wszystkich z serca zapraszamy.

4. W piątek 25 czerwca dzieci szkół podstawowych i młodzież szkół średnich kończą rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji razem z naszymi sąsiadami Ojcami Pijarami serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Msze św. kończące rok szkolny i katechetyczny: najpierw o godz. 9:00 dla dzieci młodszych, a następnie o godz. 10:30 dzieci i młodzież klas starszych. Niech dzień zakończenia tego niełatwego roku szkolnego i katechetycznego będzie dla nas okazją, by towarzyszyć modlitewnie młodemu pokoleniu, wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom.

List pasterski Biskupa Legnickiego na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 03.06.2021

boze-cialo

Drodzy Diecezjanie!

Zgromadzeni na świętej wieczerzy –  to hasło programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce Przyjęcie takiego programu ma na celu pogłębienie świadomości znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia poszczególnych wiernych oraz chrześcijańskich rodzin i innych wspólnot, zwłaszcza parafialnych. Chodzi też o pełniejsze zrozumienie symboliki celebracji eucharystycznych oraz wagi uczestnictwa w zgromadzeniach eucharystycznych.

Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, którą będziemy obchodzić w najbliższy czwartek. W tym dniu, zgodnie z tradycją, wychodzimy w procesji na ulice naszych miejscowości i publicznie wyznajemy wiarę w rzeczywistą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Zaproszenie do IV Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów

Ulotka o. Pijarów 1

 

Czcigodny Księże Proboszczu!
Drodzy Siostry i Bracia w Chrystusie!

We wrześniu 2019 roku w Bolesławcu rozpoczęło swoją działalność IV Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów. Ojcowie Pijarzy odpowiedzieli w ten sposób na widoczne w naszym mieście i regionie oczekiwanie rodzin i zapotrzebowanie na katolickie wychowanie i edukację na poziomie szkoły średniej. Chcemy tworzyć środowisko edukacyjne przyjazne dla młodego, wierzącego człowieka. Dzięki małym, 22 osobowym klasom mamy możliwość budowania prawdziwej wspólnoty, uczniowie nie czują się anonimowi, a także mają bezpośredni dostęp do nauczycieli, co przekłada się na wysoki poziom nauczania.

Zaproszenie na zajęcia świetlicowe dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat - Robotyka i Planszówki

Plakat Warsztaty 2021Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 14 lat do skorzystania z warsztatów z gier planszowych i robotyki organizowanych przez naszą parafialną Świętlicę. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, zgłoszonenia dokonuje się telefonicznie pod numerem 724 618 181 lub emailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

1. Warsztaty z gier planszowych:   
Celem jest pokazanie różnorodności form rozrywki, przedstawienie alternatywnej formy spędzania wolnego czasu polegającej na interakcji z drugą osobą. Spotkania te pomogą dzieciom i młodzieży w zintegrowaniu się we własnym środowisku oraz wzmocnieniu więzi w rodzinach.
Na takich spotkaniach możemy pokazać co współczesne gry planszowe oferują:
- są niesamowitym wsparciem w edukacji – uczą logicznego myślenia, ćwiczą pamięć, rozwijają umiejętności taktyczne, poszerzają wiedzę;
- rozwijają zachowania społeczne – uczą asertywności, jak radzić sobie z porażką, uczą współpracy oraz zdrowej rywalizacji,
Zajęcia są ciekawą rozrywką dającą wiele satysfakcji

2. Warsztaty z robotyki i programowania:
Kursy robotyki dla dzieci to nauka programowania i rozwój logicznego myślenia w formie dobrej zabawy. Dzieci rozwijają umiejętności XXI wieku poprzez robotykę. Podczas zajęć dla dzieci i młodzieży uczymy tworzyć algorytmy, współpracować w zespołach, wzmacniamy umiejętności manualne oraz wyobraźnie przestrzenną! Na zajęciach korzystamy tylko z najlepszych zestawów do robotyki.
Warsztaty konstruowania robotów to doskonała zabawa i podstawy programowania w jednym. Dzieci tworzą roboty z zestawów dostosowanych do ich wieku i kreatywności, dzięki czemu łatwo przyswajają cenną wiedzę o programowaniu. To doskonały sposób na obudzenie w dziecku ciekawości świata i pasji do nauk ścisłych, z wykorzystaniem ich naturalnej kreatywności i chęci zabawy.

Zajęcia będą odbywac się przez cały rok w zależności od zapotrzebowania zgłaszanego przez Rodziców. 

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii - który pozwolił nam się odnaleźć ... - 24.05.2020

jan gabriel Perboyre

 

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii
- który pozwolił nam się odnaleźć...

 

Życie Jana Gabriela Perboyre'a (1802-1840) można zamknąć w trzech etapach: pierwszy od urodzenia do wstąpienia do wspólnoty wincentyńskiej, drugi od nowicjatu do wyjazdu do Chin; trzeci - obejmuje działalność misjonarską w Chinach, której ukoronowaniem było męczeństwo. Dwa pierwsze były ludzkim i duchowym przygotowaniem do realizacji trzeciego etapu.

Trudno byłoby znaleźć bardziej znaczący dzień narodzin dla przyszłego misjonarza -męczennika niż uroczystość Objawienia Pańskiego. Właśnie 6 stycznia 1802 roku, w małej miejscowości Puech należącej do gminy i parafii Montgesty niedaleko Cahors we Francji, urodził się Jan Gabriel Perboyre. Ochrzczony w dniu następnym otrzymał imiona najstarszego stryja, który mieszkał w domu rodzinnym znajdującym się niedaleko Catus, zwanym Zamkiem Villary. Pomimo przywrócenia pokoju religijnego i wolności kultu w związku z zawarciem konkordatu przez Napoleona i papieża Piusa VI (1802) sytuacja, w jakiej znajdował się ówczesny Kościół we Francji, była dość trudna i złożona. Istniała potrzeba jego odbudowy zarówno pod względem duchowym jak i materialnym.

Więcej artykułów…

Diecezjalne

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Interreg

interreg

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:45.