Program Eucharystii w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych 01-02.11.2014

Wszyscy święciW uroczystość Wszystkich Świętych, którą przeżywać będziemy w sobotę 01 listopada, Msze św. w Bazylice, jak każdej niedzieli o godz. 7:00; 8:30; 9:45; 11:00; 12:30; 18:00. Msza św. za zmarłych na cmentarzu o godz. 13:00, w intencjach zbiorowych.

Gdyby ktoś życzył sobie jeszcze dołączyć swoich zmarłych, to zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. Ofiary zbierane na tacę w czasie Mszy św. na cmentarzu będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy, kształcącego nam nowe zastępy kapłanów.

W niedzielę 02 listopada, przeżywać będziemy Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia Msze św. w bazylice według porządku niedzielnego o godz. 7:00; 8:30; 9:45; 11:00; 12:30; 18:00. Dnia Zadusznego przy wyjściach z bazyliki także kwestować bedziemy na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy. W niedzielne popołudnie o godz. 17:30 Dnia Zadusznego Nabożeństwo za zmarłych. Wszystkich do modlitwy serdecznie zapraszamy!

Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2015

Franciszek i imigranciOrędzie Papieża Franciszka
na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2015

Drodzy Bracia i Siostry!

Jezus jest „ewangelizatorem w najwyższym stopniu i uosobieniem Ewangelii” (por. adhort. apost. Evangelii gaudium, 209). Jego szczególna troska o ludzi najbardziej bezbronnych i spychanych na margines jest zachętą dla wszystkich, aby troszczyć się o osoby najsłabsze i rozpoznawać Jego cierpiące oblicze zwłaszcza w ofiarach nowych form ubóstwa i niewolnictwa. Pan mówi: „Byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie, byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie” (Mt 25, 35-36). Misją Kościoła, będącego pielgrzymem na ziemi i matką wszystkich, jest zatem kochać Jezusa Chrystusa, czcić Go i kochać zwłaszcza w ludziach najuboższych i opuszczonych; do nich należą niewątpliwie migranci i uchodźcy, którzy usiłują pozostawić za sobą ciężkie warunki życia i wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa. Z tego względu tegoroczny Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy ma za temat: Kościół bez granic matką wszystkich.

Komunikaty duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą 26.10.2014

logoo1. Wszystkich rodziców i dziadków naszych najmłodszych informujemy, że jeszcze do jutra dzieci mogą zgłaszać zrobione przez siebie różańce na dziecięcy konkurs. Wszystkie inne dzieci, które brały udział w nabożeństwach różańcowych i zbierały naklejki na różańcową wyklejankę, prosimy, aby także na jutrzejsze nabożeństwo przyniosły ze sobą wyklejankę. Najpiękniejsze zgłoszone różańce oraz kompletne wyklejanki nagrodzimy na zakończenia miesiąca różańcowego w najbliższą środę.

2. Służba liturgiczna naszej parafii kończy roznoszenie kart wypominkowych do naszych domów. Karty wypominkowe można także znaleźć na stolikach przy wyjściu z bazyliki. Modlitwę wypominkową rozpoczniemy według programu umieszczonego na odwrocie w poniedziałek 03 listopada o godz. 17:15. Prosimy nie wrzucać wypominków na tacę tylko do specjalnie przygotowanych do tego skarbon przy wyjściach z bazyliki.

Nowy terminarz Mszy św. w roku 2015

TerminarzPrzygotowany został terminarz Mszy św. na Nowy Rok 2015. Wszystkich, którym zależy na określonych terminach Mszy św. rocznicowych, jubileuszowych, za zmarłych, ślubnych, czy dziękczynnych, zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. Pamiętajmy o bliskich zmarłych, pamiętajmy o dziękczynieniu Bogu za otrzymane od niego łaski.

Papież na zakończenie synodu: była synodalność i były pokusy, przed nami rok rozeznania 19.10.2014

franciszek synodByło to doświadczenie synodu, doświadczenie wspólnie przebytej drogi – tak Papież Franciszek podsumował wczoraj wieczorem synodalne obrady. Zaznaczył, że jak w każdej wędrówce, były chwile, kiedy szybko podążano do przodu i chciano jak najszybciej dotrzeć do celu, ale były też momenty znużenia, kiedy przychodziła ochota, by powiedzieć: „dosyć”. Obok chwil, które były źródłem pocieszenia i otuchy, były też momenty strapienia i napięć – przyznał Ojciec Święty.

Papież szczegółowo też wyliczył wszystkie pokusy, z którymi musieli się zmierzyć ojcowie synodalni w czasie tego posiedzenia.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

tel. 0756466350, 0756466351