• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną - miłosierdzia Bożego 11.04.2021

jezus miłosierny1. Przeżywamy dziś drugą Niedzielę Wielkanocną, czyli Święto Bożego miłosierdzia. Tradycją lat ubiegłych w dzisiejsze popołudnie o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego miłosierdzia. Święta Siostra Faustyna Kowalska, nazywana sekretarką  Bożego miłosierdzia, pozostawiła nam w swoim Dzienniczku zapisy, które mówią o wyjątkowości dzisiejszego dnia modlitwy w kulturze czci Bożego miłosierdzia. Ta dzisiejsza Koronka o 15:00 zastąpi tradycyjne Nabożeństwo w dzisiejsze popołudnie. Do modlitwy z serca zapraszamy!

Dzisiejsza niedziela jest także drugą miesiąca. Jak zapowiadaliśmy wszystkimi ofiarami wspomagamy dziś proces projektowania nowej malatury wnętrza naszej bazyliki, konserwację cyklu figur apostołów i Zwiastowania Pańskiego w strefie podsufitowej oraz rzeźbionych kwiatonów i gwiazd sufitowych. Już dziś z serca dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie i zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencjach.

2. W najbliższy wtorek 13 kwietnia przeżywać będziemy kolejny Pokutny Dzień Fatimski. Naszą modlitwę rozpoczniemy Różańcem Fatimskim o godz. 17:30, bezpośrednio po którym sprawowana będzie Eucharystia za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej w intencjach zbiorowych za żywych lub zmarłych, po której przejdziemy w Procesji Fatimskiej, na którą prosimy zabrać świece. Naszą comiesięczną Pokutną Fatimską Modlitwę zakończymy Apelem Maryjnym. Wszystkich czcicieli Matki Bożej z serca zapraszamy.

3. W czwartek 15 kwietnia o godz. 17:00 w bazylice spotkanie formacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do uroczystości pierwszej Komunii świętej. Prosimy, aby na tym podsumowującym spotkaniu nikogo z rodziców, czy też prawnych opiekunów nie brakowało.

4. Najbliższy piątek 16 kwietnia to trzeci miesiąca – Dzień Bożego Miłosierdzia. Z tej okazji o godz. 17:30 Koronka do Bożego miłosierdzia w intencjach wieczystych, a po niej Eucharystia ku czci Bożego miłosierdzia w intencjach za żywych, czy zmarłych wpisanych do księgi intencji wieczystych bazyliki. Na zakończenie Eucharystii przyjmiemy błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II, apostoła Bożego miłosierdzia. Do modlitwy w dniu Bożego miłosierdzia z serca wszystkich zapraszamy.

Na zakończenie piątkowej Mszy św. wieczornej, około godz. 19:00, z inicjatywy Stowarzyszenia Wiara-Rodzina-Życie oraz naszych sąsiadów Ojców Pijarów, wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość całodobowej adoracji w intencjach naszych rodzin do wieczornej Mszy św. sobotniej o godz. 18:00. Do tej szczególnej adoracyjnej modlitwy w tym radosnym czasie Wielkanocnym wszystkich z serca zapraszamy.

Zaproszenie na zajęcia świetlicowe dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat - Robotyka i Planszówki

Plakat Warsztaty 2021Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 14 lat do skorzystania z warsztatów z gier planszowych i robotyki organizowanych przez naszą parafialną Świętlicę. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, zgłoszonenia dokonuje się telefonicznie pod numerem 724 618 181 lub emailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

1. Warsztaty z gier planszowych:   
Celem jest pokazanie różnorodności form rozrywki, przedstawienie alternatywnej formy spędzania wolnego czasu polegającej na interakcji z drugą osobą. Spotkania te pomogą dzieciom i młodzieży w zintegrowaniu się we własnym środowisku oraz wzmocnieniu więzi w rodzinach.
Na takich spotkaniach możemy pokazać co współczesne gry planszowe oferują:
- są niesamowitym wsparciem w edukacji – uczą logicznego myślenia, ćwiczą pamięć, rozwijają umiejętności taktyczne, poszerzają wiedzę;
- rozwijają zachowania społeczne – uczą asertywności, jak radzić sobie z porażką, uczą współpracy oraz zdrowej rywalizacji,
Zajęcia są ciekawą rozrywką dającą wiele satysfakcji

2. Warsztaty z robotyki i programowania:
Kursy robotyki dla dzieci to nauka programowania i rozwój logicznego myślenia w formie dobrej zabawy. Dzieci rozwijają umiejętności XXI wieku poprzez robotykę. Podczas zajęć dla dzieci i młodzieży uczymy tworzyć algorytmy, współpracować w zespołach, wzmacniamy umiejętności manualne oraz wyobraźnie przestrzenną! Na zajęciach korzystamy tylko z najlepszych zestawów do robotyki.
Warsztaty konstruowania robotów to doskonała zabawa i podstawy programowania w jednym. Dzieci tworzą roboty z zestawów dostosowanych do ich wieku i kreatywności, dzięki czemu łatwo przyswajają cenną wiedzę o programowaniu. To doskonały sposób na obudzenie w dziecku ciekawości świata i pasji do nauk ścisłych, z wykorzystaniem ich naturalnej kreatywności i chęci zabawy.

Zajęcia będą odbywac się przez cały rok w zależności od zapotrzebowania zgłaszanego przez Rodziców. 

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii - który pozwolił nam się odnaleźć ... - 24.05.2020

jan gabriel Perboyre

 

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii
- który pozwolił nam się odnaleźć...

 

Życie Jana Gabriela Perboyre'a (1802-1840) można zamknąć w trzech etapach: pierwszy od urodzenia do wstąpienia do wspólnoty wincentyńskiej, drugi od nowicjatu do wyjazdu do Chin; trzeci - obejmuje działalność misjonarską w Chinach, której ukoronowaniem było męczeństwo. Dwa pierwsze były ludzkim i duchowym przygotowaniem do realizacji trzeciego etapu.

Trudno byłoby znaleźć bardziej znaczący dzień narodzin dla przyszłego misjonarza -męczennika niż uroczystość Objawienia Pańskiego. Właśnie 6 stycznia 1802 roku, w małej miejscowości Puech należącej do gminy i parafii Montgesty niedaleko Cahors we Francji, urodził się Jan Gabriel Perboyre. Ochrzczony w dniu następnym otrzymał imiona najstarszego stryja, który mieszkał w domu rodzinnym znajdującym się niedaleko Catus, zwanym Zamkiem Villary. Pomimo przywrócenia pokoju religijnego i wolności kultu w związku z zawarciem konkordatu przez Napoleona i papieża Piusa VI (1802) sytuacja, w jakiej znajdował się ówczesny Kościół we Francji, była dość trudna i złożona. Istniała potrzeba jego odbudowy zarówno pod względem duchowym jak i materialnym.

Diecezjalne

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Interreg

interreg

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:45.