• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 29.11.2020

I Adwentu1. Dzisiejsza Niedziela, pierwsza Adwentu wprowadza nas w ten radosny czas oczekiwania na Pana. Tradycyjnie w Adwencie zapraszamy na Msze św. Roratnie dla dorosłych każdego dnia o godz. 6:30 z homilią. Natomiast dzieci zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18:00 na specjalne Roraty ze słowem Bożym do nich skierowanym. Już jutro na pierwszych Roratach dla dzieci ogłosimy adwentowy konkurs dla najmłodszych. Wszystkie dzieci i dorosłych z serca zapraszamy.

2. Trwają badania stratygraficzne na obecność malowideł ściennych wewnątrz bazyliki. Przez ostatnie dni konserwatorzy dużymi podnośnikiem docierali aż do sufitu bazyliki, by tam specjalnymi urządzeniami oraz ręcznie poszukiwać fragmentów malowideł pod warstwami przemalowań. Jak już ogłaszaliśmy, badania te są dla nas niezbędne, aby w przyszłości przygotować projekt nowej malatury wnętrza świątyni. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie i zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencjach.

3. W najbliższą sobotę 05 grudnia przeżywać będziemy wizytację kanoniczną Biskupa Legnickiego. W dobie rygorów sanitarnych, serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:00 pod przewodnictwem ks. Biskupa. Po Mszy św. Pasterz diecezji spotka się z przedstawicielami grup działających w naszej parafii.  Spotkania odbędą się w pobliskim budynku Zespołu Szkół Pijarskich przy ul. Bankowej. Po spotkaniach z przedsta-wicielami grup parafialnych, ks. Biskup dokona poświęcenia odnowionej kaplicy szpitalnej przy ul. Jeleniogórskiej, która dzięki dobrodziejom indywidualnym otrzymała nowe wyposażenie. Na tę modlitwę z Pasterzem diecezji z serca zapraszamy!

4. W poniedziałek obchodzić będziemy święto św. Andrzeja apostoła. Jest to dzień patronalny ks. Andrzeja. Z serca zapraszamy na Mszę św. imieninową o godz. 18:00, podczas której modlić się będziemy w intencjach Solenizanta. Ze szczególnym zaproszeniem zwracamy się do grup parafialnych.

Regulamin XII Przeglądu Piosenki Religijnej dla dzieci i młodzieży Cantate Domino organizowanego w ramach XXIV Dni Kultury Chrześcijańskiej A.D. 2020

Matka Boża z obrazka bazylikiREGULAMIN XII PRZEGLĄDU
PIOSENKI RELIGIJNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
CANTATE DOMINO

organizowany w ramach 
XXIV Bolesławieckich Dni Kultury Chrześcijańskiej

Bolesławiec, listopad - grudzień 2020

 

1. Cele przeglądu:

-  Rozbudzanie zainteresowań i pogłębienie świadomości religijnej;
-  Kształtowanie uczuć religijnych;
-  Rozwijanie talentów muzycznych;
-  Przygotowanie do czynnego udziału w wydarzeniach kulturalnych;
-  Uwielbienie Boga przez śpiew piosenki religijnej;
-  Gotowość do przygotowania własnego wysiłku w wydarzenie kulturalne.

2. Organizator przeglądu
- Parafia Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu - Bolesławiecka Bazylika Maryjna.

3. Uczestnicy przeglądu
- dzieci w wieku przedszkolnym;
- dzieci szkoły podstawowej;
- młodzież szkół ponadpodstawowych.

 4. Warunki uczestnictwa
Akceptacja warunków przeglądu oraz wpisanie na listę uczestników, przez poprawne wypełnienie „Karty zgłoszeniowej” zamieszczonej na stronie internetowej www.sanktuarium.boleslawiec.pl  lub pobranej od katechetów szkolnych oraz przesłanie (ze względów pandemicznych) email na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub przekazanie wypełnionej do skrzynki korespondencyjnej  kancelarii parafialnej w Bolesławcu, przy ul. Kościelnej 3 (skrzynka w drzwiach wejściowych), w terminie do 13 grudnia 2020 (niedziela). Uwaga, na karcie należy dokładnie zapisać swój zwrotny adres email lub nr telefonu komórkowego na który zostanie wystała informacja zwrotna o zakwalifikowani się uczestnika do przeglądu.

Karta zgłoszeniowa musi także zostać podpisana w klauzuli RODO (na końcu karty zgłoszeniowej) przez jednego rodzica lub Uczestnika, jeśli jest już osobą pełnoletnią. Niepodpisana Karta zgłoszenia w klauzuli RODO jest nieważna.

Zakwalifikowani uczestnicy (ze względów pandemicznych) nagrywają wykonanie utworu muzycznego o tematyce religijnej własną kamerką (np. telefonem komórkowym) w warunkach domowych w popularnych podstawowych formatach nagrywania i przesyłają nagrany materiał do dnia 20 grudnia (niedziela) 2020 na wyżej wspomniany adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Przypominamy, że nagranie nie może być informatycznie obrabiane, co grozi dyskwalifikacją uczestnika! Komisja oceni nadesłane nagranie i w dniach od 28 do 30 grudnia zaprosi uczestnika do Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej na odebranie ewentualnych nagród czy wyróżnień. Zwycięzcy Przeglądu wykonają swoje utwory w bazylice na dostarczonym przez siebie podkładzie (Uwaga! Zapis muzyki utworu należy dostarczyć tylko na pendrive w popularnym formacie muzycznym MP 3). Gdyby format nadesłanego nagrania (filmu) nie był możliwy do odtworzenia, Jury skontaktuje się z Wykonawcą pod wskazany nr telefonu , aby Wykonawca przeformatował nadesłane nagranie.

Komunikaty duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą 27.09.2020

celnicy i nierządnice1. W najbliższy czwartek rozpoczynamy miesiąc październik złączony w naszej chrześcijańskiej kulturze z modlitwą różańcową. Każdego dnia Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17:30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Za wstawiennictwem Królowej Różańca świętego prośmy miłosiernego Boga o potrzebne dla nas łaski, szczególnie w dźwiganiu bolesnych skutków pandemii.

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci, tradycyjnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16:30. W najbliższym tygodniu pierwsze nabożeństwo dla dzieci w piątek o godz. 16:30, na którym zostanie ogłoszony różańcowy konkurs dla najmłodszych.

2. Trwają zapisy dzieci z klas trzecich, które już niebawem rozpoczną swoje przygotowanie do uroczystości pierwszej Komunii świętej. Odbyło się już pierwsze spotkanie rodziców w tej sprawie. Przypominamy, że warunkiem zapisania dziecka do przygotowania jest aktualne świadectwo chrztu świętego. Rodziców, którzy jeszcze nie zapisali swoich dzieci do grupy, zapraszamy w najbliższym tygodniu ze świadectwami chrztu świętego do kancelarii parafialnej. W najbliższym czasie zakończymy zapisy dzieci do nowej grupy.

3. W najbliższą środę 30 września o godz. 16:00 do salki katechetycznej zapraszamy na spotkanie dziewczynki czy chłopców, którzy chcieliby śpiewać w powoływanej obecnie dziecięcej scholi śpiewaczej. Wszystkich utalentowanych muzycznie serdecznie zapraszamy!

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii - który pozwolił nam się odnaleźć ... - 24.05.2020

jan gabriel Perboyre

 

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii
- który pozwolił nam się odnaleźć...

 

Życie Jana Gabriela Perboyre'a (1802-1840) można zamknąć w trzech etapach: pierwszy od urodzenia do wstąpienia do wspólnoty wincentyńskiej, drugi od nowicjatu do wyjazdu do Chin; trzeci - obejmuje działalność misjonarską w Chinach, której ukoronowaniem było męczeństwo. Dwa pierwsze były ludzkim i duchowym przygotowaniem do realizacji trzeciego etapu.

Trudno byłoby znaleźć bardziej znaczący dzień narodzin dla przyszłego misjonarza -męczennika niż uroczystość Objawienia Pańskiego. Właśnie 6 stycznia 1802 roku, w małej miejscowości Puech należącej do gminy i parafii Montgesty niedaleko Cahors we Francji, urodził się Jan Gabriel Perboyre. Ochrzczony w dniu następnym otrzymał imiona najstarszego stryja, który mieszkał w domu rodzinnym znajdującym się niedaleko Catus, zwanym Zamkiem Villary. Pomimo przywrócenia pokoju religijnego i wolności kultu w związku z zawarciem konkordatu przez Napoleona i papieża Piusa VI (1802) sytuacja, w jakiej znajdował się ówczesny Kościół we Francji, była dość trudna i złożona. Istniała potrzeba jego odbudowy zarówno pod względem duchowym jak i materialnym.

Więcej artykułów…

Diecezjalne

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Interreg

interreg

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:45.