• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną 22.05.2022

jezus przekazuje pokój swoim uczniom1. W dzisiejszą niedzielę 22. maja o godz. 17:30 w naszej bazylice pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego odbędzie się wręczenie jubileuszowych odznaczeń osób świeckich zasłużonych dla Kościoła Legnickiego, a bezpośrednio po tej ceremonii o godz. 18:00 sprawowana będzie Eucharystia dziękczynna z okazji 30. lecia powołania do istnienia diecezji legnickiej. Wszystkich do modlitwy za nasz diecezjalny Kościół z serca zapraszamy.

W dzisiejszą niedzielę także na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci klas trzecich przystąpią do pierwszej Komunii św.; natomiast na Mszy św. o godz. 12:30 dzieci klas czwartych obchodzić będą rocznicę pierwszej Komunii św. Niech to będzie dla nas szczególna okazja do dziękczynnej modlitwy za młodych, którzy wstępują lub już wstąpili na drogę szczególnej miłości Chrystusa Pana w Eucharystii.

Dzieci od poniedziałku do piątku obchodzić będą swój biały tydzień gromadząc się na wieczornych Eucharystiach ze słowem do nich skierowanym.

2. W poniedziałek 23. maja przeżywać będziemy Comiesięczny Dzień Duchowości św. Ojca Pio. Nabożeństwo Majowe wraz z Nowenną za wstawiennictwem Świętego o godz. 17:30, a bezpośrednio po niej Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Padre Pio w intencjach zbiorowych za żywych, czy zmarłych, na zakończenie której będziemy mieli okazję przyjąć błogosławieństwo relikwiami św. Ojca Pio. Do modlitwy za wstawien-nictwem św. Ojca Pio wszystkich z serca zapraszamy!

3. We wtorek 24. maja przeżywamy wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielski Wiernych. Tego maryjnego dnia Msze św. w naszej bazylice o godz. 6:30; 7:00; 9:00; dodatkowa Msza św. o godz. 11:00 oraz wieczorna o 18:00 uprzedzona Nabożeństwem Majowym. Niech dzień wspomnienia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w szczególny sposób mobilizuje nasze serca do dziękczynienia Bogu za wszelkie łaski, jakich doświadczamy za Jej wstawiennictwem.

4. W najbliższy piątek 27. maja na godz. 19:30 do sali katechetycznej zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne młodzież i starszych, którzy pragną przygotować się do sakramentu Bierzmowania. Piątek, godz. 19:30.

Zaproszenie na Święto Rodziny wśród naszych sąsiadów 11.06.2022

swieto rodzinyZ wielką radością pragniemy zaprosić na Święto Rodziny, które odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2022 roku w Bolesławcu. Będzie to czas wspólnej modlitwy, uwielbienia, a także śpiewu, radości oraz świadectw. Wydarzenie to odbędzie się na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej i IV Publicznego Liceum Zakonu Pijarów w Bolesławcu, obok której mamy duży plac-boisko. W dzisiejszym świecie w sposób szczególny potrzeba nam świadków. Pragniemy poprzez to święto dać wspólne świadectwo wiary i modlitwy. Na placu szkolnym będzie mieścił się namiot adoracji, gdzie przez cały czas trwania spotkania będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będzie też możliwość spowiedzi. Mszy Świętej o godzinie 15.00 będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Antoni Długosz - znany z programów telewizyjnych dla dzieci - który po zakończeniu Eucharystii uda się z nami na Marsz dla Życia i Rodziny.

Wszystkich prosimy o przekazywanie sobie nawzajem informacji o tym społecznym wydarzeniu, a także szkołom i placówkom wychowawczym oraz moderatorom i liderom różnych grup i wspólnot działających przy parafiach naszego miasta.

Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wiara-Rodzina-Życie z siedzibą w Bolesławcu.pobrane

15 maja 2022 o godz. 13:00 Transmisja Eucharystii z Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej

tv polonia

 

W klimacie roku jubileuszu 10. lecia ogłoszenia tytułu bazyliki dla naszej świątyni, Telewizja Polonia transmitować będzie Eucharystię z naszej bazyliki już w przyszłą niedzielę 15 maja br. o godz. 13:00. Ponieważ ta transmisja ma stałą godzinę emisji o 13:00, w przyszłą niedzielę 15 maja przesuniemy Mszę św. z godz. 12:30 na godz. 13:00.

Jest to dla naszej wspólnoty wyróżnienie, że transmisja Mszy św. przez Telewizję Polonia popłynie na cały świat dzięki łączom satelitarnym w tym jubileuszowym dla naszej bazyliki roku i przyczyni się do promocji naszej świątyni w świecie. Transmisja emitowana będzie w następujących krajach: Austrii, Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Litwie, Łotwie, Niemczech, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainie, Węgrzech i Wielkiej Brytanii (w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej).

Podczas liturgii Mszy św. animację muzyczną zapewni nam Chór św. Cecylii z parafii śś. Cyryla i Metodego w Bolesławcu, pod dyrekcją Adriana Drozd, organista Paweł Moszyński. 

Wszystkich do modlitwy tego dnia z serca zapraszamy.

Pieczeć bazyliki na stronę internetową

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii - który pozwolił nam się odnaleźć ... - 24.05.2020

jan gabriel Perboyre

 

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii
- który pozwolił nam się odnaleźć...

 

Życie Jana Gabriela Perboyre'a (1802-1840) można zamknąć w trzech etapach: pierwszy od urodzenia do wstąpienia do wspólnoty wincentyńskiej, drugi od nowicjatu do wyjazdu do Chin; trzeci - obejmuje działalność misjonarską w Chinach, której ukoronowaniem było męczeństwo. Dwa pierwsze były ludzkim i duchowym przygotowaniem do realizacji trzeciego etapu.

Trudno byłoby znaleźć bardziej znaczący dzień narodzin dla przyszłego misjonarza -męczennika niż uroczystość Objawienia Pańskiego. Właśnie 6 stycznia 1802 roku, w małej miejscowości Puech należącej do gminy i parafii Montgesty niedaleko Cahors we Francji, urodził się Jan Gabriel Perboyre. Ochrzczony w dniu następnym otrzymał imiona najstarszego stryja, który mieszkał w domu rodzinnym znajdującym się niedaleko Catus, zwanym Zamkiem Villary. Pomimo przywrócenia pokoju religijnego i wolności kultu w związku z zawarciem konkordatu przez Napoleona i papieża Piusa VI (1802) sytuacja, w jakiej znajdował się ówczesny Kościół we Francji, była dość trudna i złożona. Istniała potrzeba jego odbudowy zarówno pod względem duchowym jak i materialnym.

Więcej artykułów…

Diecezjalne

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Interreg

interreg

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:45.