Zakończyliśmy kolejny Charytatywny Bal Karnawałowy 30.01.2016

IMG 6142W sobotę dnia 30 stycznia 2016 o godz. 19:30 nasza wspólnota parafialna przeżywała kolejny Barokowy Bal Karnawałowy. Jest to coroczne wydarzenie, które służy właściwie integracji wspólnoty parafialnej; jest wspaniała okolicznością by podziękować dobrodziejom parafii za włożony trud w przywracanie piękna Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej oraz ukazywać perspektywy dobrej zabawy we wspólnocie Panem. Bal jest także wydarzeniem charytatywnym, które wspomaga etapy projektowania kolejnych zadań remontowych, konserwatorskich, w Bazylice i jej otoczeniu. Nasz Bal Charytatywny dofinansował Zarząd Województwa Dolnośląskiego, który na organizację tego wydarzenia przeznaczył dotację w wysokości 5000 zł. Dziękujemy Panu Marszałkowi Cezaremu Przybylskiemu oraz Zarządowi Województwa Dolnośląskiego za wsparcie tego charytatywnego wydarzenia.

XVI edycja noworocznego spotkania integracyjnego osób niepełnosprawnych i ich opiekunów Powiatu Bolesławieckiego 23.01.2016

IMG 5991W sobotę dnia 23 stycznia 2016 nasza wspólnota parafialna zaangażowana była w przygotowanie kolejnego spotkania integracyjnego niepełnosprawnych i ich opiekunów powiatu bolesławieckiego. Z tej okazji w sali sportowej 1 Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Tyrankiewiczów w Bolesławcu, przygotowana została specjalna scena, na której o godz. 10:00 sprawowana była Msza św. w intencjach niepełnosprawnych i wszystkich, którzy troszczą się o tę szczególną cząstkę Kościoła. Władze powiatu zadbały o to, by na spotkanie zostali przywiezieni niepełnosprawni z sześciu gmin powiatu. Księża w zaaranżowanych konfesjonałach pełnili posługę sakramentu pokuty i pojednania. Dla wszystkich obecnych na spotkaniu, a możemy liczyć że zebrało się około tysiąca osób był przygotowany poczęstunek. Oprawę liturgiczną Eucharystii pełniła w tym roku Służba Liturgiczna Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej, a muzyczna zapewniła Bolesławiecka Orkiestra Dętą pod batutą Jana Chojnackiego oraz Chór Cantate Dominum pod kierownictwem Aleksandra Samostrokowa.

List pasterski Episkopatu Polski na Dzień Życia Konsekrowanego 02 lutego 2016

Logo Roku MiłosierdziaOSOBY KONSEKROWANE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA
List pasterski Episkopatu Polski na Dzień Życia Konsekrowanego
02 lutego 2016

Drodzy Bracia i Siostry,

Liturgia święta Ofiarowania Pańskiego przypomina nam scenę, w której Maryja i Józef przynieśli do Jerozolimy Dzieciątko Jezus, aby – zgodnie z prawem żydowskim – poświęcić je Bogu. Kiedy Jezus umierał na krzyżu okazało się w pełni, że nie był to jedynie rytuał. Ofiarowując swe życie, objawił światu Boże miłosierdzie.

Ekumeniczne Nieszpory w Katedrze Legnickiej 24.01.2016

a017Każdego roku w dniach od 18 do 24 stycznia we wspólnocie Kościoła na świecie obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku modlitwie ekumenicznej Kościoła przyświecały słowa wyjęte z Pierwszego Listu św. Piotra Apostoła: „Wezwani by ogłaszać wielkie dzieła Pana” (2,9). W Legnickiej Katedrze św. Ap. Piotra i Pawła każdego roku o godz. 17:30 organizowane jest Nabożeństwo ekumeniczne, w którym – na zaproszenie Biskupa Legnickiego - biorą udział przedstawiciele Kościołów siostrzanych. Także i bieżącym roku zgromadziliśmy się na Nieszporach, aby zaangażować nasze serca w modlitwę ekumeniczną.

Modlitwa Jubileuszowa 1050. rocznicy Chrztu Polski 06.01.2016

Chrzest PolskiModlitwa Jubileuszowa 1050. rocznicy Chrztu Polski

Boże nasz Ojcze,
w roku jubileuszu Chrztu Polski
dziękujemy za łaskę wiary,
za Twoje wejście w dzieje każdego z nas i naszej Ojczyzny,
za łaskę, która nam nieustannie towarzyszy.
Jezu Chryste, Synu Boży,
Ty jesteś Panem i Zbawicielem każdego z nas.
Pragniemy i prosimy,
abyś kierował całym naszym życiem
osobistym, rodzinnym i społecznym.
Duchu Święty, źródło życia i miłości,
wołamy o Twoje dary i charyzmaty,
abyśmy mogli poznawać Prawdę,
kochać Kościół,