Zaproszenie na uroczystości Jubileuszu 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości 11.11.2018

100 rocznica niepodległościSerdecznie zapraszamy na obchody Jubileuszu 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszym mieście i powiecie. Z tej okazji gościć będziemy w naszej wspólnocie Biskupa Marka Mendyka. Główna Msza św. za Ojczyznę Matkę pod przewodnictwem Ks. Biskupa o godz. 12:30, z udziałem Asysty Wojskowej Żołnierzy 23. Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu, pocztów sztandarowych, delegacji organizacji patriotycznych i społecznych.

Komunikaty duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą - Uroczystość Jubileuszu 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości 11.11.2018

dekor 11.111. Przeżywamy dziś jubileusz 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji gościć będziemy w naszej wspólnocie biskupa Marka Mendyka. Główna Msza św. za Ojczyznę Matkę o godz. 12:30, po której nastąpi odsłonięcie i poświęcenie pomnika Jubileuszu Niepodległości, który stoi w parku, nieopodal naszej bazyliki. Do tej modlitwy wszystkich z serca zapraszamy!

2. Dzisiejsza niedziela, 11 listopada to także druga miesiąca listopada. Wszystkimi ofiarami wspomagamy wkład własny naszej parafii w rozpoczęte i realizowane dzieła remontowo – konserwatorskie. Na obecnym etapie kończymy montaż nowego systemu odwodnienia, nowego systemu odprowadzenia wód deszczowych, wymianę nawierzchni placu przykościelnego. Przygotowujemy się do montażu systemu sygnalizacji przeciwpożarowej oraz systemu audioprzewodników dla turystów. Już dziś z serca dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie i zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencjach.

Zaproszenie na koncert Orkiestry Kameralnej Leopoldinum w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej 30.09.2018

Plakat na koncert na stronę 18

W niedzielę 30 września 2018, o godz. 19:00 w ramach realizowanego przez Parafię przy Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej projektu pod nazwą „Wspólne dziedzictwo kulturowe transgranicznego obszaru Polski i Saksonii - muzyka łączy ludzi”, finansowanego ze środków programu Interreg Polska – Saksonia oraz Euroregionu Nysa, gościć będziemy w bazylice niezwykłych muzyków. Ze specjalnym koncertem wystąpi Orkiestra Kameralna Leopoldinum z Wrocławia po dyrekcją pana profesora Tomasza Tomaszewskiego z Berlina.

Regulamin X Przeglądu Piosenki Religijnej dla dzieci i młodzieży Cantate Domino organizowanego w ramach XXII Dni Kultury Chrześcijańskiej 29.09.2018

IMG  kopiaREGULAMIN X PRZEGLĄDU
PIOSENKI RELIGIJNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
CANTATE DOMINO

organizowany w ramach
XXII Bolesławieckich Dni Kultury Chrześcijańskiej
oraz Festynu Rodzinnego 2018

Bolesławiec, sobota dn. 29 września 2018

1. Cele przeglądu:

-  Rozbudzanie zainteresowań i pogłębienie świadomości religijnej.

-  Kształtowanie uczuć religijnych.

-  Rozwijanie talentów muzycznych.

-  Przygotowanie do czynnego udziału w wydarzeniach kulturalnych.

-  Uwielbienie Boga przez śpiew piosenki religijnej

-  Uświetnienie festynu parafialnego

b035

W środę 13 grudnia 2017 o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki miała miejsce uroczystość oficjalnego podpisania aktu umowy pomiędzy Rzymskokatolicką Parafią pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu a Regionalnym Programem Operacyjnym Dolny Śląsk na dofinansowanie prac remontowych przy Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej – najcenniejszym obiekcie zabytkowym miasta i okolic.

Z tej okazji przybył do Bolesławca pan Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, pan Piotr Roman prezydent miasta, pan Jarosław Kowalski, przewodniczący rady miasta i wielu innych zaproszonych gości, aby uczestniczyć w tej podniosłej i historycznej chwili. Na wstępie ks. prałat Andrzej Jarosiewicz, rektor bazyliki powitał wszystkich gości i zaprosił do obejrzenia krótkiego, kilkunastu minutowego filmu, który ukazuje jak cennym obiektem zabytkowym Bolesławca jest bazylika oraz jak wiele prac remontowo – konserwatorskich wykonano z wielkim wysiłkiem i determinacją parafian, mieszkańców miasta u regionu w ostatnich kilkunastu latach. Film nakręciło Studio BFV Bolesławiec, a materiał ten reżyserował pan Jerzy Małachowski.