Komunikaty duszpasterskie na XXVIII Niedziele Zwykłą 13.10.2019

herb Stolicy Apostolskiej1. Dzisiejsza niedziela 13 października jest drugą miesiąca. Wszystkimi ofiarami wspomagamy dziś wkład własny naszej Parafii w projekt montażu ogrzewania, wentylacji i badań na obecność malowideł ściennych wewnątrz bazyliki. Wszystkim dobrodziejom z serca dziękujemy za wsparcie i  zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencjach.

2. Już jutro, w poniedziałek 14 października obchodzić będziemy comiesięczny Pokutny Dzień Fatimski. Naszą modlitwę rozpoczniemy tradycyjnie Różańcem Fatimskim o godz. 17:30, po którym sprawowana będzie Eucharystia w intencjach zbiorowych za żywych, czy zmarłych. Gdyby ktoś życzył sobie dołączyć swoje własne intencje, to zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. Po Mszy św. Procesja Fatimska, na którą prosimy zabrać świecie, zakończona Apelem Maryjnym. Wszystkich czcicieli Matki Bożej do modlitwy zapraszamy!

Zaproszenie na Festyn Rodzinny i XI Przegląd Piosenki Religijnej dla dzieci i młodzieży Cantate Domino 12.10.2019

festyn rodzinny

Jak zapowiadaliśmy, w sobotę 12 października 2019 wspólnie ze Stowarzyszeniem byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”, organizujemy Festyn Rodzinny, z którego dochód przeznaczony będzie na wkład własny Parafii w montaż systemu ogrzewania bazyliki, wentylacji, oraz badań na obecność malowideł ściennych.

Festyn odbędzie się w Parku Miejskim (ul. Parkowa) w Bolesławcu, w miejscu nowo odremontowanej muszli koncertowej.

W ramach Festynu odbędzie się także XI Przegląd Piosenki Religijnej dla Dzieci i Młodzieży Cantate Domino, który jak każdego roku gromadzi dziesiątki najmłodszych i młodych uczestników i który wpisuje się w naszym mieście XXIII już Bolesławieckie Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Program Festynu:

Godz. 12:00 Eucharystia na scenie festynowej w intencji wszystkich Dobrodziejów instytucjonalnych i indywidualnych naszej bazyliki;

Godz. 13:15 Koncert Bolesławieckiej Orkiestry Dętej;

Regulamin XI Przeglądu Piosenki Religijnej dla dzieci i młodzieży Cantate Domino organizowanego w ramach XXIII Dni Kultury Chrześcijańskiej 12.10.2019

Figura MB z bazyliki na stronę

REGULAMIN XI PRZEGLĄDU
PIOSENKI RELIGIJNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
CANTATE DOMINO

organizowany w ramach
XXIII Bolesławieckich Dni Kultury Chrześcijańskiej
oraz Festynu Rodzinnego 2019

Bolesławiec, sobota dn. 12 października 2019

1. Cele przeglądu:

-  Rozbudzanie zainteresowań i pogłębienie świadomości religijnej.
-  Kształtowanie uczuć religijnych.
-  Rozwijanie talentów muzycznych.
-  Przygotowanie do czynnego udziału w wydarzeniach kulturalnych.
-  Uwielbienie Boga przez śpiew piosenki religijnej
-  Uświetnienie festynu parafialnego

2. Organizator przeglądu

- Parafia Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu.

3. Uczestnicy przeglądu

- dzieci w wieku przedszkolnym
- dzieci szkoły podstawowej
- młodzież gimnazjalna i szkół ponadgimnazjalnych

4. Warunki uczestnictwa

- Akceptacja warunków przeglądu oraz wpisanie na listę uczestników, przez poprawne wypełnienie „Karty zgłoszenia” zamieszczonej na stronie internetowej www.sanktuarium.boleslawiec.pl  lub pobranej od katechetów szkolnych i złożenie jej w kancelarii parafialnej w Bolesławcu, przy ul. Kościelnej 3, w terminie do 09 października 2019 (środa). Zakwalifikowani uczestnicy występują na scenie podczas Festynu Rodzinnego dnia 12 października (sobota) 2019.

Zaproszenie do modlitwy w ramach Akcji POLSKA POD KRZYŻEM 14.09.2019

Polska pod Krzyzem

W najbliższą sobotę tradycyjnie 14 września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W ramach Ogólnopolskiej Akcji Cała Polska pod Krzyżem, o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w bazylice, po której wyjdziemy procesjonalnie z relikwiami Drzewa Krzyża świętego do Krzyża milenijnego, gdzie spotkamy się także z innymi parafiami naszego miasta.

Zaproszenie na koncert pt. Czas wojny - Czas honoru 14.09.2019

80 rocznica - plakat B1 Boleslawiec

Każdego roku dnia 14 września, wspólnota Kościoła czci tajemnicę Podwyższenia Krzyża świętego. Od prawie trzystu już lat, przywiezione do Bolesławca przez ojców dominikanów relikwie Drzewa Krzyża świętego, są tego dnia szczególnie czczone, jako znak zbawienia dokonanego z miłosierdzia Bożego w Jezusie Chrystusie.

W bieżącym roku w ten szczególny dzień wpisują się obchody 80. już rocznicy wybuchu II wojny światowej uświetnione koncertem pod znamiennym tytułem „Czas Wojny – Czas honoru”. Koncert zostanie zorganizowany w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej pod patronatem pani Marzeny Machałek, Wiceminister Edukacji Narodowej, pana Piotra Romana, Prezydenta miasta Bolesławiec, Ks. Bpa Zbigniewa Kiernikowskiego, Biskupa Legnickiego.