Komunikaty duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą 26.10.2014

logoo1. Wszystkich rodziców i dziadków naszych najmłodszych informujemy, że jeszcze do jutra dzieci mogą zgłaszać zrobione przez siebie różańce na dziecięcy konkurs. Wszystkie inne dzieci, które brały udział w nabożeństwach różańcowych i zbierały naklejki na różańcową wyklejankę, prosimy, aby także na jutrzejsze nabożeństwo przyniosły ze sobą wyklejankę. Najpiękniejsze zgłoszone różańce oraz kompletne wyklejanki nagrodzimy na zakończenia miesiąca różańcowego w najbliższą środę.

2. Służba liturgiczna naszej parafii kończy roznoszenie kart wypominkowych do naszych domów. Karty wypominkowe można także znaleźć na stolikach przy wyjściu z bazyliki. Modlitwę wypominkową rozpoczniemy według programu umieszczonego na odwrocie w poniedziałek 03 listopada o godz. 17:15. Prosimy nie wrzucać wypominków na tacę tylko do specjalnie przygotowanych do tego skarbon przy wyjściach z bazyliki.

Nowy terminarz Mszy św. w roku 2015

TerminarzPrzygotowany został terminarz Mszy św. na Nowy Rok 2015. Wszystkich, którym zależy na określonych terminach Mszy św. rocznicowych, jubileuszowych, za zmarłych, ślubnych, czy dziękczynnych, zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. Pamiętajmy o bliskich zmarłych, pamiętajmy o dziękczynieniu Bogu za otrzymane od niego łaski.

Papież na zakończenie synodu: była synodalność i były pokusy, przed nami rok rozeznania 19.10.2014

franciszek synodByło to doświadczenie synodu, doświadczenie wspólnie przebytej drogi – tak Papież Franciszek podsumował wczoraj wieczorem synodalne obrady. Zaznaczył, że jak w każdej wędrówce, były chwile, kiedy szybko podążano do przodu i chciano jak najszybciej dotrzeć do celu, ale były też momenty znużenia, kiedy przychodziła ochota, by powiedzieć: „dosyć”. Obok chwil, które były źródłem pocieszenia i otuchy, były też momenty strapienia i napięć – przyznał Ojciec Święty.

Papież szczegółowo też wyliczył wszystkie pokusy, z którymi musieli się zmierzyć ojcowie synodalni w czasie tego posiedzenia.

Orędzie III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów 18.10.2014

synod biskupow 2014Dokument ten, ogłoszony 18 października – w przededniu oficjalnego zamknięcia obrad - stanowi podsumowanie dwutygodniowych obrad, a zarazem zachętę do dalszych prac nad przygotowaniem zgromadzenia zwyczajnego, zaplanowanego na przyszły rok.

Orędzie III nadzwyczajnego zgromadzenia ogólnego Synodu Biskupów

My, ojcowie synodalni, zebrani w Rzymie wokół papieża Franciszka na nadzwyczajnym zgromadzeniu ogólnym Synodu Biskupów, zwracamy się do wszystkich rodzin na różnych kontynentach, szczególnie zaś do tych, które idą za Chrystusem – Drogą, Prawdą i Życiem. Okazujemy swój podziw i wdzięczność za codzienne świadectwo, jakie składacie nam i światu swoją wiernością, swoją wiarą, nadzieją i miłością.

Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny 19.10.2014

dzieła misyjneDrodzy Bracia i Siostry!

Dziś bardzo wiele osób nie zna jeszcze Jezusa Chrystusa. Pozostaje zatem bardzo pilną kwestią misja ad gentes, a do udziału w niej powołani są wszyscy członkowie Kościoła, ponieważ Kościół jest ze swej natury misyjny: Kościół zrodził się «wychodząc». Światowy Dzień Misyjny jest uprzywilejowanym momentem, w którym wierni z różnych kontynentów angażują się poprzez modlitwy i konkretne gesty solidarności we wspieranie młodych Kościołów na terytoriach misyjnych. Jest to święto łaski i radości. Łaski, bo Duch Święty, posłany przez Ojca, daje mądrość i męstwo tym, którzy są ulegli wobec Jego działania. Radości, bo Jezus Chrystus, Syn Ojca, posłany, by głosić Ewangelię światu, wspiera nasze dzieło misyjne i mu towarzyszy. Właśnie w odniesieniu do radości Jezusa i uczniów misjonarzy chciałbym przedstawić ikonę biblijną, którą znajdujemy w Ewangelii św. Łukasza (por. 10, 21-23).

Komunikaty duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą - Czas Nawiedzenia Obrazu św. Józefa

logoo1. Od wczorajszej soboty do najbliższej środy 22 października w naszej bazylice gości znak peregrynującego przez diecezję obrazu św. Józefa z Legnickiej Katedry. Serdecznie witamy wśród nas ks. Rektora Piotra Kota, który głosi dziś słowo Boże i wprowadza nas w klimat tego duchowego wydarzenia. Witamy także ks. Diakona, który wspomaga nas w posłudze.

W związku z nawiedzeniem Obrazu św. Józefa, najbliższe dni będą dla nas wszystkich czasem duchowości św. Józefa, przypominającym nam wszystkim, jak wiele potrafi uczyć współczesnego człowieka ten milczący Święty.

Każdego dnia nawiedzenia przez poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o godz. 6:30; 7:00; 9:00; dodatkowe Msze św. o godz. 11:00 oraz wieczorne bez zmian. Każdego dnia peregrynacji – także i dzisiaj – zapraszamy na wieczorne Apele modlitewne przy obrazie o godz. 21:00. Zakończenie peregrynacji specjalną Mszą św. wotywną o św. Józefie w środę o godz. 16:00. Duchowe owoce tej Eucharystii możemy ofiarować za naszych bliskich zmarłych we Mszy św. zbiorowej. W środę obraz zostanie przewieziony do kolejnej parafii.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

tel. 0756466350, 0756466351