• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą 18.09.2022

Nie możecie służyć Bogu i Mamonie 21. Jak już wcześniej informowaliśmy, w najbliższą środę 21. września, w salce katechetycznej o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie, na które zapraszamy rodziców dzieci klas trzecich szkoły podstawowej, które w bieżącym roku rozpoczynają przygotowanie do radosnego dnia pierwszej Komunii św. Przypominamy rodzicom, że warunkiem zapisania dziecka do grupy komunijnej jest przedłożenie świadectwa chrztu świętego.

2. W najbliższy piątek 23. września przeżywać będziemy Comiesięczny Dzień Duchowości św. Ojca Pio, który dokładnie przypada w liturgiczne wspomnienie św. Padre Pio. Naszą modlitwę rozpoczniemy Nowenną za wstawiennictwem świętego tradycyjnie o godz. 17:30, po której sprawowana będzie Msza św. w intencjach zbiorowych za żywych czy zmarłych z naszych rodzin. Na zakończenie Eucharystii przyjmiemy błogosławieństwo relikwiami św. Ojca Pio. Do modlitwy z serca zapraszamy.

Komunikaty duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą - Wspomnienie św. Jana Gabriela sanktuarium.boleslawiec.pl Św. Jan Gabriel Perboyre 11.09.2022

św. Jan Gariel Perboyre1. W dzisiejszą niedzielę 11. września obchodzimy dzień wspomnienia św. Jana Gabriela Perboyre’a, kapłana męczennika, który pozwolił nam się odkryć w darze relikwii w dobie przeżywanej przez nas pandemii. Jego życie i męczeńska śmierć związane były dokładnie z miejscami, z których dotarła do nas pandemia. Jego męczeńska śmierć tożsama była ze śmiercią tysięcy chorych na oddziałach covidowych. Na zakończenie każdej Mszy św. przyjmiemy dziś błogosławieństwo relikwiami św. Jana Gabriela Perboyre’a.

Dzisiejsza niedziela jest także drugą miesiąca. Wszystkimi ofiarami wspomagamy przygotowanie projektów: remontu malatury wnętrza bazyliki i zadań towarzyszących. W dniu jutrzejszym odbieramy w pracowni projektanckiej dwa ostatnie projekty i kosztorysy, które wejdą do przygotowywanego pakietu projektów. Z serca dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie i zapewniamy ich o codziennej modlitwie.

2. Ze względu na wtorkowy koncert Vratislawii, Comiesięczny Pokutny Dzień Fatimski przeżywać będziemy wyjątkowo w poniedziałek 12 września. Naszą modlitwę rozpoczniemy o godz. 17:30 Różańcem Fatimskim, bezpośrednio po którym sprawowana będzie Msza św. za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej w intencjach zbiorowych. Po Mszy św. tradycyjnie wyjdziemy w procesji, na którą prosimy zabrać świecie. Na zakończenie odśpiewamy Apel Maryjny. Na Comiesięczną Fatimską Pokutną modlitwę z serca zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

3. We wtorek 13. września o godz. 19:00 w ramach 57. Odsłony Międzynarodowego Festiwalu Vratislawia Cantans odbędzie się w naszej bazylice koncert Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, który odkryje przed nami bogactwo repertuaru kompozytorów epoki baroku z Niemiec, Anglii, Włoch i Szwecji. Przestrzeń bazyliki wypełnią tego wieczoru m.in. dźwięki dzieł operowych  Georga Friedricha Händla, Reinharda Keisera, czy Attillia Ariostiego. Wstęp na koncert jest wolny. Wtorek 13. września, godz. 19:00, wszystkich z serca zapraszamy.

4. W środę 14. września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to dla nas szczególny dzień, kiedy oddajemy cześć relikwiom Drzewa Krzyża świętego, które od trzech wieków znajdują się w naszej bazylice. Z tej okazji Msze św. w naszej bazylice o godz. 6:30; 7:00; 9:00, dodatkowa Msza św. o 11:00 oraz wieczorna o godz. 18:00. Na każdej Mszy św. tego szczególnego dnia przyjmiemy błogosławieństwo relikwiami Krzyża Pańskiego, jako wezwanie do świadectwa na drogach życia. Wszystkich do modlitwy z serca zapraszamy!

Komunikaty duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą 31.07.2022

skarb przed Bogiem1. W najbliższym tygodniu przeżywamy:
Pierwszy czwartek miesiąca 04. sierpnia z Eucharystią w intencjach powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o 18:00 ofiarowaną przez Wspólnotę Matek Różańcowych. Ze względu na przerwę wakacyjną po Mszy św. nie będzie comiesięcznego spotkania Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego.

Pierwszy piątek miesiąca 05. sierpnia z okazją do spowiedzi św. tradycyjnie od godz. 16:00 do 18:00. Tego dnia Msza św. wynagradzająca grzechy Najświętszemu Sercu Jezusowemu o godz. 18:00 ofiarowana przez Wspólnotę Matek Różańcowych.

Pierwsza sobota miesiąca 06. sierpnia to Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia Msze św. w bazylice o godz. 6:30; 9:00; dodatkowa Msza św. o 11:00 oraz wieczorna tradycyjnie o 18:00. Pierwszosobotnia Msza św. wynagradzającą grzechy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej tradycyjnie o godz. 9:00, ofiarowana przez Wspólnotę Matek Różańcowych połączona z odnowieniem Aktu Ofiarowania się Najświętszej Maryi Pannie.

2. Przyszła niedziela 07. sierpnia będzie pierwszą miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze: dla róży męskiej po Mszy św. o godz. 11:00; dla wszystkich róż żeńskich na spotkaniu o godz. 17:00, na które z serca zapraszamy wszystkie Matki Różańcowe.

3. Już za dwa tygodnie w dniach 13-14-15. sierpnia 2022 przeżywać będziemy Triduum Odpustowe Zaśnięcia i Wniebowzięcia Najświętszej Mary Panny.

Naszą maryjną modlitwę jak każdego roku rozpoczniemy Fatimskim Dniem Pokutnym w sobotę 13. sierpnia. O 17:30 zapraszamy serdecznie na Fatimską Modlitwę Różańcową w intencjach zbiorowych, bezpośrednio po której o 18:00 za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej sprawowana będzie Eucharystia w intencjach zbiorowych za żywych czy zmarłych z naszych rodzin. Pokutną Fatimską modlitwę zakończymy procesją. W pierwszy dzień Triduum Odpustowego zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21:00.

W niedzielę 14 sierpnia, jak każdego roku czcić będziemy tajemnicę Zaśnięcia Matki Bożej. Msze św. w tym dniu jak każdej niedzieli. O godz. 18:00 zgromadzimy się na głównej Mszy św. Wigilii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny połączonej tradycyjnie z procesją Zaśnięcia Matki Bożej wokół naszej bazyliki oraz poświęceniem wiązanek ziół i kwiatów. Drugiego dnia Triduum Odpustowego Apel Maryjny o godz. 21:00 i przeniesienie Figury Matki Bożej Zaśniętej do kaplicy za ołtarzem głównym.

W poniedziałek 15. sierpnia w sam dzień uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Msze św. w naszej bazylice także jak w każdą niedzielę. Podczas Eucharystii święcić będziemy wiązanki ziół i kwiatów upamiętniające nam najpiękniejszy owoc ziemi jakim jest Matka Boża. Zakończenie uroczystości odpustowych poniedziałkowym Apelem Maryjnym o 21:00. Wszystkich do modlitwy już dziś z serca zapraszamy.

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii - który pozwolił nam się odnaleźć ... - 24.05.2020

jan gabriel Perboyre

 

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii
- który pozwolił nam się odnaleźć...

 

Życie Jana Gabriela Perboyre'a (1802-1840) można zamknąć w trzech etapach: pierwszy od urodzenia do wstąpienia do wspólnoty wincentyńskiej, drugi od nowicjatu do wyjazdu do Chin; trzeci - obejmuje działalność misjonarską w Chinach, której ukoronowaniem było męczeństwo. Dwa pierwsze były ludzkim i duchowym przygotowaniem do realizacji trzeciego etapu.

Trudno byłoby znaleźć bardziej znaczący dzień narodzin dla przyszłego misjonarza -męczennika niż uroczystość Objawienia Pańskiego. Właśnie 6 stycznia 1802 roku, w małej miejscowości Puech należącej do gminy i parafii Montgesty niedaleko Cahors we Francji, urodził się Jan Gabriel Perboyre. Ochrzczony w dniu następnym otrzymał imiona najstarszego stryja, który mieszkał w domu rodzinnym znajdującym się niedaleko Catus, zwanym Zamkiem Villary. Pomimo przywrócenia pokoju religijnego i wolności kultu w związku z zawarciem konkordatu przez Napoleona i papieża Piusa VI (1802) sytuacja, w jakiej znajdował się ówczesny Kościół we Francji, była dość trudna i złożona. Istniała potrzeba jego odbudowy zarówno pod względem duchowym jak i materialnym.

Więcej artykułów…

Diecezjalne

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Interreg

interreg

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:45.