Zaproszenie na transmisję Mszy św. Niedzieli palmowej Męki Pańskiej z Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej 05.04.2020

niedziela-palmowaSiostry i Bracia w Chrystusie!

Przeżywając także religijnie stan epidemiczny w kraju, serdecznie zapraszamy na transmisję (na żywo) Mszy św. Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej z Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej, która będzie sprawowana w niedzielę 05.04.2020 o godz. 11:00. Ponieważ obostrzenia stanu epidemicznego wymagają od nas by w liturgii niedzielnej nie uczestniczyło w bazylice więcej osób niż 5, na Eucharystię zapraszamy szczególnie osoby, które zamówiły daną Mszę św.,

natomiast całą rodzinę parafialną zapraszamy na transmisję online korzystając z naszej strony internetowej:

www.sanktuarium.boleslawiec.pl

portalu https://istotne.pl/boleslawiec
(transmitującego liturgię z bazyliki)

oraz https://www.facebook.com/Bazylika-Wniebowzięcia-NMP-i-św-Mikołaja-w-Bolesławcu-106840767620273/.

Wszystkich do wspólnej modlitwy z serca zapraszamy!

Komunikaty duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 29.03.2020

Łazarz1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu, który ze względu na stan epidemiczny w kraju jest dla nas wyjątkową próbą, aby uniknąć większych skupisk ludzi, sprawujemy w tym czasie dodatkową Mszę św. niedzielną o godz. 19:30. Także dzisiaj ta Msza św. będzie sprawowana.

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi nas obostrzeniami, dekretem biskupa diecezjalnego zostały odwołane nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zachęcamy do korzystania z tej formy pobożności korzystając z przekazu telewizyjnego, radiowego lub internetowego.

Każdej środy o godz. 17:00 dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu, aby dać możliwość na prywatną adorację do godz. 17:45, po czym będziemy się modlić wspólnotowo w intencji uwolnienia naszej Ojczyzny od epidemii koronawirusa oraz ogarniając modlitwą wszystkich zarażonych, służby medyczne, osoby sprawujące władzę zaangażowane w posługę nad opanowaniem sytuacji oraz wszystkie ofiary wirusa i ich rodziny.

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM KORONAWIRUSEM W POLSCE

logo Konferencji Episkopatu PolskiKOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO
KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM KORONAWIRUSEM
W POLSCE

W obecnej sytuacji pragnę przypomnieć, że tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach.

1. W związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, aby nie było dużych zgromadzeń osób, proszę o zwiększenie – w miarę możliwości – liczby niedzielnych Mszy Świętych w kościołach, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych.

Więcej artykułów…

Diecezjalne

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.