Komunikaty duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą 20.09.2020

robotnicy w winnicy1. W dzisiejszą niedzielę druga grupa dzieci klas trzecich szkoły podstawowej przystąpi po raz pierwszy do Komunii św. jest to dla nas wszystkich okazja by otoczyć modlitwą dzieci naszej parafii, aby na drodze formowania swojej wiary, zawsze napotykały na stabilną wiarę starszego pokolenia. Od jutrzejszego dnia dzieci rozpoczynają swój biały tydzień.

2. W najbliższą środę 23 września na godz. 17:00 do salki katechetycznej zapraszamy rodziców dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej, które w bieżącym roku rozpoczną przygotowanie formacyjne do radosnego dnia pierwszej Komunii św. Przypominamy rodzicom, że warunkiem zapisania dziecka do grupy komunijnej jest przedłożenie świadectwa chrztu świętego. Tym spotkaniem rozpoczynamy kolejny czas przygotowania nowej grupy dzieci do radosnej uroczystości pierwszej Komunii świętej.

3. W najbliższy czwartek 24. września o godz. 17:00 w bazylice odbędzie się Spowiedź święta kandydatów do sakramentu Bierzmowania oraz ich świadków. Przypominamy wszystkim kandydatom, że ta Spowiedź jest ostatnim akordem w godnym przygotowaniu się do radosnego dnia Bierzmowania. Na tę Spowiedź świętą zapraszamy także wszystkich rodziców, świadków Bierzmowania, oraz wszystkich, którzy w tym pandemicznym czasie zaniedbali ten sakrament na drogach życia. Czwartek godz. 17:00. Tego dnia ostatnia próba kandydatów do Bierzmowania o godz. 19:00.

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA ZADANIE KONSERWATORSKIE PN. PROGRAM BADAŃ STRATYGRAFICZNYCH NA OBECNOŚĆ MALOWIDEŁ ŚCIENNYCH W BOLESŁAWIECKIEJ BAZYLICE MARYJNEJ

Foto bazylikiZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu reprezentowana przez ks. proboszcza Andrzeja Jarosiewicza zaprasza do składania ofert cenowych na zadanie konserwatorskie pod nazwą:

PROGRAM BADAŃ STRATYGRAFICZNYCH
NA OBECNOŚĆ ZABYTKOWYCH MALOWIDEŁ ŚCIENNYCH
W BOLESŁAWIECKIEJ BAZYLICE MARYJNEJ

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii - który pozwolił nam się odnaleźć ... - 24.05.2020

jan gabriel Perboyre

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii
- który pozwolił nam się odnaleźć...

Życie Jana Gabriela Perboyre'a (1802-1840) można zamknąć w trzech etapach: pierwszy od urodzenia do wstąpienia do wspólnoty wincentyńskiej, drugi od nowicjatu do wyjazdu do Chin; trzeci - obejmuje działalność misjonarską w Chinach, której ukoronowaniem było męczeństwo. Dwa pierwsze były ludzkim i duchowym przygotowaniem do realizacji trzeciego etapu.

Trudno byłoby znaleźć bardziej znaczący dzień narodzin dla przyszłego misjonarza -męczennika niż uroczystość Objawienia Pańskiego. Właśnie 6 stycznia 1802 roku, w małej miejscowości Puech należącej do gminy i parafii Montgesty niedaleko Cahors we Francji, urodził się Jan Gabriel Perboyre. Ochrzczony w dniu następnym otrzymał imiona najstarszego stryja, który mieszkał w domu rodzinnym znajdującym się niedaleko Catus, zwanym Zamkiem Villary. Pomimo przywrócenia pokoju religijnego i wolności kultu w związku z zawarciem konkordatu przez Napoleona i papieża Piusa VI (1802) sytuacja, w jakiej znajdował się ówczesny Kościół we Francji, była dość trudna i złożona. Istniała potrzeba jego odbudowy zarówno pod względem duchowym jak i materialnym.

Diecezjalne

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.