Komunikaty duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą 18.09.2016

herb bazyliki

1. Już w najbliższą sobotę 24 września, wspólnie ze Stowarzyszeniem byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” organizujemy Festyn Rodzinny, z którego dochód przeznaczony będzie na kolejne etapy renowacji bazyliki. Ze względu na remont placu festynowego w Parku Waryńskiego, nasz Festyn Rodzinny odbędzie się wyjątkowo na placu ks. Jerzego Popiełuszki w miejscu, gdzie zazwyczaj rozstawiają się karuzele. W ramach Festynu odbędzie się także VIII już Przegląd Piosenki Religijnej dla Dzieci i Młodzieży Cantate Domino.

Zaproszenie na Festyn Rodzinny 2016, który odbędzie się na pl. ks. J. Popiełuszki w Bolesławcu w sobotę 24.09.2016

Plakat festyn 2016 Skaldowie  kopia

Jak zapowiadaliśmy w sobotę 24 września 2016 wspólnie ze Stowarzyszeniem byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” organizujemy Festyn Rodzinny, z którego dochód przeznaczony będzie na kolejne etapy renowacji świątyni.

Ze względu na remont placu festynowego w Parku Waryńskiego, nasz Festyn Rodzinny 2016 odbędzie się wyjątkowo na placu ks. Jerzego Popiełuszki, w Bolesławcu, w miejscu, gdzie zazwyczaj rozstawiają się karuzele.

W ramach Festynu odbędzie się także VIII Przegląd Piosenki Religijnej dla Dzieci i Młodzieży Cantate Domino, który jak każdego roku gromadzi dziesiątki najmłodszych i młodych uczestników.

W festynowy wieczór gościć będziemy gwiazdę polskiej estrady, którą to był i ciągle jest sławny Zespół Skaldowie, którzy przybędą do Bolesławca i wystąpią na scenie festynowej, wieczorem o godz. 20:00.

Ten koncert zainauguruje jubileuszowe XX Bolesławieckie Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście.

Wszystkich z serca zapraszamy!

Święto Podwyższenia Krzyża świętego każdego roku odnawia w nas cześć dla relikwii Drzewa Krzyża Pańskiego, które od niemal trzech wieków czczone są w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej 14.09.2016

IMG 1810

W Święto Podwyższenia Krzyża świętego 14 września 2016 gromadziliśmy się w Bolesławieckiej bazylice Maryjnej, aby uczcić relikwie Krzyża Pańskiego, które od prawie 300 lat znajdują się w naszej bazylice. Kronikarz E. Wernicke zapisał w starych relacjach, że Bolesławianie czcili relikwie Krzyża św. właśnie w dniu Podwyższenia Krzyża świętego, ale także we wszystkie najważniejsze uroczystości Pańskie oraz Maryjne, wyrażając w ten sposób swoją cześć dla tego duchowego skarbu, jaki od lat kształtuje wiarę ludu wiernego miasta i Ziemi Bolesławieckiej.

Podczas Mszy św. o godz. 9:00, której przewodniczył ks. prałat Andrzej Jarosiewicz, rektor Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej, licznie zgromadzeni wierni tradycją poprzednich wieków także mieli okazję uczcić relikwie Drzewa Krzyża świętego ...

Diecezjalna wspólnota nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. przeżywała w naszej bazylice swój dzień skupienia 10.09.2016

IMG 1666

W sobotę dnia 10 września 2016 w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej zorganizowany został diecezjalny Dzień Skupienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Do Bolesławca przybyła ponad 250 osobowa grupa mężczyzn, którzy w poszczególnych parafiach diecezji legnickiej pełnią posługę nadzwyczajnych pomocników udzielania Komunii św. Wśród tej wyjątkowej społeczności była także spora grupa Sióstr Zakonnych, które także otrzymały z rąk biskupa diecezjalnego błogosławieństwo do pełnienia tej posługi we wspólnotach zakonnych.

Regulamin VIII Przeglądu Piosenki Religijnej dla dzieci i młodzieży Cantate Domino organizowanego w ramach Jubileuszowych XX Dni Kultury Chrześcijańskiej 24.09.2016

regulaminREGULAMIN VIII PRZEGLĄDU
PIOSENKI RELIGIJNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
CANTATE DOMINO

organizowany w ramach
Jubileuszowych XX Bolesławieckich Dni Kultury Chrześcijańskiej
oraz Festynu Rodzinnego 2016

Bolesławiec, sobota dn. 24 września 2016

1. Cele przeglądu:

-  Rozbudzanie zainteresowań i pogłębienie świadomości religijnej.

-  Kształtowanie uczuć religijnych.

-  Rozwijanie talentów muzycznych.

-  Przygotowanie do czynnego udziału w wydarzeniach kulturalnych.

-  Uwielbienie Boga przez śpiew piosenki religijnej

-  Uświetnienie festynu parafialnego

Karta zgłoszeniowa VIII Przeglądu Piosenki Religijnej dla dzieci i młodzieży Cantate Domino 24.09.2016

karta zgloszeniowaVIII PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY