Komunikaty duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą 27.09.2020

celnicy i nierządnice1. W najbliższy czwartek rozpoczynamy miesiąc październik złączony w naszej chrześcijańskiej kulturze z modlitwą różańcową. Każdego dnia Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17:30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Za wstawiennictwem Królowej Różańca świętego prośmy miłosiernego Boga o potrzebne dla nas łaski, szczególnie w dźwiganiu bolesnych skutków pandemii.

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci, tradycyjnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16:30. W najbliższym tygodniu pierwsze nabożeństwo dla dzieci w piątek o godz. 16:30, na którym zostanie ogłoszony różańcowy konkurs dla najmłodszych.

2. Trwają zapisy dzieci z klas trzecich, które już niebawem rozpoczną swoje przygotowanie do uroczystości pierwszej Komunii świętej. Odbyło się już pierwsze spotkanie rodziców w tej sprawie. Przypominamy, że warunkiem zapisania dziecka do przygotowania jest aktualne świadectwo chrztu świętego. Rodziców, którzy jeszcze nie zapisali swoich dzieci do grupy, zapraszamy w najbliższym tygodniu ze świadectwami chrztu świętego do kancelarii parafialnej. W najbliższym czasie zakończymy zapisy dzieci do nowej grupy.

3. W najbliższą środę 30 września o godz. 16:00 do salki katechetycznej zapraszamy na spotkanie dziewczynki czy chłopców, którzy chcieliby śpiewać w powoływanej obecnie dziecięcej scholi śpiewaczej. Wszystkich utalentowanych muzycznie serdecznie zapraszamy!

pilneW odpowiedzi na Oświadczenie Parafii w związku z kłamliwymi informacjami opublikowanymi przez wroclaw.wyborcza.pl oraz inne lokalne portale w dzisiejszy poranek otrzymaliśmy pocztą e-mail „Przeprosiny Jakuba Gawrona”, w których czytamy:

„Przepraszam ks. Andrzeja Jaroszewicza (poprawnie Jarosiewicza), proboszcza parafii i rektora Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej za rozpowszechnienie za pośrednictwem Twittera błędnej informacji o udziale jego parafii w zbiórce w akcji "Stop LGBT". W rzeczywistości parafia w ogłoszeniu na swojej stronie internetowej informowała jedynie o wyłożonej prasie katolickiej z artykułami o tematyce LGBT - lecz już nie o zbiórce podpisów. Oczywiście parafia została usunięta z mapy. Złożę także stosowne wyjaśnienia podczas korespondencji z unijnymi urzędnikami na temat tej sprawy”.

Otóż dokładny tekst, na który powoływał się J. Gawron w swoich fałszywych oskarżeniach brzmiał w ogłoszeniach parafialnych wygłoszonych do wiadomości publicznej następująco:

OŚWIADCZENIE PARAFII W ZWIĄZKU Z KŁAMLIWYMI INFORMACJAMI OPUBLIKOWANYMI PRZEZ WROCLAW.WYBORCZA.PL ORAZ INNE PORTALE

grafika - oświadczenie

Oświadczenie Parafii
pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu
w związku z kłamliwymi informacjami
opublikowanymi przez wroclaw.wyborcza.pl
oraz inne portale

W związku z opublikowanym tekstem autorstwa Agnieszki Dobkiewicz z wroclaw.wyborcza.pl pt. „Skarga do Komisji Europejskiej na parafie. Biorą dotacje unijne, a jednocześnie walczą z LGBT” (tekst opublikowany 24 września 2020, 07:02) - powołującym się na rzekomą skargę aktywisty LGBT Jakuba Gawrona z Rzeszowa do Komisji Europejskiej, na Parafie które nawoływały do zbierania podpisów pod projektem ustawy „Stop LGBT” mającym zakazywać tzw. marszów równości, tutejsza Parafia oświadcza:

Wszelkie opublikowane przez autorkę, a podane przez aktywistę informacje są zwykłym kłamstwem. Ani autorka, ani jej prasowe źródło, nie posiadają żadnych dowodów na to, iż tutejsza Parafia w jakikolwiek sposób była lub jest zaangażowana w przedsięwzięcia, których celem byłoby jakiekolwiek stygmatyzowanie osób ze środowiska LGBT, zbieranie podpisów pod jakimkolwiek projektem ustawy, nawoływaniem publicznym w ramach statutowej działalności do jakichkolwiek działań przeciwko środowisku LGBT. Wszelkie podejmowane przez nas akcje mają na celu misję ewangelizacyjną wspólnoty Kościoła, w którym jest miejsce dla każdego człowieka.

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA ZADANIE KONSERWATORSKIE PN. PROGRAM BADAŃ STRATYGRAFICZNYCH NA OBECNOŚĆ MALOWIDEŁ ŚCIENNYCH W BOLESŁAWIECKIEJ BAZYLICE MARYJNEJ

Foto bazylikiZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu reprezentowana przez ks. proboszcza Andrzeja Jarosiewicza zaprasza do składania ofert cenowych na zadanie konserwatorskie pod nazwą:

PROGRAM BADAŃ STRATYGRAFICZNYCH
NA OBECNOŚĆ ZABYTKOWYCH MALOWIDEŁ ŚCIENNYCH
W BOLESŁAWIECKIEJ BAZYLICE MARYJNEJ

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii - który pozwolił nam się odnaleźć ... - 24.05.2020

jan gabriel Perboyre

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii
- który pozwolił nam się odnaleźć...

Życie Jana Gabriela Perboyre'a (1802-1840) można zamknąć w trzech etapach: pierwszy od urodzenia do wstąpienia do wspólnoty wincentyńskiej, drugi od nowicjatu do wyjazdu do Chin; trzeci - obejmuje działalność misjonarską w Chinach, której ukoronowaniem było męczeństwo. Dwa pierwsze były ludzkim i duchowym przygotowaniem do realizacji trzeciego etapu.

Trudno byłoby znaleźć bardziej znaczący dzień narodzin dla przyszłego misjonarza -męczennika niż uroczystość Objawienia Pańskiego. Właśnie 6 stycznia 1802 roku, w małej miejscowości Puech należącej do gminy i parafii Montgesty niedaleko Cahors we Francji, urodził się Jan Gabriel Perboyre. Ochrzczony w dniu następnym otrzymał imiona najstarszego stryja, który mieszkał w domu rodzinnym znajdującym się niedaleko Catus, zwanym Zamkiem Villary. Pomimo przywrócenia pokoju religijnego i wolności kultu w związku z zawarciem konkordatu przez Napoleona i papieża Piusa VI (1802) sytuacja, w jakiej znajdował się ówczesny Kościół we Francji, była dość trudna i złożona. Istniała potrzeba jego odbudowy zarówno pod względem duchowym jak i materialnym.

Diecezjalne

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.