• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022

Chrystus Krol1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata prowadzi nas do rozumienia prawdy, że Chrystus Pan jest Królem naszego życia, ale także do głoszenia świadectwem, iż uznawać Go za Króla na drogach mojego powołania, to innymi słowy umieć budować Jego Królestwo świade-ctwem wiary we wszystkich sytuacjach codzienności.

2. Jeszcze do najbliższej środy 23 listopada kontynuujemy modlitwę wypominkową. Każdego Dnia Nabożeństwa Wypominkowe o godz. 17:15. W najbliższych dniach wypominkiz następujących ulic:

Niedziela, 20 listopada, wypominkiz ul. Zygmunta Augusta od nr 3 do 14 D;

Poniedziałek, 21 listopada, wypominkiz ul. Zygmunta Augusta od nr 16 do końca;

Wtorek, 22 listopada, wypominki z ul. Zacisze, Zwycięstwa, Żwirki i Wigury;

Środa, 23 listopada, wypominki z innychulic miasta oraz te, które nie były jeszcze odczytane. Niech modlitwa za zmarłych otworzy naszym bliskim bramy wieczności.

3. Już jutro, w poniedziałek 21 listopada przeżywać będziemy dzień Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszej bazylice o godz. 6:30; 7:00; 9:00, dodatkowa Eucharystia o 11:00 oraz wieczorna o 18:00 uprzedzona Wypominkami.Do modlitwy serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

4. W czwartek 24 listopada przeżywać będziemy comiesięczny Dzień Duchowości św. Ojca Pio. Naszą modlitwę rozpoczniemy Nowenną za wstawiennictwem św. Ojca Pio o godz. 17:30, po której sprawowana będzie Msza św. w intencjach zbiorowych za żywych, czy zmarłych z naszych rodzin. Na zakończenie Mszy św. przyjmiemy błogosławieństwo relikwiami św. Ojca Pio. Do modlitwy z serca zapraszamy!

KARTA ZGŁOSZENIOWA XIV PRZEGLĄDU PIOSENKI RELIGIJNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY CANTATE DOMINO 21.12.2022

KARTA ZGŁOSZENIOWA
XIv PRZEGLĄDU PIOSENKI RELIGIJNEJ
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
CANTATE DOMINO


Środa, 21 Grudnia 2022

karta zgloszeniowa

XIV PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
CANTATE DOMINO

organizowany w ramach


XXVI BOLESŁAWIECKICH DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

przy Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej

Bolesławiec, 21 grudnia 2022 (środa)

Zgłoszenie dokonujemy na wydrukowanej i czytelnie wypełnionej karcie dostarczonej do skrzynki korespondencyjnej w drzwiach wejściowych kancelarii parafialnej ul. Kościelna 3, Bolesławiec (czynna codziennie prócz niedziel w godz. od 17:00 do 17:45) w terminie do 20 grudnia 2022 (wtorek)

REGULAMIN XIV PRZEGLĄDU PIOSENKI RELIGIJNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY CANTATE DOMINO 23.11.2022

REGULAMIN XIV PRZEGLĄDU
PIOSENKI RELIGIJNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY CANTATE DOMINO

ORGANIZOWANEGO W RAMACH
XXVI BOLESŁAWIECKICH DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

Bolesławiec, 21 Grudnia 2022

Matka Boża z obrazka bazyliki

REGULAMIN XIV PRZEGLĄDU
PIOSENKI RELIGIJNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
CANTATE DOMINO

organizowany w ramach 

XXVI Bolesławieckich Dni Kultury Chrześcijańskiej
2022

Bolesławiec, 21 Grudnia 2022

1. Cele przeglądu:

-  Rozbudzanie zainteresowań i pogłębienie świadomości religijnej poprzez śpiew (piosenki, kolędy, pastorałki);
-  Kształtowanie uczuć religijnych;
-  Rozwijanie talentów muzycznych;
-  Przygotowanie do czynnego udziału w wydarzeniach kulturalnych;
-  Uwielbienie Boga przez śpiew piosenki, kolędy, pastorałki;
-  Gotowość do przygotowania własnego wysiłku w wydarzenie kulturalne.

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie medialnych ataków na osobę św. Jana Pawła II 20.11.2022

jan-pawel-ii-1KOMUNIKAT
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W SPRAWIE MEDIALNYCH ATAKÓW NA OSOBĘ ŚW. JANA PAWŁA II

 

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie,

W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej pojawiają się pytania o postawę św. Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa w czasie jego pontyfikatu. Coraz głośniej stawiana jest teza, że Ojciec Święty nie podchodził właściwie do tego rodzaju czynów, niewiele robił, aby ten problem rozwiązać, a nawet go ukrywał. Wydaje się, że panuje swego rodzaju moda na formułowanie tego rodzaju opinii. Tego typu oskarżenia wpisują się w próby podważenia autorytetu św. Jana Pawła II, a nawet zakwestionowania jego świętości, potwierdzonej w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym. W konsekwencji stanowi to próbę zniszczenia dziedzictwa tego wyjątkowego pontyfikatu.

Medialny atak na św. Jana Pawła II znajduje swoją przyczynę m.in. w nastawieniu niektórych grup społecznych do jego nauczania, a zwłaszcza na temat wartości ludzkiego życia i jego ochrony od poczęcia do naturalnej śmierci, wartości małżeństwa i rodziny, moralności życia seksualnego, a także w głoszonej przez niego teologii ciała, co nie odpowiada współczesnym ideologiom, propagującym wykrzywioną wizję człowieka i hedonizm, relatywizm i nihilizm moralny.

Uczciwe szukanie prawdy i dawanie o niej świadectwa jest obowiązkiem każdego prawego sumienia. Dlatego też – dnia 14 listopada br. – na Jasnej Górze, zostało przygotowane Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Jest to szerokie opracowanie, które uwzględnia zarówno kontekst historyczny i ówczesny stan wiedzy, jak również uwarunkowania społeczne, kulturowe i prawne czasów, w których żył i pracował św. Jan Paweł II.

Komunikaty duszpasterskie na uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2022

wszyscy święci1. Przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. W dniu dzisiejszym Msze św. w Bazylice, jak każdej niedzieli. Msza św. zbiorowa za zmarłych na cmentarzu tradycyjnie o godz. 13:00. Gdyby ktoś życzył sobie jeszcze dołączyć swoich zmarłych do tej intencji, to zapraszamy do zakrystii. W uroczystość Wszystkich Świętych 01 listopada oraz we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 02 listopada przy wyjściach z bazyliki kwestujemy na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego. Także taca z Mszy św. na cmentarzu przeznaczona jest na instytucję, kształcącą nam nowe zastępy kapłanów. Z serca dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie.

2. Już jutro w środę 02 listopada przeżywać będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 6:30; 7:00; 9:00; dodatkowa o 11:00 oraz wieczorna o 18:00. W dniach od 1 do 8 listopada jak każdego roku, mamy możliwość zyskiwania odpustu za naszych bliskich zmarłych. Odpust zupełny zyskujemy pod zwykłymi warunkami, którymi są: nawiedzenie kościoła lub kaplicy, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, komunia sakramentalna lub spowiedź i Komunia święta oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

3. Od czwartku 03 listopada – zgodnie z programem opublikowanym na kartach wypominkowych – rozpoczynamy w naszej wspólnocie modlitwę wypominkową. Każdego Dnia Nabożeństwa Wypominkowe rozpoczynać będziemy o godz. 17:15 z podziałem na ulice, dlatego prosimy w odpowiednie miejsce o wpisywanie nazwy ulicy. Prosimy wrzucać karty wypominkowe tylko do skarbon z napisem „Wypominki za zmarłych”, które stoją przy wyjściach. Prosimy nie wrzucać wypominków na tacę.

W najbliższych dniach wypominki z następujących ulic:

      03 listopada, czwartek, wypominki z ul. Asnyka
      04 listopada, piątek, wypominki z ul. Bielskiej od nr 1 do 3A
      05 listopada, sobota, wypominki z ul. Bielskiej od nr 4 do 17
      06 listopada, Niedziela, wypominki z ul. Chrobrego od nr 1 do 14 B

Niech modlitwa za zmarłych otworzy naszym bliskim bramy wieczności.

Modlitwa za zmarłych na cmentarzu komunalnym w Bolesławcu 01 listopada 2022 oraz Modlitwa wypominkowa w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej od 03 do 23 listopada 2022

modlitwa za zmarłychJak każdego roku w uroczystość Wszystkich Świętych 01 listopada 2022 organizowana będzie Eucharystia polowa na cmentarzu komunalnym w Bolesławcu o godz. 13:00. Tradycyjnie tego dnia wspólnie z innymi parafiami miasta i okolic sprawować będziemy Mszę św. na cmentarzu w intencjach zbiorowych za zmarłych. Jeśli ktoś życzy sobie dołączyć do tej intencji swoich bliskich zmarłych, to zapraszamy do kontaktu w zakrystii lub kancelarii.

Od 03 listopada do 23 listopada 2022, jak każdego roku w naszej wspólnocie przeżywać będziemy Modlitwę Wypominkową za zmarłych. Kazdego dnia Nabożeństwa Wypominkowe za zmarłych rozpoczynać się będą o nieco wcześniejszej porze bo o godz. 17:15. A modlić się będziemy za zmarłych z podziałem na ulice zamieszkania rodzin tych, którzy odeszli już z tego świata według następującej kolejności:

03 listopada wypominki z ul. Asnyka

04 listopada wypominki z ul. Bielskiej od nr 1 do 3A

05 listopada wypominki z ul. Bielskiej od nr 4 do 17

06 listopada wypominki z ul. Chrobrego od nr 1 do 14 B

Diecezjalne

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Interreg

interreg

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:45.