• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą 26.06.2022

wolność - Chrystus1. W najbliższą środę 29. czerwca przeżywać będziemy uroczystość św. ap. Piotra i Pawła. Ten dzień jest dla wspólnoty naszej bazyliki szczególną okazją, by wspomagać modlitewnie Piotra naszych czasów, ojca świętego Franciszka. Msze św. w bazylice w godz. 6:30; 7:00; 9:00; dodatkowa Msza św. o godz. 11:00, oraz wieczorna o 18:00 uprzedzona Nabożeństwem Czerwcowym. Do modlitwy za wstawiennictwem św. ap. Piotra i Pawła w jedności z Ojcem Świętym wszystkich z serca zapraszamy.

2. Kontynuujemy przygotowanie grupy młodzieży i starszych do sakramentu Bierzmowania. W najbliższym tygodniu zapraszamy młodzież i starszych na spotkanie przygotowujące już bezpośrednio do uroczystości Bierzmowania, które odbędzie się we wtorek 28. czerwca o godz. 19:30. Spowiedź święta przed Bierzmowaniem odbędzie się w środę 29 czerwca o godz. 16:00. Uroczystość Bierzmowania w naszej Parafii dokona się już w czwartek 30. czerwca o godz. 18:00. Niech to będzie dla nas okazja, by omadlać młodych, którzy przystąpią do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

3. Jeszcze do najbliższego czwartku 30. czerwca o godz. 17:30 kontynuować będziemy Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest znakiem – ikoną Bożego miłosierdzia. W czwartek ostatnim Nabożeństwem Czerwcowym zakończymy ten szczególny czas miłosierdzia Bożego. Wszystkich do modlitwy w ważnych intencjach naszych rodzin i ojczyzny z serca zapraszamy.

4. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym od 01. lipca do 31. sierpnia w programie Mszy św. w tygodniu nie będzie porannej Eucharystii o godz. 7:00, inne Msze św. w tygodniu nie ulegają zmianie. Msze św. niedzielne także pozostają bez zmian. Na Eucharystie, które zawsze są miejscami i czasem napromieniowania się Bogiem wszystkich z serca zapraszamy. W czasie wakacyjnym prosimy także o korzystanie ze Spowiedzi św. przed Eucharystią.

Komunikaty duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą 19.06.2022

Jeśli ktoś chce iść za Mną1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że uroczystość Bożego Ciała w naszej wspólnocie przeżywana była tak pięknie i podniośle. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie ks. Romanowi Lubańskiemu. Dziękujemy budowniczym ołtarzy stacyjnych: Wspólnocie Wojowników Maryi naszej parafii wespół z panem Jerzym Szpakiem; mieszkańcom ul. Dzieci Wrześni oraz Wspólnocie Domowego Kościoła; mieszkańcom ul. Tyrankiewiczów w osobach: Rodziny Państwa Julianny i Jana Gdeczyk, Wiesława (m) Kubik, Marii Pasikowskiej, Dominika (m) Kiziuk; Wspólnocie Odnowa w Duchu Świętym »Miriam« naszej parafii; służbie liturgicznej: ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. pod przewodnictwem akolity Grzegorza Baszczyja; panu organiście; pani Irenie Siewierskiej za troskę o zakrystię; komandosom 62. Kompanii Specjalnej »Commando« pod przewodnictwem prezesa Bogdana Fiałkowskiego za transport brzózek do ołtarzy. Dziękujemy wszystkim dziewczynkom, które pod okiem pani katechetki Iwony Wilczyńskiej sypały kwiatki podczas procesji. Dziękujemy panom, którzy zatroszczyli się o baldachim. Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Policji, którzy dowództwem pana inspektora Norberta Kurendy zadbali o nasze bezpieczeństwo na drodze. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie oraz przeżycie uroczystości Bożego Ciała w naszej wspólnocie parafialnej.

2. Decyzją biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego z naszej wspólnoty parafialnej odwołany zostaje ks. wikariusz Damian Konieczny, przechodząc na kolejną placówkę duszpasterską. Msza św. dziękczynna za posługę ks. Damiana w naszej wspólnocie zostanie odprawiona w najbliższy piątek 24. czerwca o godz. 18:00. Ks. Damianowi życzymy błogosławieństwa Bożego i światła Ducha Świętego w podejmowanych wyzwaniach duszpasterskich w nowej placówce. Do piątkowej modlitwy wdzięczności serdecznie zapraszamy grupy duszpasterskie naszej parafii. W miejsce odchodzącego ks. wikariusza, biskup legnicki zamianował ks. dra Artura Karbowiaka, który przybędzie do naszej parafii po przerwie wakacyjnej i którego jeszcze przedstawimy wspólnocie parafialnej.

3. W najbliższy czwartek 23. czerwca będziemy przeżywać uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w bazylice jak każdego dnia o godz. 6:30; 7:00; 9:00 oraz wieczorna o 18:00 uprzedzona Nabożeństwem Czerwcowym. Do modlitwy wszystkich z serca zapraszamy!

Także w czwartek 23. czerwca przeżywać będziemy Comiesięczny Dzień Duchowości św. Ojca Pio. Nowenna za wstawiennictwem Świętego o godz. 17:30, a bezpośrednio po niej Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Padre Pio w intencjach zbiorowych za żywych, czy zmarłych, na zakończenie której będziemy mieli okazję przyjąć błogosławieństwo relikwiami św. Ojca Pio. Do modlitwy za wstawiennictwem św. Ojca Pio wszystkich z serca zapraszamy!

4. W najbliższy piątek 24. czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Program Mszy św. w bazylice o godz. 6:30; 7:00; 9:00: dodatkowa Eucharystia o godz. 11:00 oraz wieczorna o 18:00 uprzedzona kolejnym Nabożeństwem Czerwcowym. Do modlitwy wszystkich z serca zapraszamy!

W piątek 24. czerwca dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Mszę św. kończącą rok szkolny, która sprawowana będzie razem ze wspólnotą uczniów pobliskich szkół pijarskich w piątek, o godz. 9:00. W czasie Mszy św. będziemy dziękować Bogu za cały rok szkolny i prosić o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. Kontynuujemy przygotowanie grupy młodzieży i starszych do sakramentu Bierzmowania. W najbliższym tygodniu zapraszamy młodzież i starszych na kolejne spotkania przygotowujące już bezpośrednio do uroczystości Bierzmowania, które odbędą się we wtorek 21. czerwca o godz. 19:30 oraz w piątek 24. czerwca o godz. 19:30 w sali katechetycznej.

Zaproszenie na Święto Rodziny wśród naszych sąsiadów 11.06.2022

swieto rodzinyZ wielką radością pragniemy zaprosić na Święto Rodziny, które odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2022 roku w Bolesławcu. Będzie to czas wspólnej modlitwy, uwielbienia, a także śpiewu, radości oraz świadectw. Wydarzenie to odbędzie się na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej i IV Publicznego Liceum Zakonu Pijarów w Bolesławcu, obok której mamy duży plac-boisko. W dzisiejszym świecie w sposób szczególny potrzeba nam świadków. Pragniemy poprzez to święto dać wspólne świadectwo wiary i modlitwy. Na placu szkolnym będzie mieścił się namiot adoracji, gdzie przez cały czas trwania spotkania będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będzie też możliwość spowiedzi. Mszy Świętej o godzinie 15.00 będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Antoni Długosz - znany z programów telewizyjnych dla dzieci - który po zakończeniu Eucharystii uda się z nami na Marsz dla Życia i Rodziny.

Wszystkich prosimy o przekazywanie sobie nawzajem informacji o tym społecznym wydarzeniu, a także szkołom i placówkom wychowawczym oraz moderatorom i liderom różnych grup i wspólnot działających przy parafiach naszego miasta.

Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wiara-Rodzina-Życie z siedzibą w Bolesławcu.pobrane

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii - który pozwolił nam się odnaleźć ... - 24.05.2020

jan gabriel Perboyre

 

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii
- który pozwolił nam się odnaleźć...

 

Życie Jana Gabriela Perboyre'a (1802-1840) można zamknąć w trzech etapach: pierwszy od urodzenia do wstąpienia do wspólnoty wincentyńskiej, drugi od nowicjatu do wyjazdu do Chin; trzeci - obejmuje działalność misjonarską w Chinach, której ukoronowaniem było męczeństwo. Dwa pierwsze były ludzkim i duchowym przygotowaniem do realizacji trzeciego etapu.

Trudno byłoby znaleźć bardziej znaczący dzień narodzin dla przyszłego misjonarza -męczennika niż uroczystość Objawienia Pańskiego. Właśnie 6 stycznia 1802 roku, w małej miejscowości Puech należącej do gminy i parafii Montgesty niedaleko Cahors we Francji, urodził się Jan Gabriel Perboyre. Ochrzczony w dniu następnym otrzymał imiona najstarszego stryja, który mieszkał w domu rodzinnym znajdującym się niedaleko Catus, zwanym Zamkiem Villary. Pomimo przywrócenia pokoju religijnego i wolności kultu w związku z zawarciem konkordatu przez Napoleona i papieża Piusa VI (1802) sytuacja, w jakiej znajdował się ówczesny Kościół we Francji, była dość trudna i złożona. Istniała potrzeba jego odbudowy zarówno pod względem duchowym jak i materialnym.

Więcej artykułów…

Diecezjalne

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Interreg

interreg

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:45.