CARITAS naszej Parafii we współpracy z firmą NORIMP BAKO POLAND organizuje bezpłatne komputerowe badanie wzroku 30.05.2016

badanie wzroku

Caritas naszej Parafii we wspólpracy z firmą Norimp Bako Poland z Wrocławia, w najbliższy poniedziałek 30 maja w godz. od 10:00 do 12:00 w parafialnym budynku Caritas organizuje bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Rejestracji na to badanie można dokonać pod numerem telefonu 501 095 979. Podczas badania będzie istniała także możliwość zakupu  okularów do  pracy  przy  komputerze; dla  kierowców; oraz fachowy dobór szkieł i opraw okularowych po cenach hurtowych. Najbliższy poniedziałek 30 maja, w godzinach od 10:00 do 12:00, budynek Caritas, rejestracja pod numerem tel. 501 095 979, który jest wywieszony na afiszu w gablocie. Wszystkich z serca zapraszamy.

Komunikaty duszpasterskie na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało 26.05.2016

Boże ciało

1. W Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W dniu dzisiejszym Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyjdziemy z procesją ulicami miasta. Msza św. po procesji będzie trochę spóźniona bo około godz. 13:00. W dzisiejsze świąteczne popołudnie nie będzie nabożeństwa.

Pamiętajmy, że poprzez wspólną procesję wyznajemy wiarę w obecność Chrystusa Pana w Eucharystii. Niech nasz udział w procesji będzie wyrazem wiary i wdzięczności Bogu, który nieustannie przechodzi przez nasze życie ze swoją łaską. Procesja zatrzyma się przy ulicach: Karola Miarki - 1 ołtarz, Dzieci Wrześni - 2 ołtarz; Tyrankiewiczów - 3 ołtarz; przy domu katechetycznym - 4 ołtarz, gdzie zakończymy naszą modlitwę. Wszystkich do modlitwy serdecznie zapraszamy!

Uroczysty dzień rocznicy pierwszej Komunii świętej dzieci klas trzecich szkół podstawowych 22.05.2016

IMG 8243

W uroczystość Trójcy Przenajświętszej dzieci klas trzecich po raz pierwszy obchodziły swoją rocznicę Komunii św. Ze względu na przeprowadzaną reformę systemu edukacji, pierwsza Komunia święta przesunięta została na klasę trzecią. Z tej przyczyny w roku duszpasterskim 2015-2016 nie obchodziliśmy uroczystości pierwszej Komunii św. Jednak przygotowanie do tego ważne momentu w życiu naszych najmłodszych już się rozpoczęło i trwa już niespełna rok czasu. Równocześnie do tego przygotowania przez cały rok trwały także spotkania z dziećmi rocznicowymi, które właśnie w uroczystość Trójcy Przenajświętszej obchodziły pierwszą rocznicę tego ważnego momentu w duchowym życiu każdego człowieka wierzącego. Ks. Artur Kotrys oraz pani katechetka Iwona Wilczyńska, wspomagana przez panią katechetkę Agnieszkę Dziedzic, przez rok czasu spotykali się z rodzicami i dziećmi, aby głęboko, radośnie i uroczyście przygotować ten ważny moment w życiu dzieci i ich rodzin.

Świętowaliśmy srebrny jubileusz kapłaństwa ks. prałata Andrzeja Jarosiewicza, rektora Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej 21.05.2016

IMG 8239

W sobotę 21 maja 2016 nasza wspólnota parafialna świętowała srebrny jubileusz święceń kapłańskich ks. prałata Andrzeja Jarosiewicza, rektora Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej. O godz. 11:00 sprawowana była pod przewodnictwem jubilata Msza św. koncelebrowana poza zwyczajnym porządkiem liturgii, na którą zaproszeni zostali wszyscy ci, którzy pragnęli poprzez modlitwę, dar Komunii św.,  wyrazić swoją wdzięczność dostojnemu jubilatowi za jego posługę kapłańską w naszym mieście i środowisku, w którym realizuje powołanie, jakim go Bóg obdarzył. Jedna z intencji mszalnych ofiarowana była także w intencjach ks. Artura Kotrysa (14), ks. Janusza Diamenta (5) i ks. Adama Konobrodzkiego (5), z okazji kolejnych rocznic święceń kapłańskich.

Komunikaty duszpasterskie na uroczystość Trójcy Przenajświętszej 22.05.2016

Trójca święta

1. Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzisiejszego radosnego dnia dzieci szkół podstawowych przeżywają swoją rocznicę Komunii świętej. Msza św. rocznicowa o godz. 11:00. Otaczajmy młode pokolenie naszą modlitwą, by miłość do Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego nieustannie pogłębiała się w ich życiu.

2. Już jutro przeżywać będziemy comiesięczny dzień Duchowości św. Ojca Pio. Naszą modlitwę rozpoczniemy Nabożeństwem Majowym o godz. 17:30 w intencjach zbiorowych, bezpośrednio po którym sprawowana będzie Msza św. w intencjach zbiorowych składanych w zakrystii, kancelarii, lub pozostawionych w skarbonie przy wyjściu. Na zakończenie Mszy św. będziemy mieli okazje uczcić relikwie św. Padre Pio. Do modlitwy wszystkich z serca zapraszamy!

List Pasterski Episkopatu Polski przed kanonizacją Ojca Stanisława Papczyńskiego 29.05.2016

logo Konferencji Episkopatu PolskiOJCIEC STANISŁAW PAPCZYŃSKI
– ORĘDOWNIK GODNOŚCI I ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA

List Pasterski Episkopatu Polski
przed kanonizacją Ojca Stanisława Papczyńskiego

Drogie Siostry i Drodzy Bracia,

w dzisiejszej liturgii słowa usłyszeliśmy na początku modlitwę króla Salomona, w której prosi on, aby wszystkie narody poznały jedynego Boga. Dzięki stałej bliskości z Bogiem Salomonbył powszechnie znany ze swej mądrości, a Izrael doświadczał pokoju i dobrobytu. W Ewangelii natomiast Chrystus stawia nam jako wzór setnika, który znając swoją słabość i grzeszność, jednocześnie głęboko wierzy w Jezusa i Jego moc uzdrawiania. To za setnikiem prosimy Chrystusa w każdej Mszy św. o nasze uzdrowienie: Panie, nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo […]. Święty Paweł przypomina nam, że nie ma innej Ewangelii niż ta, że Jezus umarł za nasze grzechy, a po trzech dniach zmartwychwstał.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

tel. 0756466350, 0756466351