• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023

wniebowstąpienie pańskie1. Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Niech ten dzień udokumentowany nam przez relację świadków w Nowym Testamencie pomaga nam we właściwy sposób patrzeć na cel wieczny życia człowieka.

2. Trwamy w miesiącu maju związanym w naszej kulturze z codziennymi Nabożeństwami Majowymi, które sprawujemy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem każdego dnia o godz. 17:30. Do tej codziennej maryjnej modlitwy wszystkich z serca zapraszamy!

3. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci klas trzecich przystąpią do pierwszej Komunii św.; natomiast na Mszy św. o godz. 12:30 dzieci klas czwartych obchodzić będą rocznicę pierwszej Komunii św. Od poniedziałku do piątku dzieci obchodzić będą swój biały tydzień gromadząc się na wieczornych Eucharystiach o 18:00 ze słowem do nich skierowanym. Na zakończenie białego tygodnia rozstrzygnięty zostanie konkurs, w którym dzieci usłyszą już jutro w poniedziałek. W konkursie będą mogły uczestniczyć także i inne dzieci, które już przystąpiły do I Komunii lub jeszcze nie przystąpiły. Dla zwycięzców mamy cenne nagrody. Wszystkich najmłodszych z serca zapraszamy.

4. We wtorek 23. maja przeżywać będziemy Comiesięczny Dzień Duchowości św. Ojca Pio. Nabożeństwo Majowe wraz z Nowenną za wstawiennictwem Świętego o godz. 17:30, a bezpośrednio po nich Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Padre Pio w intencjach zbiorowych za żywych, czy zmarłych, na zakończenie której będziemy mieli okazję przyjąć błogosławieństwo relikwiami św. Ojca Pio. Do modlitwy za wstawiennictwem św. Ojca Pio wszystkich z serca zapraszamy!

5. W środę 24. maja przeżywamy wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielski Wiernych. Tego maryjnego dnia Msze św. w naszej bazylice o godz. 6:30; 7:00; 9:00; dodatkowa Msza św. o godz. 11:00 oraz wieczorna o 18:00 uprzedzona Nabożeństwem Majowym. Niech dzień wspomnienia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w szczególny sposób mobilizuje nasze serca do dziękczynienia Bogu za wszelkie łaski, jakich doświadczamy za Jej wstawiennictwem.

6. W piątek 26. maja o godz. 19:00 do sali katechetycznej zapraszamy na spotkanie formacyjne młodzież i starszych, którzy pragną przygotować się do sakramentu Bierzmowania. Piątek, godz. 19:00.

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA NA LX ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA 30.04.2023

kaplanstwo 1ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA
NA LX ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA

30 kwietnia 2023, IV Niedziela Wielkanocna

POWOŁANIE: ŁASKA I MISJA

Drodzy bracia i siostry, umiłowana młodzieży!

Już po raz sześćdziesiąty obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, ustanowiony przez św. Pawła VI w 1964 r., podczas II Soboru Watykańskiego II. Ta opatrznościowa inicjatywa ma na celu pomóc członkom Ludu Bożego, osobiście i we wspólnocie, odpowiedzieć na wezwanie i na misję, jaką Pan powierza każdemu z nich w dzisiejszym świecie, z jego ranami i nadziejami, wyzwaniami i osiągnięciami.

W tym roku proponuję wam refleksję i modlitwę którym będzie przewodził temat „Powołanie: łaska i misja”. Jest to cenna okazja, aby ze zdumieniem odkryć na nowo, że powołanie Pana jest łaską, jest bezinteresownym darem, a jednocześnie jest zadaniem podążania naprzód, wyjścia, aby nieść Ewangelię. Jesteśmy powołani do wiary dającej świadectwo, która silnie łączy życie łaską, poprzez sakramenty i kościelną komunię, z apostolstwem w świecie. Chrześcijanin ożywiany Duchem jest gotów na wyzwania, jakie stawiają peryferie egzystencjalne i jest wrażliwy na ludzkie dramaty, pamiętając zawsze, iż misja jest dziełem Boga i nie dokonuje się sama, ale w kościelnej komunii, razem z braćmi i siostrami, i pod przewodnictwem Pasterzy. To bowiem od zawsze i na zawsze pozostaje marzeniem Boga: abyśmy żyli z Nim w komunii miłości.

Wspomóż przywracanie piękna Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej swoim odpisem 1,5 % podatku - 2023

Matka Boża z obrazka bazylikiWSPOMÓŻ RENOWACJE BOLESŁAWIECKIEJ BAZYLIKI MARYJNEJ
ODPISEM 1,5 % PODATKU

Jak każdego roku trwamy w czasie rozliczeń podatkowych. Informujemy, że podobnie jak w zeszłych latach mamy możliwość wsparcia 1,5 %-em odpisu podatkowego renowacji naszej bazyliki. Istnieje taka możliwość dzięki Stowarzyszeniu Ziemia Bolesławiecka.

Wpisując w formularz podatkowy nazwę Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka, oraz tzw. numer KRS-u 00 00 16 33 66, należy dopisać nazwę naszej świątyni, czyli najkrócej Bazylika Bolesławiec oraz kod identyfikacyjny, którym dla naszej bazyliki jest numer 078.

Wówczas odpis podatkowy zostanie przekazany na renowację naszej bazyliki.  Wszystkim z serca dziękujemy za tego rodzaju wsparcie renowacji naszej bazyliki.

Wszystkim dziękujemy za tego rodzaju wsparcie na rzecz przywracania piękna naszej bazylice. Jednocześnie informujemy, że za naszych dobrodziejów każdego dnia tętni modlitwa przy ołtarzu Wniebowziętej Matki Kościoła. 

Pieczeć bazyliki na stronę internetową

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii - który pozwolił nam się odnaleźć ... - 24.05.2020

jan gabriel Perboyre

 

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii
- który pozwolił nam się odnaleźć...

 

Życie Jana Gabriela Perboyre'a (1802-1840) można zamknąć w trzech etapach: pierwszy od urodzenia do wstąpienia do wspólnoty wincentyńskiej, drugi od nowicjatu do wyjazdu do Chin; trzeci - obejmuje działalność misjonarską w Chinach, której ukoronowaniem było męczeństwo. Dwa pierwsze były ludzkim i duchowym przygotowaniem do realizacji trzeciego etapu.

Trudno byłoby znaleźć bardziej znaczący dzień narodzin dla przyszłego misjonarza -męczennika niż uroczystość Objawienia Pańskiego. Właśnie 6 stycznia 1802 roku, w małej miejscowości Puech należącej do gminy i parafii Montgesty niedaleko Cahors we Francji, urodził się Jan Gabriel Perboyre. Ochrzczony w dniu następnym otrzymał imiona najstarszego stryja, który mieszkał w domu rodzinnym znajdującym się niedaleko Catus, zwanym Zamkiem Villary. Pomimo przywrócenia pokoju religijnego i wolności kultu w związku z zawarciem konkordatu przez Napoleona i papieża Piusa VI (1802) sytuacja, w jakiej znajdował się ówczesny Kościół we Francji, była dość trudna i złożona. Istniała potrzeba jego odbudowy zarówno pod względem duchowym jak i materialnym.

Więcej artykułów…

Diecezjalne

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Interreg

interreg

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:45.