Komunikaty duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej 29.03.2015

logoo1. W dniu dzisiejszym, dokonujemy poświęcenia palm podczas każdej Mszy św. Zadbajmy, by tego szczególnego znaku nie zabrakło w naszych domach i mieszkaniach. Procesja z palmami rozpoczyna się o godz. 10:30 przy Kinie Forum, skąd ruszymy z najmłodszymi do wnętrza bazyliki. Jak wspominaliśmy dla naszych najmłodszych przygotowaliśmy niespodziankę pomagającą im wyobrazić sobie jak wyglądał wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

Rozpoczynamy dziś w naszej wspólnocie Rekolekcje Paschalne, które poprowadzi ks. kanonik Zenon Wnuk z Brzeźnika. Serdecznie witamy ojca rekolekcjonistę w naszej wspólnocie i życzymy światła Ducha Świętego w głoszeniu nam Bożego Słowa.

W dzisiejsze popołudnie rekolekcyjne Gorzkie Żale o wcześniejszej porze, bo o godz. 17:00, a dzisiejszy wieczór o godz. 19:15 zapraszamy na specjalna konferencję wszystkich rodziców i dziadków.

Wielkopostny Dzień Skupienia pierwszej grupy Parafialnego Zespołu Liturgicznego 28.03.2015

IMG 1387W przeddzień Niedzieli Palmowej, w sobotę 28 marca 2015 pierwsza grupa służby liturgicznej Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej przeżywała swój wielkopostny dzień skupienia. Na swoją Eucharystię przybyli ministranci, lektorzy, ceremoniarze, nadzwyczajni szafarze Komunii św., aby przez wspólnotę eucharystyczną oraz wspólnotę stołu, dziękować Bogu za wszelkie dobro, przepraszać za wszelkie niewierności ideałom ministranckim, lektorskim, ceremoniarskim, szafarskim, i prosić o błogosławieństwo Boże na radosna służbę przy ołtarzu Chrystusowym. Eucharystii o godz. 10:00 w Bazylice przewodniczył opiekun służby liturgicznej ks. Janusz Diament, a homilię wygłosił ks. diakon Tomasz Pązik.

Program Rekolekcji Paschalnych 29.03.-01.04.2015

Pasja

PROGRAM REKOLEKCJI PASCHALNYCH

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
29.03.2015

700 Msza św. z nauką na rozpoczęcie dla dorosłych

830 Msza św. z nauką na rozpoczęcie dla dorosłych

945 Msza św. z nauką na rozpoczęcie dla dorosłych

1100 Msza św. z nauką na rozpoczęcie do dzieci

1230 Msza św. z nauką na rozpoczęcie dla dorosłych

1700 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

1800 Msza św. z nauką na rozpoczęcie dla dorosłych

1915 Nauka stanowa dla rodziców dzieci I komunijnych, wszystkich rodziców i dziadków

List biskupów polskich do kapłanów na Wielki Czwartek 2015

Logo KEPKAPŁAN A ŻYCIE KONSEKROWANE

List biskupów polskich do kapłanów
na Wielki Czwartek 2015

Drodzy Bracia Kapłani!

Wszyscy potrzebujemy duchowego powrotu do Wieczernika. Do miejsca, w którym w Wielki Czwartek Chrystus podzielił się z Apostołami swoją świętością. To ona ma być naszą chrześcijańską i kapłańską tożsamością.

Dlatego dziś my, kapłani Jezusa Chrystusa, pielgrzymujemy duchowo do Wieczernika po Jego świętość. Przypominając sobie dzień i miejsce swoich święceń kapłańskich, z wdzięcznością i radością wspominamy sakramentalny gest nałożenia rąk przez biskupa. Z całą pokorą i świadomością własnych grzechów, rozeznajemy w sobie potrzebę rozpaleniana nowo Bożego daru, zgodnie z zachętą Apostoła: Przypominam Ci, żebyś na nowo rozpalił charyzmat Boży, który otrzymałeś przez włożenie moich rąk. Bóg bowiem nie dał nam Ducha bojaźni, ale mocy, miłości i karności (2 Tm 1, 6n).

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia - Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczetego 25.03.2015

IMG 1287W uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca 2015 obchodziliśmy Dzień Świętości Życia, z którym związane jest dzieło Adopcji dziecka Poczętego. Wspólnota Domowego Kościoła naszej parafii zorganizowała rekolekcje przygotowujące wszystkich chętnych do podjęcia dzieła duchowej adopcji. Przez poniedziałek, wtorek i środę, głoszone były konferencje przybliżające ideę duchowej adopcji dziecka poczętego, z którymi związane były specjalne Nabożeństwa przez wystawionym Najświętszym Sakramentem animowane przez rodziny Domowego Kościoła. Wśród zrealizowanych konferencji formacyjnych zaprezentowane zostały tematy: „Przyczyny aborcji” oraz „Dlaczego należy bronić życia poczętego”. Konferencje przeprowadził pan Jan Russ, reprezentujący Domowy Kościół naszej parafii. W ostatnim dniu rekolekcji sprawowaliśmy specjalne nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy zabójstwa nienarodzonych, prosząc także o łaskę nawrócenia dla wszystkich, którzy zbrukali swoje sumienia tym strasznym grzechem.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

tel. 0756466350, 0756466351