Komunikaty duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą 09.08.2020

jezus chodzący po wodzie1. Dzisiejsza niedziela 09 sierpnia jest drugą miesiąca. Jak zapowiadaliśmy wszystkimi ofiarami wspomagać będziemy rozpoczynające się już niebawem badania na obecność malowideł ściennych we wnętrzu bazyliki. Mamy już kontakt z firmą, która będzie posługiwać się rusztowaniami i podnośnikiem, aby konserwatorzy mogli dotrzeć do niektórych miejsc – ścian w bazylice i wykonać swoją pracę. Badania na obecność malowideł potrwają do dwóch miesięcy i są konieczne do przeprowadzenia, byśmy w przyszłości mogli dokonać odnowy malatury wnętrza bazyliki. Konserwator zabytków decydować będzie, czy i jakie malowidła zostaną odsłonięte, jako przykłady malarstwa ściennego. Już dziś z serca dziękujemy wszystkim dobrodziejom, którzy nie zapominają o naszej świątyni i swoją modlitwą i darem serca wspomagają proces przywracania jej piękna. Wszystkich dobrodziejów zapewniamy także o codziennej modlitwie w ich intencji.

2. W czwartek 13 sierpnia rozpoczynamy Triduum Odpustowe. W dniach 13-14-15. sierpnia tradycyjnie czcić będziemy Zaśnięcie i Wniebowzięcie Matki Bożej.

Nasze Triduum odpustowe rozpoczniemy w czwartek 13 sierpnia - Pokutnym Dniem Fatimskim. Tego dnia Msze św. Fatimskie o godz. 6:30; 9:00; dodatkowa Msza św. o godz. 11:00 oraz wieczorna o 18:00 uprzedzona o17:30 Różańcem Fatimskim, sprawowana w intencjach zbiorowych składanych w zakrystii, kancelarii lub pozostawionych w skarbonie przy wyjściu. Naszą modlitwę pierwszego dnia Triduum zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21:00.

Program uroczystości odpustowych ku czci Zaśnięcia i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 13-14-15.08.2020

Figura MB z bazyliki na stronę

PROGRAM UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWYCH
KU CZCI ZAŚNIĘCIA I WNIEBOWZIĘCIA
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA
13-14-15. sierpnia 2020

13 sierpnia - czwartek - POKUTNY DZIEŃ FATIMSKI

Msze św. Fatimskie o godz.

6:30;
  9:00;
11:00;

17:30 Różaniec Fatimski;
18:00 głowna Msza św. Fatimska w intencjach zbiorowych składanych w zakrystii, kancelarii lub pozostawionych w skarbonie przy wyjściu na zakończenie której wyjdziemy w Procesji Fatimskiej (prosimy zabrać ze sobą świece);

21:00 Apel Maryjny.

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii - który pozwolił nam się odnaleźć ... - 24.05.2020

jan gabriel Perboyre

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii
- który pozwolił nam się odnaleźć...

Życie Jana Gabriela Perboyre'a (1802-1840) można zamknąć w trzech etapach: pierwszy od urodzenia do wstąpienia do wspólnoty wincentyńskiej, drugi od nowicjatu do wyjazdu do Chin; trzeci - obejmuje działalność misjonarską w Chinach, której ukoronowaniem było męczeństwo. Dwa pierwsze były ludzkim i duchowym przygotowaniem do realizacji trzeciego etapu.

Trudno byłoby znaleźć bardziej znaczący dzień narodzin dla przyszłego misjonarza -męczennika niż uroczystość Objawienia Pańskiego. Właśnie 6 stycznia 1802 roku, w małej miejscowości Puech należącej do gminy i parafii Montgesty niedaleko Cahors we Francji, urodził się Jan Gabriel Perboyre. Ochrzczony w dniu następnym otrzymał imiona najstarszego stryja, który mieszkał w domu rodzinnym znajdującym się niedaleko Catus, zwanym Zamkiem Villary. Pomimo przywrócenia pokoju religijnego i wolności kultu w związku z zawarciem konkordatu przez Napoleona i papieża Piusa VI (1802) sytuacja, w jakiej znajdował się ówczesny Kościół we Francji, była dość trudna i złożona. Istniała potrzeba jego odbudowy zarówno pod względem duchowym jak i materialnym.

Diecezjalne

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.