Komunikaty duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą 15.07.2018

herb Stolicy Apostolskiej1. Przypominamy, że od poniedziałku 02 lipca aż do piątku 31 sierpnia, czyli do końca wakacji, w programie Mszy św. codziennych w tygodniu nie ma Eucharystii o godz. 7:00. Msze św. niedzielne pozostają bez zmian. W czasie wakacyjnym prosimy także o korzystanie z codziennej spowiedzi przed Mszą św.

2. W najbliższy trzeci piątek miesiąca 20 lipca przeżywać będziemy comiesięczny Dzień Bożego Miłosierdzia. Z tej okazji wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30 i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie Eucharystia w intencjach wpisanych do księgi intencji wieczystych bazyliki. Na zakończenie Mszy św. uczcimy relikwie św. Jana Pawła II, apostoła Bożego miłosierdzia.

3. W poniedziałek 23 lipca przeżywać będziemy kolejny comiesięczny Dzień Duchowości św. Ojca Pio. Naszą modlitwę rozpoczniemy Nowenną za wstawiennictwem Świętego o godz. 17:30, bezpośrednio po której sprawowana będzie Eucharystia w intencjach zbiorowych składanych w zakrystii, kancelarii lub skarbonie przy wyjściu. Na zakończenie Mszy św. będziemy mieli okazję uczcić relikwie św. Padre Pio. Do tej szczególnej modlitwy za wstawiennictwem św. Ojca Pio wszystkich z serca zapraszamy!

b035

W środę 13 grudnia 2017 o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki miała miejsce uroczystość oficjalnego podpisania aktu umowy pomiędzy Rzymskokatolicką Parafią pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu a Regionalnym Programem Operacyjnym Dolny Śląsk na dofinansowanie prac remontowych przy Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej – najcenniejszym obiekcie zabytkowym miasta i okolic.

Z tej okazji przybył do Bolesławca pan Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, pan Piotr Roman prezydent miasta, pan Jarosław Kowalski, przewodniczący rady miasta i wielu innych zaproszonych gości, aby uczestniczyć w tej podniosłej i historycznej chwili. Na wstępie ks. prałat Andrzej Jarosiewicz, rektor bazyliki powitał wszystkich gości i zaprosił do obejrzenia krótkiego, kilkunastu minutowego filmu, który ukazuje jak cennym obiektem zabytkowym Bolesławca jest bazylika oraz jak wiele prac remontowo – konserwatorskich wykonano z wielkim wysiłkiem i determinacją parafian, mieszkańców miasta u regionu w ostatnich kilkunastu latach. Film nakręciło Studio BFV Bolesławiec, a materiał ten reżyserował pan Jerzy Małachowski.

Przywracamy piękno Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej

Foto bazyliki

Przywracamy pierwotne piękno Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej. Realizujemy obecnie program remontowo - konserwatorski współfinansowany przez Regionalny Program Operacyjny Dolny Śląsk, w którym zawartych jest aż osiem głównych elementów składowych, wśród których znalazły swoje miejsce tak pracochłonne zadania jak:

- Remont zabytkowej elewacji kościoła;
- Osuszenie wnętrza bazyliki przez montaż nowej kamiennej posadzki;
- Odwodnienie całej bazyliki;
- Remont placu wokół bazyliki i przywrócenie estetycznej nawierzchni;
- Podjazd dla osób niepełnosprawnych;
- Remont zabytkowego muru oporowego od ul. Kościelnej;
- System sygnalizacji przeciwpożarowej;
- System wielojęzykowych audioprzewodników dla pielgrzymów i turystów.