Komunikaty duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu - Gaudete 15.12.2019

herb Stolicy Apostolskiej1. Dzisiejszą trzecią niedzielą adwentowego oczekiwania, gaudete, rozpoczynamy Rekolekcje, którym przewodniczy nasz gość ks. dr Krzysztof Ora, wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu – Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy, którego serdecznie wśród nas witamy.

Rozdajemy dziś programy rekolekcji, które zanieśmy szczególnie do tych, którzy pogubili się na drogach życia religijnego. Niech to będzie nasza adwentowa posługa misyjna, aby z programem rekolekcji dotrzeć do poranionych duchowo, zaniedbanych, wypalonych religijnie.

W dniu dzisiejszym nauki rozpoczynające na wszystkich Mszach św. według programu niedzielnego. W poniedziałek, wtorek i środę konferencje dla dorosłych podczas Eucharystii o godz. 9:00, 11:00 i 18:00.

W poniedziałkowe popołudnie o godz. 16:30 specjalne Roraty dla wszystkich dzieci, szczególnie pierwszokomunijnych.

We wtorkowe popołudnie o godz. 16:30 spotkanie dla młodych, szczególnie wszystkich grup młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. Będzie to ostatnie spotkanie dla wszystkich grup młodzieży przed przerwą świąteczną.

W środę będziemy przeżywać dzień spowiedzi św. rekolekcyjnej. Przedpołudniowa spowiedź św. od godz. 8:30 do 11:00; popołudniowa spowiedź św. od godz. 16:00 do 18:00. Apelujemy, nie zostawiajmy spowiedzi św. na ostatnią niedzielę adwentu lub ostatnie dni, bo wówczas my kapłani dysponować będziemy tylko ograniczonymi siłami w konfesjonale i niektórzy nie wyspowiadają się w niedzielę, czy w ostatnich dniach adwentu. W środę będą wśród nas spowiednicy z całego dekanatu i nikt nie będzie narażony na długotrwałe stanie w kolejkach. Zakończenie rekolekcji w środę na każdej Mszy św. z nauką dla dorosłych o 9:00; 11:00 i 18:00 oraz udzielenie łaski odpustu zupełnego.

Ofiary zbierane na tacę podczas rekolekcyjnych dni od poniedziałku do środy przeznaczone będą na dzieła ewangelizacyjne podejmowane przez Ojca Rekolekcjonistę. Już dziś wszystkim z serca dziękujemy za ofiarność!

Program Rekolekcji Adwentowych 15-18.12.2019

program rekolekcji adwentowych 19Bolesławiecka Bazylika Maryjna
Program Rekolekcji Adwentowych
15-18.XII.2019

Niedziela 15.XII.2019 - III Niedziela Adwentu

godz.

07:00 Msza św. z nauką na rozpoczęcie dla dorosłych

08:30 Msza św. z nauką na rozpoczęcie dla dorosłych

09:45 Msza św. z nauką na rozpoczęcie dla dorosłych

11:00 Msza św. z nauką na rozpoczęcie do dzieci z rodzicami

12:30 Msza św. z nauką na rozpoczęcie dla dorosłych

18:00 Msza św. z nauką na rozpoczęcie dla dorosłych

Komunikaty duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu 08.12.2019

II niedziela adweentu

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, stąd na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci komunijne otrzymają swoje poświęcone maryjne medaliki komunijne. Do modlitwy za najmłodszych przygotowujących się do pierwszej Komunii św. wszystkich z serca zapraszamy!

2. Dzisiejsza niedziela jest drugą miesiąca. Wszystkimi ofiarami wspomagamy dziś wkład własny naszej Parafii w przygotowane projekty instalacji grzewczej, wentylacji oraz badań na obecność malowideł ściennych wewnątrz bazyliki. Wszystkim dobrodziejom dziękujemy za wsparcie i zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencjach.

List pasterski Biskupa Legnickiego na Adwent 2019

Herb biskupa Zbigniewa KiernikowskiegoDUCHOWA PODRÓŻ
List Pasterski Biskupa Legnickiego na I Niedzielę Adwentu 2019

Czcigodni Bracia Kapłani,
Drogie Osoby Życia Konsekrowanego,
Umiłowani Diecezjanie, Siostry i Bracia!

Pragnę Was zaprosić do wyruszenia w duchową podróż, która może nam pomóc lepiej zrozumieć czas i miejsce, w którym znajdujemy się u progu tegorocznego Adwentu. Kierunek tej podróży wyznacza słowo dane nam na dzisiaj od Boga; nasze „tu i teraz” – „chwila obecna”, w której się znajdujemy, oraz sprawy związane z moją pasterską posługą.

Przychodząc dzisiaj do kościoła, na zgromadzenie liturgiczne, wstąpiliśmy na „górę Pańską, do świątyni Boga Jakuba”. Czy bycie w tym miejscu zmienia nasze serca, wpływa na nasze życie? Prorok Izajasz napisał, że gdy staniemy przed Panem, „miecze przekujemy na lemiesze (…) włócznie na sierpy”, to znaczy że to wszystko, co do tej pory stawało się narzędziem do odpierania ataków i do zadawania ran innym, mocą Boga przekujemy na to, co służy uprawianiu ziemi i zbieraniu żniwa, czyli życiu w jedności i pokoju.

Zaproszenie do modlitwy w ramach Akcji POLSKA POD KRZYŻEM 14.09.2019

Polska pod Krzyzem

W najbliższą sobotę tradycyjnie 14 września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W ramach Ogólnopolskiej Akcji Cała Polska pod Krzyżem, o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w bazylice, po której wyjdziemy procesjonalnie z relikwiami Drzewa Krzyża świętego do Krzyża milenijnego, gdzie spotkamy się także z innymi parafiami naszego miasta.