Komunikaty duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu 09.12.2018 - Rozpoczęcie Rekolekcji Adwentowych

herb Stolicy Apostolskiej1. Jak wcześniej zapowiadaliśmy rozpoczynamy dziś Rekolekcje Adwentowe, którym przewodniczy nasz dostojny gość Jego Magnificencja, ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy, którego serdecznie wśród nas witamy.

W poniedziałek, wtorek i środę nauki dla dorosłych podczas Eucharystii o godz. 9:00, 11:00 i 18:00. W poniedziałkowe popołudnie o godz. 16:30 Specjalne Roraty dla wszystkich dzieci, szczególnie pierwszokomunijnych.

We wtorkowe popołudnie o godz. 16:30 spotkanie dla wszystkich młodych, szczególnie wszystkich grup młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

W środę dzień spowiedzi św. rekolekcyjnej. Przedpołudniowa Spowiedź św. od godz. 8:30 do 11:00; popołudniowa Spowiedź św. od godz. 16:00 do 18:00. Zakończenie rekolekcji na każdej Mszy św. z nauką dla dorosłych o 9:00; 11:00 i 18:00 oraz udzielenie łaski odpustu zupełnego.

Zaproszenie na Sesję Wykładów Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej im. ks. Marka Adaszka 01.12.2018

logo-szkoly

W najbliższą sobotę 01 grudnia serdecznie zapraszamy wszystkich dorosłych na sesję wykładową Szkoły Liturgicznej im ks. Marka Adaszka z Legnicy. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury od godz. 9:30. W ramach sesji o godz. 13:20 w naszej bazylice będzie sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Zbigniewa, na którą też wszystkich z serca zapraszamy. Szkoła Liturgiczna jest dla nas wszystkich szczególną okazją, by na progu rozpoczynającego się za chwilę kolejnego Adwentu naszego życia pogłębić znajomość liturgii Kościoła, przeżywanie Eucharystii oraz zadbać o stan swojej chrześcijańskiej duchowości. Szkoła prowadzi swoje zajęcie cały rok w Legnicy, natomiast do nas przybędzie ze specjalnymi sesjami na początku Adwentu, czyli w przyszłą sobotę 01 grudnia; na początku Wielkiego Postu, czyli w sobotę 2 marca, oraz w sobotę 01 czerwca. Na najbliższą pierwszą sesję liturgiczną z serca wszystkich zapraszamy! Sobota 01 grudnia, od godz. 9:30, sala konferencyjna Bolesławieckiego Ośrodka Kultury.

razem z dziećmi przeżywaliśmy kolejną edycję Balu Wszystkich Świętych 15.11.2018

IMG 20181115 133133Stało się już tradycją nasze wspólnoty parafialnej, że w miesiącu listopadzie organizujemy dla naszych najmłodszych kolejne edycje Balu Wszystkich Świętych. To radosne wydarzenie zorganizowaliśmy dzięki współpracy z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury - Międzynarodowym Centrum Ceramiki w Bolesławcu, w skład którego wchodzi pobliska bratnia instytucja kultury jaką jest Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł". W tym roku do zorganizowania tego radosnego wydarzenia dla dzieci zaproszeni zostali ks. Roman Lubański i panie katechetki: Iwona Wilczyńska, Maja Wysocka oraz panie nauczycielki: Jarosława Baran, Joanna Solkiewicz, Jolanta Borysiuk. W programie tej inicjatywy dla dzieci najpierw przewidziany był konkurs plastyczny pod hasłem „Życie Świętego, którego znam". Dzieci na sposób plastyczny malowały lub rysowały wybrana przez siebie historię danego świętego, o której potrafiły opowiedzieć kilka słów, potrafiły powiedzieć czego nas uczy życie tego świętego człowieka. Po konkursie plastycznym był czas na przebranie się w strój świętego, w którym dzieci wyruszyły do pobliskiej bazyliki. Tam przewidziany był najważniejszy punkt Balu Wszystkich Świętych, jakim była Eucharystia pod przewodnictwem ks. Romana i z homilią skierowana do naszych najmłodszych.

Uroczystości jubileuszu 100. lecia Odzyskania Niepodległości w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej 11.11.2018

11.11 Msza 17W niedzielę 11 listopada 2018 w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej koncentrowały się obchody radosnego jubileuszu 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Ojczyznę Matkę. Jak każdego roku współgospodarzami święta niepodległości były władze samorządowe miasta i powiatu z Piotrem Romanem, prezydentem miasta i Karolem Stasikiem, starostą powiatowym. Na zaproszenie całego naszego środowiska przybył do Bolesławca ks. bp Marek Mendyk, aby przewodniczyć Eucharystii o godz. 12:30. Na tę Msze św. za Ojczyznę tłumnie zebrali się bolesławianie, żołnierze 23 Śląskiego Pułku Artylerii wraz z rodzinami ze swoim sztandarem i kompanią honorową, bardzo liczne poczty sztandarowe organizacji społecznych, patriotycznych, samorządowych i szkół. Aranżację muzyczną kształtował Chór Miejski Cantade Deo oraz Orkiestra Dęta Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

Zaproszenie na uroczystości Jubileuszu 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości 11.11.2018

100 rocznica niepodległościSerdecznie zapraszamy na obchody Jubileuszu 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszym mieście i powiecie. Z tej okazji gościć będziemy w naszej wspólnocie Biskupa Marka Mendyka. Główna Msza św. za Ojczyznę Matkę pod przewodnictwem Ks. Biskupa o godz. 12:30, z udziałem Asysty Wojskowej Żołnierzy 23. Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu, pocztów sztandarowych, delegacji organizacji patriotycznych i społecznych.