• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

II Bolesławiecki Przegląd Kolęd i Pastorałek zakończony 30.01.2017

IMG 9708W poniedziałek dnia 30 stycznia 2017 we współpracy z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury - Międzynarodowym Centrum Ceramiki, nasza wspólnota parafialna zorganizowała II Bolesławiecki Przegląd Kolęd i Pastorałek. Przegląd odbył się w gościnnych progach Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł" przy ul. Chopina 17 w sąsiedztwie bazyliki i zgromadził ponad dwudziestu uczestników w kategoriach zespołowych, indywidualnych oraz na trzech poziomach wiekowych: dzieci przedszkolnych, dzieci szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Nad całością przebiegu Przeglądu czuwał pan dyrektor Jacek Dudyński wraz z załogą CIK „Orzeł". Odpowiedzialnej roli jurorów na Przeglądzie podjęli się: pan Mirosław Kuc, gitarzysta - kompozytor, Karolina Jackowska - autorka tekstów piosenek, oraz ks. Janusz Diament.

Na wstępie II Bolesławieckiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek przemówiła pani Ewa Lijewska-Małachowska, dyrektor BOK-MCC, która wyraziła wielką radość, że Przegląd został zorganizowany we współpracy głównej instytucji kultury miasta Bolesławiec oraz duszpasterzy Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej. Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczestnikom, aby zdobyli nagrody główne i zachęcali jak najmocniej wszystkich swoich rówieśników, do wzięcia udziału w kolejnych odsłonach Bolesławieckiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. W rolę konferansjera wcielił się ks. Janusz Diament, który zapowiadał poszczególnych wykonawców oraz tytuły śpiewanych utworów.

Podczas Przeglądu występowali uczestnicy, którzy prezentowali swoje umiejętności jako soliści, w ramach niewielkich grup śpiewających oraz w ramach dużych grup śpiewających i grających na instrumentach.

W rywalizacji w poszczególnych grupach wiekowych nagrodzeni zostali: Grupa Dzieci z Przedszkola Express za pastorałkę pt. „Skrzypi wóz”.

W kategorii dzieci szkól podstawowych: I miejsce zdobyła Łasia Rewińska reprezentująca Szkołę Podstawową nr 4 za pastorałkę pt. „Gore gniazda"; II miejsce zdobyła Natalia Jędrak reprezentująca Szkołę Podstawową nr 4 za kolędę pt. „Żłobek Cię utuli"; III miejsce zdobył duet Patrycji Kondratowicz i Darii Brezyna za pastorałkę pt. „Świeć gwiazdeczko"; wyróżnienie otrzymał Szymon Olejniczak za kolędę pt. Przybieżeli do Betlejem".

W kategorii młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: I miejsce zajęła Zuzanna Hryniewicz, reprezentująca Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu za kolędę pt. „Kolęda dla nieobecnych"; II miejsce zajęła Natalia Sikorzyńska, reprezentująca młodzież Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Bolesławcu za pastorałkę pt. „Cicho wszędzie"; III miejsce zajął Marcel Sas, reprezentujący Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu za kolędę pt. „Maryjo czy Ty wiesz".

W kategorii zespołowej I miejsce zdobył Chór reprezentujący Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Bolesławcu za kolędę pt. „Przybieżeli do Betlejem"; II miejsce zdobył Zespół Octavo reprezentujący Szkołę Podstawową nr 4 za pastorałkę pt. „Chojka"; III miejsce zdobyła Grupa Młodzieży z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Bolesławcu za kolędę pt. „Gdy się Chrystus rodzi".

Zapytany przez nas inicjator Przeglądu - ks. prałat Andrzej Jarosiewicz, rektor Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej powiedział, że „II Bolesławiecki Przegląd Kolęd i Pastorałek stał się po raz kolejny dniem radosnego zwiastowania światu najpiękniejszej treści chrześcijańskiego orędzia, które niezmiennie głosi od ponad dwóch tysięcy lat, że spodobało się Bogu przyjść do człowieka w swoim boskim Synu Jezusie Chrystusie, a wszystko po to, by człowiek - ludzkość, została przez niego odkupiona, zbawiona, uświęcona. I w domyśle wszystkie kolędy i pastorałki w mniej lub bardziej dosłowny sposób wyrażają te wielką i radosną tajemnicę chrześcijańskiej wiary. To wspaniałe, że tak wielu młodych i najmłodszych ludzi, zaangażowało się, by tę radosną ewangelię wyśpiewać poetycko na scenie Przeglądu a w ten sposób dołożyć swój talent do sztafety pokoleń Polaków ceniących sobie kolędowe, muzyczne, uwielbienie Boga za dzieło, którego dokonał we wcieleniu swojego Syna, Jezusa Chrystusa. To co czynili nasi najmłodsi i młodzi wykonawcy stało się pięknie wyśpiewaną katechezą o Bożym Narodzeniu.

Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Ewie Lijewskiej- Małachowskiej z BOK-MCC, panu Jackowi Dudyńskiemu wraz z całą załogą CIK „Orzeł" za owocną współpracę na rzecz dzieci i młodzieży biorących udział w II Bolesławieckim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Dziękujemy jurorom: Mirosławowi Kucowi, Karolinie Jackowskiej, ks. Januszowi Diamentowi za ich zaangażowanie na rzecz tego kulturalnego i ewangelizacyjnego wydarzenia.

Kacperios

Fot. Jacek Dudyński CIK „Orzeł"

IMG 9708

IMG 9710

IMG 9716

IMG 9718

IMG 9734

IMG 9687

IMG 9691

IMG 9692

IMG 9693

IMG 9708

IMG 9704

IMG 9715

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Partenrzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350, 75 6466351
tel. 75 6466352, 75 6466353

Zakrystia
tel. 75 6466354

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 18:00.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 18:00.