• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą - Światowy Dzień Chorego 11.02.2018

herb Stolicy Apostolskiej1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy dziś dzień Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w dzisiejsze popołudnie o godz. 16:30 będziemy sprawować Eucharystię w intencji chorych z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę z chorymi i za chorych wszystkich parafian i gości. Gdyby ktoś życzył sobie jeszcze dołączyć do intencji Mszy św. swoich chorych, to zapraszamy do zakrystii.

2. Dzisiejsza niedziela jest także drugą miesiąca lutego. Jak każdego miesiąca wspomagamy dziś wkład własny naszej parafii w realizowany program remontowo – konserwatorski w bazylice i jej otoczeniu. Trwamy w pracach nad montażem nowej kamiennej posadzki. Wykonawcy położyli posadzkę w większości nawy południowej oraz kaplicach bocznych. Obecnie montowana jest posadzka w części nawy południowej na wysokości prezbiterium. Druga ekipa robotników przeprowadza także odwierty w najbardziej zawilgoconych miejscach ścian bazyliki przygotowując miejsce do montażu systemu osuszającego wnętrze kościoła. Na zewnątrz pracuje trzecia grupa, która wykonuje prace oczyszczające elewacje świątyni. Prośmy Boga w modlitwie za wstawiennictwem naszej Patronki Wniebowziętej Matki Kościoła o owocną i bezpieczną pracę dla wszystkich robotników w naszej świątyni.

3. W najbliższy wtorek 13 lutego obchodzić będziemy comiesięczny Pokutny Dzień Fatimski. Naszą modlitwę rozpoczniemy Nabożeństwem Różańcowym o 17:30, bezpośrednio po którym sprawowana będzie Msza św. w intencjach zbiorowych. Bezpośrednio po Mszy św. procesja na którą prosimy zabrać świece połączona z Apelem Maryjnym. Do pokutnej modlitwy wszystkich z serca zapraszamy!

4. Już w najbliższą środę 14 lutego przeżywać będziemy Środę Popielcową - dzień rozpoczynający nam we wspólnocie Kościoła czas Wielkiego Postu. Msze św. tego pokutnego dnia w naszej Bazylice o godz. 6:30; 7:00; 9:00; dodatkowa Msza św. o godz. 11:00 oraz wieczorna o godz. 18:00. Na wszystkich Mszach świętych będziemy przyjmować obrzęd posypania głowy popiołem na znak pokuty i rozpoczynającego się Wielkiego Postu w życiu człowieka wiary. Przypominamy, że Środa Popielcowa to dzień postu.

W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16:30. Do udziału zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii, szczególnie przygotowujące się do pierwszej Komunii św.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dorosłych o godz. 17:30, na które zapraszamy także wszystkich kandydatów do Bierzmowania. W niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi o godz. 17:30.

Na zakończenie Drogi Krzyżowej dla dorosłych oraz Gorzkich Żali, przez cały Wielki Post będziemy mieli okazję uczcić Relikwie Drzewa Krzyża św.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych pasyjnych nabożeństwach. Pamiętajmy, że o wyjątkowości Wielkiego Postu w duchowym życiu każdego z nas świadczy to, czy pośród codzienności będziemy umieli znaleźć czas na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, czy Gorzkich Żali.

5. Najbliższy piątek, to trzeci miesiąca lutego – Dzień Bożego Miłosierdzia. Tego dnia nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencjach wieczystych, a bezpośrednio po nim Msza św. ku czci Bożego miłosierdzia w intencjach wieczystych. Do modlitwy wszystkich z serca zapraszamy!

6. W prasie katolickiej: Niedziela z okazji Światowego Dnia Chorego przybliża nam objawienia Maryjne w Lourdes. Gość Niedzielny pod tytułem Serce w popiele wprowadza nas w czas Wielkiego Postu w życiu człowieka wiary. Czytajmy katolicką prasę, dbajmy o poziom naszej wiary!

7. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym dziś przy ołtarzu za wspólną modlitwę i ofiary przeznaczone na prace remontowo-konserwatorskie w  Bazylice. Za posługę słowa dziękujemy dziś ks. Januszowi, a za pomoc duszpasterską ks. prałatowi Janowi Myckowi z Legnicy. Niech nasza chrześcijańska solidarność z chorymi przyniesie błogosławione owoce w uczestnictwie chorych w Eucharystii Światowego Dnia Chorego w dzisiejszą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej.

Pieczeć bazyliki na stronę internetową

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350, 75 6466351
tel. 75 6466352, 75 6466353

Zakrystia
tel. 75 6466354

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 18:00.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 18:00.