• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu - Laetare 11.03.2018

herb Stolicy Apostolskiej1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę miesiąca marca. Jak zapowiadaliśmy wszystkimi ofiarami wspomagamy wkład własny naszej parafii w realizowany obecnie obszerny program prac remontowo - konserwatorskich w bazylice i jej otoczeniu.

Obecnie trwają prace posadzkarskie wewnątrz bazyliki. Realizowana jest nowa posadzka w strefie prezbiterium górnego oraz dolnego na wysokości zakrystii. Zamontowane zostały także nowe drzwi wewnętrzne od ul. Sierpnia 80 oraz inne wewnętrzne drzwi w bazylice. Czekamy na montaż drewnianego podjazdu dla osób niepełnosprawnych wewnątrz północnego wiatrołapu, który będzie ustawiony pomiędzy drzwiami zewnętrznymi od ul. Sierpnia 80 a wewnętrznymi. Zewnętrzna część podjazdu dla niepełnosprawnych realizowana będzie w trakcie prac remontowych nawierzchni placu wokół bazyliki. Mamy nadzieję, że prace posadzkarskie skończą się wewnątrz w przeciągu dwóch najbliższych tygodni.

Przy sprzyjającej już temperaturze trwają także prace oczyszczające elewację bazyliki.

Złożyliśmy także jako parafia wniosek do Fundacji KGHM o wsparcie na przeprowadzenie badań ścian wewnątrz bazyliki na obecność zabytkowych malowideł ściennych. Są to konieczne badania, które pozwolą nam w przyszłości przeprowadzić nową malaturę wnętrza, która będzie kolejnym ważnym etapem przywracania piękna naszej świątyni. Projektujemy także system ogrzewania, który zaakceptowany przez konserwatora zabytków pomoże nam w przyszłości modlić się w normalnych warunkach.

W te drugą niedzielę miesiąca z serca dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie. To co robimy pod względem remontowym w bazylice posłuży nam i kolejnym pokoleniom dzieci, wnuków, którzy w godziwych warunkach będą modli przeżywać swoją wiarę w tej świątyni. Wszystkich dobrodziejów  zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencjach.

2. W najbliższy wtorek 13 marca przeżywać będziemy comiesięczny Pokutny Dzień Fatimski. Z tej okazji Różaniec Fatimski o godz. 17:30 w intencjach zbiorowych, a bezpośrednio po nim Eucharystia w intencjach zbiorowych. Po Mszy św. procesja, na którą prosimy zabrać ze sobą świece, zakończona Apelem Maryjnym. Do modlitwy z serca zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

3. Najbliższy piątek, to trzeci marca – Dzień Bożego Miłosierdzia. Tego dnia nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencjach wieczystych o godz. 17:30, a bezpośrednio po nim Msza św. ku czci Bożego miłosierdzia w intencjach wpisanych do księgi intencji wieczystych. Do modlitwy wszystkich czcicieli Bożego miłosierdzia z serca zapraszamy!

4. Parafialna grupa Caritas rozprowadza przy wyjściach z bazyliki Paschaliki Wielkanocnego Dzieła Caritas. Zadbajmy by tego szczególnego znaku solidarności z potrzebującymi nie zabrakło na naszym świątecznym stole.

5. Zbliża się czas naszych rozliczeń podatkowych. Informujemy, że podobnie jak w zeszłych latach mamy możliwość wsparcia 1 % -tem odpisu podatkowego renowację naszej bazyliki. Mamy taką możliwość dzięki Stowarzyszeniu Ziemia Bolesławiecka, które jako organizacja pożytku publicznego służy nam z formalną pomocą. Wpisując w formularz podatkowy nazwę Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka, oraz tzw. numer KRS-u 00 00 16 33 66, należy dopisać nazwę naszej świątyni, czyli Bazylika Bolesławiec. Wówczas odpis podatkowy zostanie w całości przekazany na renowację naszej zabytkowej świątyni. Serdecznie wszystkim dziękujemy za wsparcie renowacji bazyliki.

6. W dzisiejszej prasie katolickiej: Niedziela poświęca dziś uwagę 5 rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka. Gość Niedzielny pod tytułem Niedziela wolna i nasza, relacjonuje obecne zmiany dotyczące kodeksu pracy. Czytajmy katolicką prasę. Dbajmy o poziom naszej wiary.

7. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym dziś przy ołtarzu za wspólną modlitwę i ofiary na rzecz realizowanych etapów remontu bazyliki. Za posługę kaznodziejską dziękujemy dziś ks. Januszowi. Niech światło zbawienia, które nieustannie płynie do naszych serc z Orędzia Jezusa Chrystusa pomaga nam głęboko przeżywać Wielki Post naszego życia.

Pieczeć bazyliki na stronę internetową

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350, 75 6466351
tel. 75 6466352, 75 6466353

Zakrystia
tel. 75 6466354

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 18:00.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 18:00.