Komunikaty duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą 08.09.2019

herb Stolicy Apostolskiej1. Dzisiejsza niedziela jest drugą miesiąca września. Jak zapowiadaliśmy wszystkimi ofiarami wspomagamy dziś zamontowanie nowoczesnego systemu nagłośnienia zewnętrznego wokół bazyliki. Wszystkim dobrodziejom z serca dziękujemy za ich szczere wsparcie dla dzieł renowacyjnych i zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencjach.

2. Już jutro, w poniedziałek 09 września o godz. 19:00 w bazylice, zapraszamy wszystkich na koncert pod tytułem „W cieniu Świętej Góry Athos", który zorganizowany zostanie w ramach 54. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. Święta góra Athos to symbol wielkiej i ciągle inspirującej kultury Kościoła bizantyjskiego. To tam, po dziś dzień znajdziemy najstarsze przykłady wspaniałych ikon, to tam ciągle kwitnie wspaniała i jakże inna od zachodniej, muzyka cerkiewna. W poniedziałek 09 września o godz. 19:00 w bazylice będziemy mieli okazję wysłuchać znakomitego Chóru Grecko-Bizantyjskiego, który przedstawi nam najstarsze pieśni maryjne greckiego prawosławia oraz inne utwory z pierwszego tysiąclecia chrześcijaństwa. Poniedziałek, 09 września, godz. 19:00, wstęp wolny, wszystkich z serca zapraszamy!

3. Najbliższy czwartek jest drugim miesiąca września. O godz. 17:00 pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich członków oraz osoby pragnące pogłębić swoją duchowość eucharystyczną. Czwartek, godz. 17:00, sala katechetyczna. Wszystkich z serca zapraszamy!

4. W najbliższą sobotę tradycyjnie 14 września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W ramach Ogólnopolskiej Akcji Cała Polska pod Krzyżem, o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w bazylice, po której wyjdziemy procesjonalnie z relikwiami Drzewa Krzyża świętego do Krzyża milenijnego, gdzie spotkamy się także z innymi parafiami naszego miasta. Niech ta wyjątkowa Eucharystia i procesja z modlitwą pomoże nam zadośćuczynić za wszelkie zniewagi Bożego majestatu oraz wynagrodzić wszelkie świętokradztwa, które ostatnimi czasy zagościły pod polski dom ojczysty. Najbliższa sobota, godz. 12:00, wszystkich z serca zapraszamy!

5. W sobotni wieczór będziemy mieli kolejną okazję by uczestniczyć w podniosłym koncercie w naszej bazylice. Pod patronatem pani minister Marzeny Machałek, minister edukacji narodowej, pana Piotra Romana, prezydenta Bolesławca, ks. bpa Zbigniewa Kiernikowskiego, biskupa legnickiego, odbędzie się w naszej bazylice wyjątkowy koncert patriotyczny pod tytułem „Czas wojny – czas honoru”. Wystąpią przed nami aktorzy sceny polskiej, soliści, chór akademicki z Wrocławia oraz orkiestra symfoniczna. Na to wyjątkowe wydarzenie z serca zapraszamy wszystkich, którzy mają w sercu zapisaną 80. rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich oraz Związku Sowieckiego na Polskę. Sobotni wieczór, godz. 19:00, Bolesławiecka Bazylika Maryjna, wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

6. W najbliższy piątek 13 września przeżywać będziemy comiesięczny Pokutny Dzień Fatimski. Z tej okazji Różaniec Fatimski o godz. 17:30, a bezpośrednio po nim Eucharystia w intencjach zbiorowych za żywych, czy zmarłych. Po Mszy św. Procesja Fatimska, na którą prosimy zabrać ze sobą świece, zakończona Apelem Maryjnym. Do modlitwy zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

7. W najbliższy czwartek 12 września o godz. 17:00 w sali katechetycznej pierwsze spotkanie rodziców i dzieci, które rozpoczną przygotowanie do pierwszej Komunii świętej. Prosimy, aby rodzice zabrali ze sobą świadectwo chrztu dziecka, które jest warunkiem zapisania dziecka do grupy komunijnej.

8. W prasie katolickiej: Niedziela w artykule Katecheza na cenzurowanym porusza dziś współczesne problemy dotyczące nauki religii; Gość Niedzielny w artykule Kiedy nasza kolej ukazuje jak przez ostatnie lata niszczono polską kolej i jakie są perspektywy jej odbudowania. Czytajmy katolicką prasę, dbajmy o poziom naszej wiary!

9. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym dziś przy ołtarzu za wspólną modlitwę i ofiary na rzecz nowego systemu nagłośnienia zewnętrznego bazyliki. Za posługę słowa dziękujemy dziś ks. Andrzejowi, a za pomoc duszpasterską ks. prałatowi Janowi Myckowi. Niech wezwanie Chrystusa Pana byśmy o odwagą podejmowali się niesienia naszych życiowych krzyży, umacnia nas na drogach wiary.

Pieczeć bazyliki na stronę internetową