Komunikaty duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą 27.09.2020

celnicy i nierządnice1. W najbliższy czwartek rozpoczynamy miesiąc październik złączony w naszej chrześcijańskiej kulturze z modlitwą różańcową. Każdego dnia Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17:30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Za wstawiennictwem Królowej Różańca świętego prośmy miłosiernego Boga o potrzebne dla nas łaski, szczególnie w dźwiganiu bolesnych skutków pandemii.

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci, tradycyjnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16:30. W najbliższym tygodniu pierwsze nabożeństwo dla dzieci w piątek o godz. 16:30, na którym zostanie ogłoszony różańcowy konkurs dla najmłodszych.

2. Trwają zapisy dzieci z klas trzecich, które już niebawem rozpoczną swoje przygotowanie do uroczystości pierwszej Komunii świętej. Odbyło się już pierwsze spotkanie rodziców w tej sprawie. Przypominamy, że warunkiem zapisania dziecka do przygotowania jest aktualne świadectwo chrztu świętego. Rodziców, którzy jeszcze nie zapisali swoich dzieci do grupy, zapraszamy w najbliższym tygodniu ze świadectwami chrztu świętego do kancelarii parafialnej. W najbliższym czasie zakończymy zapisy dzieci do nowej grupy.

3. W najbliższą środę 30 września o godz. 16:00 do salki katechetycznej zapraszamy na spotkanie dziewczynki czy chłopców, którzy chcieliby śpiewać w powoływanej obecnie dziecięcej scholi śpiewaczej. Wszystkich utalentowanych muzycznie serdecznie zapraszamy!

4. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy:

Pierwszy czwartek miesiąca z Eucharystią w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 18:00 ofiarowaną przez Wspólnotę Matek Różańcowych. Tego dnia po Mszy św. wieczornej, kolejne spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego. Wszystkich członków oraz osoby chętne do modlitwy w intencji nowych zastępów powołań z serca zapraszamy.

Pierwszy piątek miesiąca z Eucharystią wynagradzającą grzechy Najświętszemu Sercu Jezusowemu o godz. 18:00, ofiarowaną przez Wspólnotę Matek Różańcowych. Tego dnia tradycyjnie okazja do Spowiedzi św. od godz. 16:00 do 18:00.

Pierwszą sobotę miesiąca z Eucharystią wynagradzającą grzechy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 9:00, połączoną z odnowieniem Aktu ofiarowania się Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, a zamówioną przez Wspólnotę Matek Różańcowych.

5. Przyszła niedziela 04 października będzie pierwszą miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze: dla róży męskiej po Mszy św. o godz. 11:00; dla wszystkich róż żeńskich na spotkaniu o godz. 17:00 w bazylice, na które z serca zapraszamy wszystkie Matki różańcowe.

6. W środę 07 października obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W tym maryjnym dniu Msze św. w bazylice o godz. 6:30; 7:00; 9:00; dodatkowa Msza św. o 11:00; oraz wieczorna o 18:00. Będzie to dla nas wszystkich sposobność, by w 8. Już rocznicę ogłoszenia tytułu bazyliki dla naszej świątyni, dziękować Bogu za dar tego świętego miejsca.

7. W prasie katolickiej: Niedziela w tytułowym artykule Nowe cuda ukazuje nam postać św. Ojca Pio oraz to w jaki sposób ciągle dokonuje cudownych wydarzeń we współczesnym świecie; Gość Niedzielny w tytule Duch bliski ciału, przygotowuje nas do wspomnienia świętych Aniołów Stróżów, który to dzień przeżywać będziemy 02 października. Czytajmy katolicką prasę, dbajmy o poziom naszej wiary!

8. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym dziś przy ołtarzu za wspólną modlitwę i ofiary na rzecz utrzymania bazyliki. Za posługę słowa dziękujemy dziś ks. Andrzejowi. Niech przypowieść o dwóch synach posłanych przez ojca do pracy w winnicy, motywuje nas wszystkich do konsekwentnie wyznawanej wiary.

Pieczeć bazyliki na stronę internetową