Zaproszenie na zajęcia świetlicowe dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat - Robotyka i Planszówki

Plakat Warsztaty 2021Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 14 lat do skorzystania z warsztatów z gier planszowych i robotyki organizowanych przez naszą parafialną Świętlicę. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, zgłoszonenia dokonuje się telefonicznie pod numerem 724 618 181 lub emailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

1. Warsztaty z gier planszowych:
Celem jest pokazanie różnorodności form rozrywki, przedstawienie alternatywnej formy spędzania wolnego czasu polegającej na interakcji z drugą osobą. Spotkania te pomogą dzieciom i młodzieży w zintegrowaniu się we własnym środowisku oraz wzmocnieniu więzi w rodzinach.
Na takich spotkaniach możemy pokazać co współczesne gry planszowe oferują:
- są niesamowitym wsparciem w edukacji – uczą logicznego myślenia, ćwiczą pamięć, rozwijają umiejętności taktyczne, poszerzają wiedzę;
- rozwijają zachowania społeczne – uczą asertywności, jak radzić sobie z porażką, uczą współpracy oraz zdrowej rywalizacji,
Zajęcia są ciekawą rozrywką dającą wiele satysfakcji

2. Warsztaty z robotyki i programowania:
Kursy robotyki dla dzieci to nauka programowania i rozwój logicznego myślenia w formie dobrej zabawy. Dzieci rozwijają umiejętności XXI wieku poprzez robotykę. Podczas zajęć dla dzieci i młodzieży uczymy tworzyć algorytmy, współpracować w zespołach, wzmacniamy umiejętności manualne oraz wyobraźnie przestrzenną! Na zajęciach korzystamy tylko z najlepszych zestawów do robotyki.
Warsztaty konstruowania robotów to doskonała zabawa i podstawy programowania w jednym. Dzieci tworzą roboty z zestawów dostosowanych do ich wieku i kreatywności, dzięki czemu łatwo przyswajają cenną wiedzę o programowaniu. To doskonały sposób na obudzenie w dziecku ciekawości świata i pasji do nauk ścisłych, z wykorzystaniem ich naturalnej kreatywności i chęci zabawy.

Zajęcia będą odbywac się przez cały rok w zależności od zapotrzebowania zgłaszanego przez Rodziców.

Organizatorami warsztatów są: Bolesławiecka Bazylika Maryjna oraz Gmina Miejska Bolesławiec.

Partnerami: TwójRobot.pl Bolesławiec, Regionalne Centrum Terapii i Rozwoju, Klub Gier Planszowych Orbita Gier.

Diecezjalne

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.