• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą 19.06.2022

Jeśli ktoś chce iść za Mną1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że uroczystość Bożego Ciała w naszej wspólnocie przeżywana była tak pięknie i podniośle. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie ks. Romanowi Lubańskiemu. Dziękujemy budowniczym ołtarzy stacyjnych: Wspólnocie Wojowników Maryi naszej parafii wespół z panem Jerzym Szpakiem; mieszkańcom ul. Dzieci Wrześni oraz Wspólnocie Domowego Kościoła; mieszkańcom ul. Tyrankiewiczów w osobach: Rodziny Państwa Julianny i Jana Gdeczyk, Wiesława (m) Kubik, Marii Pasikowskiej, Dominika (m) Kiziuk; Wspólnocie Odnowa w Duchu Świętym »Miriam« naszej parafii; służbie liturgicznej: ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. pod przewodnictwem akolity Grzegorza Baszczyja; panu organiście; pani Irenie Siewierskiej za troskę o zakrystię; komandosom 62. Kompanii Specjalnej »Commando« pod przewodnictwem prezesa Bogdana Fiałkowskiego za transport brzózek do ołtarzy. Dziękujemy wszystkim dziewczynkom, które pod okiem pani katechetki Iwony Wilczyńskiej sypały kwiatki podczas procesji. Dziękujemy panom, którzy zatroszczyli się o baldachim. Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Policji, którzy dowództwem pana inspektora Norberta Kurendy zadbali o nasze bezpieczeństwo na drodze. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie oraz przeżycie uroczystości Bożego Ciała w naszej wspólnocie parafialnej.

2. Decyzją biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego z naszej wspólnoty parafialnej odwołany zostaje ks. wikariusz Damian Konieczny, przechodząc na kolejną placówkę duszpasterską. Msza św. dziękczynna za posługę ks. Damiana w naszej wspólnocie zostanie odprawiona w najbliższy piątek 24. czerwca o godz. 18:00. Ks. Damianowi życzymy błogosławieństwa Bożego i światła Ducha Świętego w podejmowanych wyzwaniach duszpasterskich w nowej placówce. Do piątkowej modlitwy wdzięczności serdecznie zapraszamy grupy duszpasterskie naszej parafii. W miejsce odchodzącego ks. wikariusza, biskup legnicki zamianował ks. dra Artura Karbowiaka, który przybędzie do naszej parafii po przerwie wakacyjnej i którego jeszcze przedstawimy wspólnocie parafialnej.

3. W najbliższy czwartek 23. czerwca będziemy przeżywać uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w bazylice jak każdego dnia o godz. 6:30; 7:00; 9:00 oraz wieczorna o 18:00 uprzedzona Nabożeństwem Czerwcowym. Do modlitwy wszystkich z serca zapraszamy!

Także w czwartek 23. czerwca przeżywać będziemy Comiesięczny Dzień Duchowości św. Ojca Pio. Nowenna za wstawiennictwem Świętego o godz. 17:30, a bezpośrednio po niej Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Padre Pio w intencjach zbiorowych za żywych, czy zmarłych, na zakończenie której będziemy mieli okazję przyjąć błogosławieństwo relikwiami św. Ojca Pio. Do modlitwy za wstawiennictwem św. Ojca Pio wszystkich z serca zapraszamy!

4. W najbliższy piątek 24. czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Program Mszy św. w bazylice o godz. 6:30; 7:00; 9:00: dodatkowa Eucharystia o godz. 11:00 oraz wieczorna o 18:00 uprzedzona kolejnym Nabożeństwem Czerwcowym. Do modlitwy wszystkich z serca zapraszamy!

W piątek 24. czerwca dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Mszę św. kończącą rok szkolny, która sprawowana będzie razem ze wspólnotą uczniów pobliskich szkół pijarskich w piątek, o godz. 9:00. W czasie Mszy św. będziemy dziękować Bogu za cały rok szkolny i prosić o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. Kontynuujemy przygotowanie grupy młodzieży i starszych do sakramentu Bierzmowania. W najbliższym tygodniu zapraszamy młodzież i starszych na kolejne spotkania przygotowujące już bezpośrednio do uroczystości Bierzmowania, które odbędą się we wtorek 21. czerwca o godz. 19:30 oraz w piątek 24. czerwca o godz. 19:30 w sali katechetycznej.

6. W prasie katolickiej: Mamy jeszcze tygodniki katolickie z uroczystości Bożego Ciała. Niedziela w artykule W Sercu Jezusa nasze szczęście przygotowuje nas do uroczystości Najświętszego Serca Jezusowego, która będzie obchodzona 24 czerwca. Gość Niedzielny w tytułowym artykule Jak nas widzą, w dobie wojny na Ukrainie zwraca uwagę na postrzeganie nas, Polaków, za granicą. Czytajmy katolicką prasę, dbajmy o poziom naszej wiary!

7. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym dziś przy ołtarzu za wspólną modlitwę i ofiary na rzecz utrzymania bazyliki. Za posługę słowa dziękujemy dziś ks. Andrzejowi, a za pomoc duszpasterską ks. dyrektorowi Markowi Kudachowi z pobliskiego Zespołu Szkół Pijarskich. Niech wyznanie wiary apostołów pomaga nam na drogach życia stawać się świadkami Chrystusa Pana, Syna Bożego.

Pieczeć bazyliki na stronę internetową

Diecezjalne

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Interreg

interreg

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:45.