Komunikaty duszpasterskie na uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2022

wszyscy święci1. Przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. W dniu dzisiejszym Msze św. w Bazylice, jak każdej niedzieli. Msza św. zbiorowa za zmarłych na cmentarzu tradycyjnie o godz. 13:00. Gdyby ktoś życzył sobie jeszcze dołączyć swoich zmarłych do tej intencji, to zapraszamy do zakrystii. W uroczystość Wszystkich Świętych 01 listopada oraz we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 02 listopada przy wyjściach z bazyliki kwestujemy na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego. Także taca z Mszy św. na cmentarzu przeznaczona jest na instytucję, kształcącą nam nowe zastępy kapłanów. Z serca dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie.

2. Już jutro w środę 02 listopada przeżywać będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 6:30; 7:00; 9:00; dodatkowa o 11:00 oraz wieczorna o 18:00. W dniach od 1 do 8 listopada jak każdego roku, mamy możliwość zyskiwania odpustu za naszych bliskich zmarłych. Odpust zupełny zyskujemy pod zwykłymi warunkami, którymi są: nawiedzenie kościoła lub kaplicy, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, komunia sakramentalna lub spowiedź i Komunia święta oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

3. Od czwartku 03 listopada – zgodnie z programem opublikowanym na kartach wypominkowych – rozpoczynamy w naszej wspólnocie modlitwę wypominkową. Każdego Dnia Nabożeństwa Wypominkowe rozpoczynać będziemy o godz. 17:15 z podziałem na ulice, dlatego prosimy w odpowiednie miejsce o wpisywanie nazwy ulicy. Prosimy wrzucać karty wypominkowe tylko do skarbon z napisem „Wypominki za zmarłych”, które stoją przy wyjściach. Prosimy nie wrzucać wypominków na tacę.

W najbliższych dniach wypominki z następujących ulic:

03 listopada, czwartek, wypominki z ul. Asnyka
      04 listopada, piątek, wypominki z ul. Bielskiej od nr 1 do 3A
      05 listopada, sobota, wypominki z ul. Bielskiej od nr 4 do 17
      06 listopada, Niedziela, wypominki z ul. Chrobrego od nr 1 do 14 B

Niech modlitwa za zmarłych otworzy naszym bliskim bramy wieczności.

4. Przyszła niedziela 06 listopada będzie także pierwszą miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze: dla róży męskiej po Mszy o 11:00; dla wszystkich róż żeńskich na spotkaniu o godz. 17:00, po którym modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych w ramach nabożeństw wypominkowych.

5. Rozprowadzamy Kalendarz Bazyliki na rok 2023, jako cegiełkę na zaplanowane prace renowacyjne w naszej świątyni. Zachęcamy, by tego kalendarza nie zabrakło w naszych mieszkaniach, jako znaku wspólnej troski o renowację bazyliki. Prześlijmy ten kalendarz bliskim, jako znak łączności z tą świątynią, gdzie przyjmowali sakramenty. Zanieśmy ten kalendarz do tych, którzy zaniedbali się religijnie, aby przypominał im o tym świętym miejscu. Kalendarz jest dostępny w zakrystii lub przy wyjściach.

6. Przygotowany został nowy terminarz Mszy św. na Nowy Rok 2023. Wszystkich, którym zależy na określonych terminach Mszy św. rocznicowych, ślubnych, jubileuszowych, za zmarłych, czy dziękczynnych, gregoriańskich, zapraszamy wcześniej do zakrystii lub kancelarii. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy o dziękczynieniu Bogu za otrzymane od niego łaski.

7. Mamy jeszcze niedzielne egzemplarze prasy katolickiej: Niedziela w artykule Pytania o życie wieczne, podpowiada co się dzieje z człowiekiem po śmierci, czy zmarli mogą nas nawiedzać, jak pomóc tym, którzy odeszli? Gość Niedzielny w artykule pt. O wszyscy święci, pyta, które z postaci wyniesionych do chwały ołtarzy inspirują nas najbardziej w codzienności? Dla naszych najmłodszych mamy Małego Gościa Niedzielnego, który w tytułowym artykule zachęca dzieci do tego, by stawały się duchowymi siłami specjalnymi. Czytajmy katolicką prasę, dbajmy o poziom naszej wiary.

8. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym dziś przy ołtarzu za wspólną modlitwę i ofiary na utrzymanie bazyliki. Za posługę słowa dziękujemy dziś ks. Andrzejowi. Niech dzisiejsza uroczystość Wszystkich Świętych pomaga nam odkryć naszą osobistą drogę do świętości we współczesności.

Pieczeć bazyliki na stronę internetową

Diecezjalne

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.