Komunikaty duszpasterskie na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022

Chrystus Krol1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata prowadzi nas do rozumienia prawdy, że Chrystus Pan jest Królem naszego życia, ale także do głoszenia świadectwem, iż uznawać Go za Króla na drogach mojego powołania, to innymi słowy umieć budować Jego Królestwo świade-ctwem wiary we wszystkich sytuacjach codzienności.

2. Jeszcze do najbliższej środy 23 listopada kontynuujemy modlitwę wypominkową. Każdego Dnia Nabożeństwa Wypominkowe o godz. 17:15. W najbliższych dniach wypominkiz następujących ulic:

Niedziela, 20 listopada, wypominkiz ul. Zygmunta Augusta od nr 3 do 14 D;

Poniedziałek, 21 listopada, wypominkiz ul. Zygmunta Augusta od nr 16 do końca;

Wtorek, 22 listopada, wypominki z ul. Zacisze, Zwycięstwa, Żwirki i Wigury;

Środa, 23 listopada, wypominki z innychulic miasta oraz te, które nie były jeszcze odczytane. Niech modlitwa za zmarłych otworzy naszym bliskim bramy wieczności.

3. Już jutro, w poniedziałek 21 listopada przeżywać będziemy dzień Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszej bazylice o godz. 6:30; 7:00; 9:00, dodatkowa Eucharystia o 11:00 oraz wieczorna o 18:00 uprzedzona Wypominkami.Do modlitwy serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

4. W czwartek 24 listopada przeżywać będziemy comiesięczny Dzień Duchowości św. Ojca Pio. Naszą modlitwę rozpoczniemy Nowenną za wstawiennictwem św. Ojca Pio o godz. 17:30, po której sprawowana będzie Msza św. w intencjach zbiorowych za żywych, czy zmarłych z naszych rodzin. Na zakończenie Mszy św. przyjmiemy błogosławieństwo relikwiami św. Ojca Pio. Do modlitwy z serca zapraszamy!

5. W najbliższy piątek 25 listopada o godz. 19:00 do sali katechetycznej zapraszamy na spotkanie formacyjne grupę młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. Prosimy, aby nikogo z kandydatów nie zabrakło na tym spotkaniu. Piątek, godz. 19:00.

6. Rozprowadzamy Kalendarz Bazyliki na rok 2023, jako cegiełkę na zaplanowane prace renowacyjne w naszej świątyni. Zachęcamy, by tego kalendarza nie zabrakło w naszych mieszkaniach, jako znaku wspólnej troski o renowację bazyliki. Prześlijmy ten kalendarz bliskim, jako znak łączności z tą świątynią, gdzie przyjmowali sakramenty. Zanieśmy ten kalendarz do tych, którzy zaniedbali się religijnie, aby przypominał im o tym świętym miejscu. Kalendarz jest dostępny w zakrystii.

7. W prasie katolickiej: Tygodnik Niedziela w artykule Jeszcze wolność czy już niewola? zwraca uwagę, że my współcześni dążąc do niczym nie skrępowanej wolności czynimy z niej modernistycznego bożka, a z siebie niewolników tak pojmowanej pseudo wolności. Tygodnik Gość Niedzielny w artykule Oskarżany niesłusznie zwraca uwagę, że aby prawda o Papieżu Polaku była powszechna, potrzebna jest wiedza, a nie tępa propaganda. Dziś najwięcej do powiedzenia o św. Janie Pawle II mają ci, którzy przed majestatem jego świętości powinni ze wstydem milczeć. Dla naszych najmłodszych mamy Małego Gościa Niedzielnego, który przed zbliżającym się Adwentem artykułem Czekaj i idź za światłem wprowadza naszych najmłodszych w ten szczególny czas w życiu człowieka wiary. Czytajmy katolicką prasę, dbajmy o poziom naszej wiary!

8. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym dziś przy ołtarzu za wspólną modlitwę i ofiary przeznaczone na utrzymanie bazyliki. Za posługę słowa dziękujemy dziś ks. Andrzejowi. Niech Chrystus Pan – Król Wszechświata prowadzi nas drogami naszego życia, abyśmy stawali się na co dzień świadkami mądrości Jego Ewangelii i budowniczymi Jego Królestwa.

Pieczeć bazyliki na stronę internetową

Diecezjalne

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.