• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu 19.03.2023

uzdrowienie ślepego od urodzenia1. Ze względu na to, że dzień 19 marca przypadł właśnie w dzisiejszą niedzielę Wielkiego Postu, coroczna uroczystość św. Józefa Oblubieńca Matki Bożej obchodzona będzie w dniu jutrzejszym, w poniedziałek 20. marca. Msze św. w naszej bazylice o godz. 6:30; 7:00; 9:00; dodatkowa Eucharystia o godz. 11:00 oraz wieczorna o 18:00. Niech św. Józef, Oblubieniec Bożej Rodzicielki, Patron Kościoła Powszechnego i  Współpatron Diecezji Legnickiej, wyprasza nam łaskę pokoju w ludzkich sercach; łaskę pokoju na skrwawionej ziemi ukraińskiej.

Jak zapowiadaliśmy w dzisiejszą niedzielę 19. marca, przy wyjściach z bazyliki kwestujemy na wsparcie broczącej krwią Ukrainy, która już od ponad roku gnębiona jest bratobójczą wojną. Niech nasza modlitwa i ofiara wspomogą tych, którzy jako niewinne ofiary dźwigają krzyż śmierci, zniszczenia, okaleczonego życia. Wszystkim z serca dziękujemy za wsparcie.

2. Przypominamy, że w piątki czasu Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16:30. Do udziału zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii, szczególnie przygotowujące się do pierwszej Komunii św.; nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dorosłych tradycyjnie o godz. 17:30. Na zakończenie Drogi Krzyżowej dla dorosłych, przez cały Wielki Post będziemy mieli okazję przyjąć błogosławieństwo Relikwiami Drzewa Krzyża św. W dzisiejsze popołudnie, jak każdej niedzieli Wielkiego Postu, Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Do modlitwy wszystkich zapraszamy.

3. W czwartek 23. marca przeżywać będziemy comiesięczny Dzień Duchowości św. Ojca Pio. Naszą modlitwę rozpoczniemy Nowenną za wstawiennictwem św. Ojca Pio o godz. 17:30 w intencjach zbiorowych, po której sprawowana będzie Msza św. w intencjach zbiorowych za żywych, czy zmarłych z naszych rodzin. Na zakończenie Mszy św. przyjmiemy błogosławieństwo relikwiami św. Ojca Pio. Do modlitwy z serca zapraszamy!

4. W dniach uprzedzających uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jak każdego roku przeżywać będziemy duchowe przygotowanie do podjęcia się dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Z tej okazji w czwartek o godz. 17:30 modlitwa za wstawiennictwem św. Ojca Pio w intencji obrony życia poczętego, a następnie Eucharystia. W piątek o godz. 17:30 Droga Krzyżowa dzieci poczętych oraz Eucharystia. W sobotę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą ekspiacyjną za grzechu zabójstw nienarodzonych a po niej Msza św. z przyrzeczeniami duchowej adopcji dziecka poczętego. Wszystkich na tę coroczną akcję z serca zapraszamy!

5. W najbliższy piątek 24 marca, po Drodze Krzyżowej dla dzieci, około godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Prosimy, aby nikogo z rodziców lub prawnych opiekunów na tym spotkaniu nie brakowało.

6. W sobotę 25 marca przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości życia. Msze św. w bazylice tego dnia o godz. 6:30; 7:00; 9:00; dodatkowa Msza św. o 11:00; oraz wieczorna o 18:00 z przyrzeczeniami duchowej adopcji dziecka poczętego. Wszystkich do modlitwy z serca zapraszamy!

7. Od przyszłej niedzieli – V Wielkiego Postu – 26 marca do środy 29 marca przeżywać będziemy w naszej wspólnocie Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku poprowadzi dla nas ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, wieloletni rektor Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Rozdawaliśmy już programy tych rekolekcji, na których mamy także wydrukowany plan Triduum Paschalnego z programem poświęcenia pokarmów włącznie. Na stolikach pozostało jeszcze trochę programów, zabierzmy je do domów, dla naszych najbliższych, dla sąsiadów, byśmy nie zmarnowali tego szczególnego wielkopostnego czasu. 26-29. marca, już dziś na ten szczególne dni refleksji nad Bożym słowem wszystkich z serca zapraszamy.

8. W prasie katolickiej: Tygodnik Niedziela w tytule W sieci kłamstw ukazuje jak libertyńskie media posługujące się kłamstwem i oszustwem, chcą godzić w majestat świętości Papieża Polaka. Gość Niedzielny w tytułowym artykule Fałsz i manipulacja relacjonuje jak medialny obraz działań kardynała Wojtyły, tworzony przez jego oskarżycieli, został zafałszowany i zmanipulowany. Dla naszych najmłodszych mamy Małego Gościa Niedzielnego na miesiąc marzec z zachętą dla najmłodszych by zmierzyli się z Wielkim Postem. Czytajmy katolicką prasę, dbajmy o poziom naszej wiary!

9. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym dziś przy ołtarzu za wspólną modlitwę oraz ofiary na utrzymanie bazylki. Za posługę słowa dziękujemy dziś ks. Andrzejowi, a za pomoc duszpasterską ks. prałatowi seniorowi Janowi Myckowi. Niech ewangeliczny cud uzdrowienia ślepego od urodzenia, pomaga nam podczas zbliżających się rekolekcji świętych uzdrawiać nasz duchowy wzrok, odbudowywać nasze świadectwo.

Pieczeć bazyliki na stronę internetową

 

Diecezjalne

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Interreg

interreg

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:45.