Aby wszyscy stanowili jedno - Boże Ciało w Bolesławcu

tn Boze cialo w Boleslawcu  1

"Aby wszyscy stanowili jedno..." - to modlitwa Jezusa, która wybrzmiała przy czwartym ołtarzu podczas procesji w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jako dzieci Boże mamy żyć w jedności czerpiąc wzór z doskonałej jedności jaka jest w Trójcy Świętej między Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Ta jedność między parafiami została wyrażona w dwóch bolesławieckich wspólnotach: Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja. Dzieli nas bolesławiecki rynek, a łączy miłość, wiara i Kościół.

tn Boze cialo w Boleslawcu  4

tn Boleslawiec boze cialo 2

W czwartek 30 maja z kościołów katolickich wyruszyły uroczyste procesje eucharystyczne do czterech ołtarzy polowych, przy których wybrzmiewała modlitwa i słowa Ewangelii. Jedna z nich wyruszyła z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu i zmierzała do Bazyliki Mniejszej. W modlitwie pomagała Miejska Orkiestra Dęta. Procesja rozpoczęła się Mszą św. o godz. 10.30 pod przewodnictwem ks. dziekana Stanisława Kusika, a homilię wygłosił ks. Bogusław Wolański – proboszcz wspomnianej bazyliki. Koncelebrowali wszyscy księża z obu wspólnota oraz o. Marek Kudach SP, dyrektor szkoły katolickiej w Bolesławcu. Pierwsze dwa ołtarze zostały przygotowane przez wiernych z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a kolejne przez parafian z bazyliki. Procesja, z bardzo licznym udziałem uczestników, zakończyła się na schodach wiodących od rynku do bazyliki. Tam nastąpiło błogosławieństwo końcowe i podziękowanie dla wszystkich wyrażone przez ks. dziekana Stanisława Kusika.

tn Boze cialo w Boleslawcu  3

tn Boze cialo w Boleslawcu  2

tn Boleslawiec boze cialo 1

W przyszłym roku procesja rozpocznie się w bazylice i zakończy w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Już dziś zapraszamy do uwielbienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Ks. Bogusław Wolański

Foto.: Henryk Kut

Diecezjalne

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.