Komunikaty duszpasterskie na X Niedzielę "w ciągu roku" - 09.06.2024 r.

X niedziela „w ciągu roku”

09.06.2024 r.

jezus i uczeni w pismie

1. Dziś przeżywamy X niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota), niedziela: 7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

- wtorek11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła;

- czwartek 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;

- piątek 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy Nabożeństwo Czerwcowe.

4. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 na tradycyjne Nabożeństwa Czerwcowe, podczas których modlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Spotkania:

- w środę 12 czerwca o godz. 16.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

6. W czwartek 13 czerwca zapraszamy na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Tym razem zostanie ono odprawione o godz. 18.00 i będzie połączone z udzieleniem sakramentu bierzmowania dla młodzieży z naszej parafii. Liturgii będzie przewodniczył biskup Andrzej Siemieniewski, biskup legnicki. Po Mszy św. różaniec i procesja wokół bazyliki. W czasie tego nabożeństwa odprawiamy Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Będą to Msze św. za żywych, np.: o nawrócenie niewierzących i wątpiących, o uzdrowienie chorych na duszy i ciele, o uzdrowienie relacji w małżeństwach i rodzinach, o dobre odczytanie powołania, o dobrą pogodę w czasie zbiorów, a także dziękczynne za otrzymane łaski. Intencje można podawać na listę u księży w zakrystii.

7. W niedzielę 16 czerwca będziemy gościli w naszej parafii s. Krystynę Bezak ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek. Przybliży nam ona postać Sługi Bożej Józefy Hałacińskiej, która jest kandydatką na ołtarze. Po Mszach św. będzie możliwość zaopatrzenia się w książki dotyczących Sługi Bożej.

8. Decyzją Biskupa Legnickiego z dniem 24 czerwca 2024 r. kończą posługę w naszej parafii ks. Artur i ks. Roman i zostają przeniesieni do nowych placówek. Msza św. dziękczynna za ich gorliwą posługę w naszej wspólnocie zostanie odprawiona w niedzielę 23 czerwca o godz. 11.00. W ich miejsce przychodzi tylko jeden kapłan. Jest nim ks. Łukasz Klimek, który przez ostatnie trzy lata posługiwał w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie.

9. Obrońcy życia ludzkiego z Bolesławca zapraszają w sobotę 15 czerwca 2024 r. na modlitwę różańcową na rynek bolesławiecki. Modlitwa będzie prowadzona w godzinach od 10.00 do 15.00. Intencja modlitwy: o odnowę duchowo-moralną w narodzie polskim.

10. Nasza parafia organizuje w dniach 21 – 23 sierpnia 2024 r. pielgrzymkę autokarową śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki do Warszawy, Białegostoku i okolic. Szczegóły wyjazdu zawarte są na plakacie w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz na ulotkach wyłożonych na stolikach przy wyjściu z kościoła. Zapisy przyjmuje ks. proboszcz. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200 zł. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

12. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

13. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

14. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Wanda Drabczyk;

- Władysława Karczmarczyk.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

Diecezjalne

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.