• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na XII Niedzielę w ciągu roku - 23.06.2024 r.

Ogłoszenia parafialne

XII niedziela „w ciągu roku”

23.06.2024 r.

Jezus-ucisza-burze

1. Dziś przeżywamy XII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota), niedziela: 7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 24 czerwca – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela;

- piątek 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

- sobota 29 czerwca – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy Nabożeństwo Czerwcowe.

4. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 na tradycyjne Nabożeństwa Czerwcowe, podczas których modlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Dzisiaj kończą posługę w naszej parafii ks. Artur i ks. Roman. Msza św. dziękczynna w ich intencji zostanie odprawiona o godz. 11.00. Serdecznie dziękujemy za ich gorliwą służbę w naszej parafii i życzymy powodzenia w nowych miejscach pracy duszpasterskiej.

6. Zdjęcia:

- zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych po odbiór zdjęć pierwszokomunijnych. Są dostępne u ks. proboszcza;

- osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania zapraszamy po odbiór pamiątkowego zdjęcia grupowego. Są dostępne w zakrystii.

7. W niedzielę 9 czerwca, która była drugą niedzielą miesiąca, zbieraliśmy tzw. tacę inwestycyjną. Suma ofiar wyniosła 8330 zł. Obecnie w ramach inwestycji zbieramy środki na wykonanie zamkniętego konfesjonału i dwóch porządnych klęczników. Są one już w trakcie wykonania, a zlecenie przyjęła firma stolarska z Kalwarii Zebrzydowskiej. Dokonujemy również bieżących remontów w domu katechetycznym: malowanie, wymiana zniszczonych rzeczy, zamontowaliśmy właz kominiarski na dachu. Przygotowujemy się również do wymiany pieca w budynku plebanii, by w okresie zimowym zaoszczędzić na paliwie grzewczym. Bóg zapłać za hojność.

8. Od poniedziałku 1 lipca do 31 sierpnia nasza bazylika będzie otwarta dla pielgrzymów i turystów w godzinach od 10 do 16.30 (od poniedziałku do soboty) i od 14.00 do 16.30 w niedziele. Będzie możliwość zwiedzenia bazyliki z audio przewodnikami w trzech językach: polski, niemiecki, angielski. Prosimy, by tę informację przekazywać pytającym o taką możliwość.

9. Nasza parafia organizuje w dniach 21-23 sierpnia 2024 pielgrzymkę autokarową śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki do Warszawy, Białegostoku i okolic. Szczegóły wyjazdu zawarte są na plakacie w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz na ulotkach wyłożonych na stolikach przy wyjściu z kościoła. Zapisy przyjmuje ks. proboszcz. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200 zł. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

11. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

12. Zapowiedzi przedślubne:

Michał Adrian Sobkowicz, zam. Bolesławiec

Aleksandra Czachora, zam. Bolesławiec

Zapowiedź II

13. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.

14. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

- Julianna Gdeczyk.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłej prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Diecezjalne

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Interreg

interreg

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
69 1020 2137 0000 9802 0193 6335

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:45.