• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na XIII Niedzielę w ciągu roku - 30.06.2024 r.

Ogłoszenia parafialne

XIII niedziela „w ciągu roku”

30.06.2024 r.

jezus nad jeziorem

1. Dziś przeżywamy XIII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota), niedziela: 7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

- środa 3 lipca – święto św. Tomasza, Apostoła;

- sobota 6 lipca – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy różaniec do Krwi Chrystusa, któremu przewodniczy parafialna wspólnota Krwi Chrystusa.

4. Dziś o godz. 17.30 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Czerwcowe, a od jutra przez cały miesiąc lipiec również o godz. 17.30 będzie odmawiany różaniec do Krwi Chrystusa. Po zakończeniu różańca wieczorna Msza św.

5. Od poniedziałku 24 czerwca rozpoczął w naszej parafii posługę duszpasterską jako wikariusz ks. Łukasz Klimek. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie i życzymy darów Ducha Świętego podczas pracy w naszej parafii.

6. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00, a w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W sobotę 6 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczynamy o godz. 9.00 Mszą św. z medytacją, a następnie różaniec. Pamiętajmy o odbyciu spowiedzi św. z intencją wynagradzającą. Zadbajmy o spowiedź wcześniej, bowiem w sobotę będzie tylko jeden kapłan i może być utrudniony dostęp do konfesjonału.

8. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w sobotę 6 lipca po Mszy św. o godz. 9.00.

9. W przyszłą niedzielę 7 lipca na sumie o godz. 12.30 będziemy gościli neoprezbitera ze zgromadzenia Księży Klaretynów - ks. Marcina Kisiliczyka, który odprawi Mszę św. prymicyjną i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Ks. Marcin pochodzi z Kruszyna, a chrzest św. przyjął w bolesławieckiej bazylice.

10. Zdjęcia:

- zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych po odbiór zdjęć pierwszokomunijnych. Są dostępne u ks. proboszcza;

- osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania zapraszamy po odbiór pamiątkowego zdjęcia grupowego. Są dostępne w zakrystii.

11. Piesza pielgrzymka:

- w ramach promocji Legnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (27.07-5.08.2024) przy wyjściu z kościoła od ul. Kościelnej pojawiła się w naszej świątyni poczta pielgrzymkowa. Zachęcamy do wpisywania swoich intencji i wrzucenia do specjalnie przygotowanej skrzynki. Intencje zostaną omodlone przez pielgrzymów;

- istnieje również możliwość zaopatrzenia się w materiały do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Jeśli ktoś chciałby podążać z pielgrzymami duchowo przez codzienną modlitwę można zapisać się na listę w zakrystii. Koszt materiałów wynosi 25 zł.

12. Od poniedziałku 1 lipca do końca sierpnia będzie otwarta nasza bazylika dla pielgrzymów i turystów w godzinach od 10.00 do 16.30 (od poniedziałku do soboty) i od 14.00 do 16.30 w niedziele. Będzie możliwość zwiedzenia bazyliki z audio przewodnikami w trzech językach: polski, niemiecki, angielski. Prosimy, by tę informację przekazywać pytającym o taką możliwość.

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. 

14. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

15. Zapowiedzi przedślubne:

Kamil Horochowski, zam. Bolesławiec

Małgorzata Maria Pyrzanowska, zam. Bolesławiec

Zapowiedź I

16. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.

17. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Ferdynand Sabaj.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Diecezjalne

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Interreg

interreg

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
69 1020 2137 0000 9802 0193 6335

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:45.