W czasie czterdziestodniowego przygotowania do Wielkanocy przybył do nas na praktykę duszpasterską ks. diakon mgr Tomasz Pązik

dk. Tomasz PązikW czasie czterdziestodniowego przygotowania do Świąt Paschalnych 2015, a konkretnie od 14 marca do 05 kwietnia 2015, na praktykę duszpasterską do Bolesławieckiej bazyliki Maryjnej skierowany został ks. diakon mgr Tomasz Pązik. Był to intensywny czas przygotowania paschalnego oraz celebracji Wielkiego Świętego Triduum. Korzystając ze swego ceremoniarskiego doświadczenia Ks. diakon Tomasz przygotowywał wraz z całą służbą Triduum Paschalne, które z bogatą oprawą muzyczną stworzoną przez Chór Bolesławieckiego Ośrodka Kultury oraz Scholę Studencką Mane nobiscum Domine, stanowiły główną troskę ks. praktykanta.

W styczniu 2015 na praktykę duszpasterską do naszej wspólnoty skierowany został ks. diakon mgr Dawid Kostecki

Dawid 2W miesiącu styczniu 2015, ks. rektor Piotr Kot skierował do naszej wspólnoty parafialnej na praktykę duszpasterską ks. diakona mgr Dawida Kosteckiego. Ks. diakona Dawid był znany już w naszej wspólnocie, albowiem przez dłuższy czas praktykował w Bolesławieckiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na osiedlu kwiatowym, stąd wielu parafian znało go z podejmowanych rozlicznych akcji duszpasterskich.

Na praktykę duszpasterską złożyły się: posługa liturgiczna: asysty mszalne, głoszone egzorty i homilie, celebrowane Nabożeństwa, posługa chorym w miejscowym szpitalu lub w domach; posługa formacyjna w grupach parafialnych, które spotykając się cyklicznie miały okazję doświadczyć świadectwa ks. diakona Dawida; posługa administracyjna w kancelarii parafialnej, która zakłada nie tylko przyjmowanie petentów, ale także oddziaływanie duszpasterskie. Ks. diakon Dawid bral czynny udział w przygotowaniu XV spotkania integracyjnego osób niepelnosprawnyc i ich opiekunów powiatu bolesławieckiego, które zgromadziło około tysiąca uczestników.

We wrześniu 2015 na praktykę duszpasterską do naszej wspólnoty skierowany został ks. diakon mgr Jan Rajczakowski

IMG 0092W dniach od 01 do 28 września 2014 do naszej wspólnoty parafialnej skierowany został na praktykę duszpasterską ks. diakon mgr Jan Rajczakowski. Już na pierwszej Eucharystii ks. prałat Andrzej Jarosiewicz powitał ks. praktykanta wśród nas i życzył, aby nabywane w ramach praktyki doświadczenie, pomogło mu jak najlepiej przygotować się do zbliżających się święceń prezbiteratu. Ks. diakon Jan wprowadzony został w posługę liturgiczną, na która składały się asysty na licznych Eucharystiach, celebracje Nieszporów parafialnych, czy Nabożeństw. Ważnym elementem praktykanckiej posługi okazały się nawiedziny chorych w miejscowym szpitalu lub mieszkaniach. Ks. Diakon Jan codziennie praktykował w kancelarii parafialnej, która nie tylko jest miejscem działań administracyjnych Kościoła, ale także ważnym elementem duszpasterskiego oddziaływania. Pośród praktykanckich posług nie zabrakło także zaangażowania w nauczanie religii w szkole oraz spotkań w grupach formacyjnych.

Zakończył wśród nad praktykę duszpasterską ks. diakon mgr Łukasz Myrta 28.09.2013

Lukasz MyrtaW sobotę 28 września 2013 zakończył wśród nas praktykę duszpasterską ks. diakon mgr Łukasz Myrta. Była to tazw. praktyka wrześniowa, poprzez którą praktykanci mają za zadanie jak najszerzej poznawać życie i posługę kapłańską w ośrodkach parafialnych diecezji.

W czasie praktyki ks. diakon Łukasz zapoznawał się z zasadami obsługi petentów w miejscowe kancelarii parafialnej. Każdego dnia była okazja, aby sprawdzał swoją znajomość prawa kościelnego i dyspcypliny sakramentów, przygotowując w ten sposób interesantów do uczestnictwa w życiu sakramentalnym Kościoła.