Domowy Kościół

W PARAFII TWORZYMY OBECNIE ZUPEŁNIE NOWĄ GRUPĘ - KRĘGI DOMOWEGO KOŚCIOŁA.
Moderatorem nowych kręgów jest ks. wikariusz Adam Konobrodzki.

Ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie mówiąc o sakramencie małżeństwa zwracał uwagę, ze znakiem widzialnym są tutaj relacje osobowe między dwojgiem, którzy zawierają przymierze małżeńskie. Jednak relacje między mężczyzną i kobietą nie są wolne od zła, które dotyka człowieka tak z zewnątrz, jak i z jego wnętrza. Ten nieporządek wynikający z grzechu wypaczył wzajemną komunię mężczyzny i kobiety, jaka była od początku darem Stwórcy. „W sakramencie małżeństwa to Bóg czyni siebie gwarantem i zobowiązuje się dokonać tego, co znaki sakramentalne wyrażają i co jest w nich celebrowane, mianowicie ukształtowania jedności z dwojga różnych”. Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Łączy on w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame, od którego przejął ideał duchowości małżeńskiej, czyli dążenia ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem, czytamy za oficjalną stroną Domowego Kościoła www.dk.oaza.pl.

W naszej parafii obecnie tworzymy nowe kręgi Domowego Kościoła po 5 małżeństw. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w domu wyznaczonej rodziny. Domowy Kościół będzie prowadził także comiesięczne adoracje Najświętszego Sakramentu oraz w przyszłości będzie animował liturgię Sumy Parafialnej w jedną z niedziel miesiąca. Wspólnota zamierza angażować się w coroczne festyny parafialne, dni skupienia rodzin parafii, diecezjalne i ogólnopolskie dni jedności.

Pieczec