Eucharystia na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 01.09.2014

pasowanie na uczniaDrodzy Rodzice! Nauczyciele i Wychowawcy!
Kochane Dzieci i Droga Młodzieży!

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy dnia 01 września 2014 rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny na Eucharystię o godz. 8:00 w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej. Będziemy prosić o światło Ducha Świętego na nowy rok szkolny dla wszystkich troszczących się o wychowanie młodego pokolenia. Rodziców i Dziadków zachęcamy do zamówienia daru Mszy św. w tym dniu dla swoich dzieci i wnuków z prośbą o błogosławieństwa na nowy rok szkolny.

Wszystkicj z serca zapraszamy!

Komunikaty duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą 31.08.2014

logoo1. Już jutro,w poniedziałek 01 września o godz. 8:00 wszystkie dzieci i młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców, zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok szkolny. Będziemy prosić o światło Ducha Świętego na nowy rok szkolny dla wszystkich troszczących się o wychowanie młodego pokolenia. Rodziców i Dziadków zachęcamy do zamówienia daru Mszy św. w tym dniu dla swoich dzieci i wnuków z prośbą o błogosławieństwa na nowy rok szkolny.

Sprzeciw biskupów filipińskich wobec bandyckich działań tzw. Państwa Islamskiego 29.08.2014

Państwo IslamskieSprzeciw biskupów filipińskich wobec bandyckich działań tzw. Państwa Islamskiego

Rządy ekstremistów muzułmańskich to nadużycia, egzekucje i wszelkiego rodzaju przemoc, które są całkowitym wypaczeniem religii.

Kościół katolicki na Filipinach sprzeciwia się brutalnym działaniom tzw. Państwa Islamskiego. Dzięki zebranym darowiznom i zorganizowanym zbiórkom w ramach solidarności z chrześcijanami i innymi osobami wysiedlonymi przez islamskich bojowników z Iraku, przygotowuje dla nich konkretną pomoc humanitarną. Ostrzega również mieszkających w tym kraju muzułmanów, których jest ok. 6 mln, przed propagowaniem idei kalifatu.

Słowo biskupów diecezjalnych z Jasnej Góry w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej

PasterzTak – dla pokoju i rozwoju narodów!
Nie dla wojny i zabijania!

Słowo biskupów diecezjalnych z Jasnej Góry
w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Umiłowani Bracia i Siostry!

Od Jasnogórskiego Tronu Maryi kierujemy do Polaków w Ojczyźnie i poza jej granicami słowo pasterskie z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Była ona straszliwym doświadczeniem dwudziestowiecznej Europy i świata. Pochłonęła dziesiątki milionów istnień ludzkich, odcisnęła się na losach narodów i państw. Stała się początkiem wieloletniego czasu przemocy, bezprawia i bezsilności, straty najbliższych oraz utraty Ojczyzny. II wojna światowa ujawniła otchłań zła, do jakiego zdolne są zbrodnicze ideologie i systemy polityczne, które odwróciły się od Boga, przekreślając Jego prawa. Z drugiej zaś strony ukazała też piękno i siłę ludzkiego ducha, czerpiącego często swą siłę ze źródeł wiary: gotowość do poświęceń w imię niezbywalnego prawa narodów do życia w wolności, stawanie w obronie wartości, które kształtowały drogę pokoleń, czynne przeciwstawianie się dyktatowi zła.

List Pasterski Episkopatu Polski z okazji IV Tygodnia Wychowania 14-20.09.2014

Logo KEPList Pasterski Episkopatu Polski z okazji IV Tygodnia Wychowania
14-20 września 2014 roku
WYCHOWYWAĆ DO PRAWDY

Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia,
Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy,
Droga Młodzieży, Kochane Dzieci!

Kilka dni temu w polskich szkołach zabrzmiał dzwonek, zwiastujący początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. W ten sposób otworzył się przed nami nowy czas, w którym nie tylko będziemy mogli zdobywać wiedzę o świecie, o sobie i o Panu Bogu, ale także przeżywać radość poznawania Ewangelii i głoszenia jej innym ludziom. Do takiej właśnie radości, płynącej z Ewangelii, zachęca nas Ojciec Święty Franciszek w adhortacji Evangelii gaudium. Podobnie, jak w latach poprzednich, w tym miesiącu będziemy przeżywać Tydzień Wychowania. Jego czwarta edycja odbędzie się w dniach 14-20 września i zostanie poświęcona roli prawdy w odpowiedzialnym wychowaniu. Będziemy także podkreślali rolę prawdy w życiu społecznym, narodowym i państwowym jako niezbędnego warunku rozwoju naszej Ojczyzny.

I BOLESŁAWIECKI MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

I Bolesławiecki Marsz dla Życia 13-14.09.2014 PLAKATI BOLESŁAWIECKI MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

BOLESŁAWIEC, 13-14.09.2014

We wrześniu, ulicami Bolesławca przejdzie I Marsz Dla Życia i Rodziny. Jego celem jest integracja ludzi, instytucji, stowarzyszeń świeckich i kościelnych, działających na rzecz rodzin. Mottem są słowa Papieża Franciszka: „Niech Pan błogosławi rodzinie i uczyni ją mocną w tym czasie kryzysu”.

Program:

Sobota, 13 września 2014