Komunikaty duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu 01.03.2015

logoo1. Przeżywamy już drugą niedzielę Wielkiego Postu. Jak każdego roku wspólnie z innymi parafiami w Polsce przeprowadzamy dziś zbiórkę ofiar do puszek przy wyjściach z bazyliki, przeznaczoną na wsparcie dzieł misyjnych Kościoła. Wszystkim dziękujemy za pomoc!

W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16:30; natomiast o godz. 17:30 dla dorosłych. W niedziele, Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 17:30. Na zakończenie Drogi Krzyżowej dla dorosłych oraz Gorzkich Żali, przez cały Wielki Post mamy okazję uczcić relikwie Drzewa Krzyża św.

Przez cały czas Wielkiego Postu przy figurze św. Mikołaja jest ustawiony kosz z logo Caritas, do którego w ramach wielkopostnych uczynków pokutnych możemy ofiarować trwałą żywność dla potrzebujących. Wszystkim dziękujemy za wyobraźnię miłosierdzia.

Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą miesiąca marca. Zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze: dla róży męskiej po Mszy św. o godz. 11:00; dla wszystkich róż żeńskich na spotkaniu o godz. 17:00, na które zapraszamy wszystkie matki różańcowe.

O jakość Wielkiego Postu w naszym życiu 22.02.2015

Wielki Post 1Środą Popielcową rozpoczęliśmy w życiu wspólnoty Kościoła i człowieka wiary Wielki Post. W każdy piątek tego czasu nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16:30. Do udziału zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii, a szczególnie pierwszokomunijne i rocznicowe. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dorosłych o godz. 17:30, na które zapraszamy wszystkich dorosłych oraz kandydatów do Bierzmowania. W niedziele Wielkiego Postu, Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi o godz. 17:30.

Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu 18.02.2015

popielec1Środą Popielcową rozpoczęliśmy w życiu Kościoła i człowieka wiary Wielki Post. Podczas wszystkich Mszy św. sprawowanych w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej, wierni przyjmowali znak posypania głowy poświęconym popiołem na znak pokuty, aby zainaugurować w swoim duchowym życiu ten wyjątkowy czas czterdziestodniowego przygotowania do radosnych świąt Paschalnych.

Komunikaty duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu 22.02.2015

logoo1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy w życiu wspólnoty Kościoła i człowieka wiary Wielki Post. W każdy piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16:30. Do udziału zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dorosłych o godz. 17:30, na które zapraszamy wszystkich dorosłych oraz kandydatów do Bierzmowania.

W niedziele Wielkiego Postu, Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi o godz. 17:30. Na zakończenie Drogi Krzyżowej dla dorosłych oraz Gorzkich Żali, przez cały Wielki Post będziemy mieli okazję uczcić relikwie Drzewa Krzyża św. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych pasyjnych nabożeństwach. Pamiętajmy, że o wyjątkowości Wielkiego Postu w duchowym życiu każdego z nas świadczy to, czy pośród codzienności będziemy umieli znaleźć czas na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, czy Gorzkich Żali.

Przez cały czas Wielkiego Postu przy figurze św. Mikołaja – patrona chrześcijańskiej dobroczynności, będzie ustawiony kosz z logo Caritas, do którego w ramach wielkopostnych uczynków pokutnych będziemy mogli pozostawić trwałą żywność dla potrzebujących. Wszystkim dziękujemy za wyobraźnię miłosierdzia.

Poświęcenie nowych świec gromnicznych dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. 08.02.2015

DSC09941Jak każdego roku w okolicach Święta Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwanego dniem Matki Boskiej Gromnicznej, w naszej wspólnocie święcimy nowe świece gromniczne, ze szczególnym przeznaczeniem dla dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii św. Także i bieżącym roku, w niedzielę 08 lutego, podczas Mszy św. o godz. 11:00, dokonaliśmy poświęcenia nowych świec gromnicznych dla naszych najmłodszych.

Eucharystii parafialnej przewodniczył ks. Artur Kotrys, który prowadzi formacyjnie tę grupę dzieci komunijnych, ich rodziców oraz dzieci rocznicowe, a koncelebrował ją ks. prałat Jan Mycek, który wspomaga naszą parafię w posłudze duszpasterskiej.

III Przegląd Kolęd i Pastorałek Powiatu Bolesławieckiego 05-06.02.2015

DSCN7041W dniach od 5 do 6 lutego 2015 z inicjatywy ks. Artura Kotrysa i we współpracy z Markiem Łętowskim, dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury, zorganizowany został III Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Teatrze Starym w Bolesławcu.

W przeglądzie wzięło udział kilkudziesięciu wykonawców z różnych gmin powiatu bolesławieckiego, którzy rywalizowali w ramach trzech grup wiekowych (dzieci przedszkolne, dzieci szkól podstawowych, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna). W jury przeglądu zasiadali: ks. Paweł Adres, pani katechetka Iwona Wilczyńska, dyrektor Marek Łętowski, ks. Artur Kotrys.

Diecezjalne

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja