Zaproszenie na kolejny Barokowy Bal Karnawałowy 24.01.2015

Plakat na bal 2015 do stronyWszystkich Parafian i Gości z serca zapraszamy na kolejny Barokowy Bal Karnawałowy, który organizujemy w sali bankietowej "Galeria" w Bolesławcu, w sobotę 24 stycznia 2015, godz. 19:00. Jak każdego roku nasz bal karnawałowy będzie stosowną okazją byśmy poznając się nawzajem, jeszcze mocniej poczuli się jako budowniczowie wspólnoty parafialnej. Jak w innych latach, także i w roku bieżącym korzystać bedziemy z gościnności sali bankietowej "Galeria" w Bolesławcu, gdzie przy muzyce na żywo przeżywać będziemy karnawał 2015. Kazdego roku nasz bal jest stosowna okazją by wyrazić sobie nawzajem podziękowania, za nasza wspólną troskę o renowację Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej. Wielu ludzi dobrej woli wspomaga nasze wspólne wisiłki, by Bolesławiecki Dom Łaski Maryi - najcenniejszy obiekt zabytkowy miasta, z roku na rok piękniał i przyciągał rzesze pielgrzymów i turystów. Także i w tym roku calkowity dochód z Balu przeznaczony będzie na kolejne etapy renowacji Bazyliki. Podczas naszej wspólnej zabawy bedziemy także walczyć o bardzo nobilitujący tytuł królowej i króla balu, czemu służyć będą specyficzne mandaty do głosowania, jakimi są każdego roku piękne róże. Licytować bedziemy także piękne wizerunki naszej Bazyliki przygotowane przez pracownie reklamowe, które wisząc na honorowym miejscu w naszych domach, gabinetach pracy, przypominają wszystkim o tym świętym miejscu, gdzie Bolesławianie już od ponad siedmiu wieków czczą Matkę Bożą i Patrona chrześcijańskiej dobroczynności, jakim jest św. Mikołak, współpatron Bazyliki. Lista uczestników powoli nam się zapełnia. Jakichkolwiek informacji udzielają księża w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Wszystkich do wiśmietnitej wspólnej zabawy z serca zapraszamy!

Zapraszamy na projekcję filmu pt. "Karolina" młodzież przygotowującą się do Bierzmowania 14.01.2015

Plakat Karolina 3Wszystkie grupy młodzieży klas 1, 2, 3 gimnazjalnych, w ramach comiesięcznych spotkań zapraszamy tym razem na projekcję filmu py. "Karolina". Obraz zostanie przedstawiony w Kinie Orzeł - Centrum Integracji Kulturalnej, ul. Chopina 17 w Bolesławcu w najbliższą środę 14 stycznia o godz. 19:00. Wejściówką na seans bedzie dobrowolna ofiara złożona za wypożyczenie filmu. Wszystkich z serca zapraszamy!

Zielona Szkoła dla młodzieży w Hiszpanii przygotowująca do Światowych Dni Młodzieży w Polsce 30.05.-08.06.2015

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodychW związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, nasza wspólnota Parafialna organizuje wyjazd młodzieżowy na ZIeloną Szkołę z Panem Bogiem do miejscowości LLoret de Mar w Hiszpanii. Zielona Szkoła odbędzie się w dniach od 30.05 do 08.06.2015. Wszystkich młodych z serca zapraszamy! Wiecej informacji na plakacie przy wejściu do Bazyliki, u ks. Janusza Diamenta lub w Biurze Turystycznym Piramida w Bolesławcu (ul. Kaszubska 1/1).

wybrzeze-lloret-950

Ewangelizacyjny koncert Rodziny Pospieszalskich w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej 04.01.2015

IMG 4048Jak zapowiadaliśmy wcześniej z inicjatywy pana prezydenta Bolesławca Piotra Romana do Bolesławca przybyła Rodzina Pospieszalskich, aby zaprezentować mieszkańcom naszego miasta koncert kolęd i pastorałek. Od wielu już lat zachwycają mieszkańców nawiedzanych miast swoją interpretacją kolęd i pastorałek, które w zaskakujących aranżacjach stają się perłami muzyki współczesnej. Na wstępie koncertu w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej bardzo tłumnie zgromadzonych uczestników koncertu powitał rektor bazyliki ks. prałat Andrzej Jarosiewicz, który wprowadzając wszystkich w klimat tego wydarzenia nawiązał do radosnego czasu Bożego Narodzenia. Prezydent Bolesławca, Piotr Roman witając wszystkich przybyłych, wyraził radość, że Rodzina Pospieszalskich pozytywnie odpowiedziała na zaproszenie do Bolesławca. Właściwie przy organizacji tego koncertu błyskawicznie skorzystaliśmy z nadarzającej się szansy, wiemy jednak, że życiu człowieka wiary nie ma przypadków. Ks. prałat Andrzej Jarosiewicz powitał także goszczącego w Bolesławcu i przybyłego na koncert Ks. Biskupa Antoniego Dziemianko, biskupa Pińskiego na Białorusi.

Nawiedziny Pasterza Kościoła Pińskiego na Białorusi 04.01.2014

IMG 9640W radosnym czasie Bożego Narodzenia, a dokładnie w drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim, nasza wspólnota przeżywała nawiedziny J. E. Ks. Biskupa Antoniego Dziemianki, biskupa Pińskiego na Białorusi, który przybył do Bolesławca do swoich przyjaciół – rodziny Państwa Adamarczuk - Janczyszyn. Ks. Biskup sprawował sumę parafialną o godz. 12:30, podczas której wygłosił okolicznościową homilię.

PLAN WIZYTY KOLĘDOWEJ 02-26.01.2015

foto kolędaRozpoczęliśmy w naszej wspólnocie wizytę kolędową. Z Bożym błogosławieństwem nawiedzamy nasze rodziny, aby poprzez wspólną modlitwę wyprosić błogosławieństwo dla całej wspólnoty parafialnej. Ministranci z dwudniowym wyprzedzeniem zapowiadają Kolędę. Każdego dnia Kolędę rozpoczynamy od około godz. 16:00, natomiast w soboty od około godz. 14:00.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

tel. 0756466350, 0756466351