List przewodni do Dyrektorów Szkół i placówek oświatowych zapraszający na II Bolesławiecki Przegląd Kolęd i Pastorałek 30.01.2017

Bolesławiec, dn. 11.01.2017

Przegląd

Szanowni Państwo!
Szanowni Dyrektorzy Szkół i innych placówek wychowawczych!
Nauczyciele i Katecheci! Drodzy Rodzice!

Duszpasterstwo przy Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej we współpracy z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki organizuje II Bolesławiecki Przegląd Kolęd i Pastorałek dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się w poniedziałek dnia 30 stycznia 2017 w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” przy ul. Chopina 17 w Bolesławcu (od godz. 10:00).

Karta zgłoszeniowa do II Bolesławieckiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek 30.01.2017

Karta

KARTA ZGŁOSZENIOWA

II Bolesławiecki PRZEGLĄD
Kolęd i pastorałek DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Bolesławiecka Bazylika Maryjna
Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki
Bolesławiec, poniedziałek, dn. 30 stycznia 2017

Miejsce Przeglądu: Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”
ul. Chopina 17, Bolesławiec od godz. 10:00

1. Dane uczestnika:

Nazwa Szkoły lub innego Ośrodka, który reprezentuje wokalista lub zespół:

………………………………………………………………………………………………………………………………….

Regulamin II Bolesławieckiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek 30.01.2017

Maryja z dzieciątkiemRegulamin
II Bolesławieckiego Przeglądu
Kolęd i Pastorałek dla Dzieci i młodzieży

Bolesławiecka Bazylika Maryjna
Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki

Bolesławiec, poniedziałek, dn. 30 stycznia 2017, godz. 10:00

Miejsce organizacji Przeglądu:
Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”
ul. Chopina 17, Bolesławiec

1. Cele przeglądu:

• Rozbudzanie zainteresowań różnymi formami muzycznymi i pogłębianie świadomości religijnej wśród dzieci i młodzieży na podstawie przekazów
    o Narodzeniu Pańskim.
  • Kształtowanie i pogłębianie uczuć religijnych.
  • Rozwijanie talentów muzycznych i wokalnych.
  • Przygotowanie i zachęcanie do czynnego udziału w wydarzeniach kulturalnych miasta i wspólnot parafialnych.
  • Kształtowanie postaw fair play w rywalizacji indywidualnej i grupowej.
  • Utrwalenie tradycji ludowych stanowiących piękno polskiej kultury.

Komunikaty duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą 15.01.2017

herb Stolicy Apostolskiej1. Kontynuujemy w naszej wspólnocie wizytę kolędową. Z Bożym błogosławieństwem nawiedzamy nasze rodziny, aby poprzez wspólną modlitwę wyprosić błogosławieństwo dla całej wspólnoty parafialnej. Ministranci z dwudniowym wyprzedzeniem zapowiadają Kolędę. Każdego dnia Kolędę rozpoczynamy około godz. 16:00, natomiast w soboty od około godz. 14:00. W najbliższych dniach nawiedzimy z modlitwą i Bożym błogosławieństwem mieszkańców następujących ulic:

Poniedziałek 16 stycznia
ul. Żwirki i Wigury

Wtorek 17 Stycznia
ul. Parkowa

Uroczystość Objawienia Pańskiego - poświęcenia nowych książeczek dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. 06.01.2017

IMG 1344

W uroczystość Objawienia Pańskiego 06 stycznia 2017 podczas Mszy św. dla dzieci z rodzicami o godz. 11:00 byliśmy uczestnikami podniosłej chwili. Pośród wszystkich dzieci naszej parafii niezwykle ważną grupą formacyjną są przygotowujące się do radosnego dnia pierwszej Komunii św. Ks. Janusz Diament, który prowadzi dzieci drogą formacji sakramentalnej zaplanował, aby w tym uroczystym dniu otrzymały one nowe poświęcone książeczki – modlitewniki. W uroczystym dniu Objawienia Pańskiego cała grupa otrzymała dar, który właściwie jest skrótem całej Ewangelii oraz elementarzem każdego katolika. Na początku Eucharystii poświęcona została woda, kreda, kadzidło, oraz nowe książeczki – modlitewniki, a wszyscy przyjęli pokropienie wodą święconą.

Orędzie Papieża Franciszka na XXV Światowy Dzień Chorego 11.02.2017

papież chorzy

Orędzie Papieża Franciszka
na XXV Światowy Dzień Chorego 2017

„Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg:
«wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny» (Łk 1,49)”

Drodzy Bracia i Siostry!

11 lutego przyszłego roku będzie obchodzony w całym Kościele, a zwłaszcza w Lourdes, XXV Światowy Dzień Chorego, na temat:„Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg: «wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny» (Łk 1,49)”.Ustanowiony przez mojego poprzednika św. Jana Pawła II w 1992 roku i obchodzony po raz pierwszy właśnie w Lourdes 11 lutego 1993 roku, dzień ten jest okazją do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację chorych, a ogólniej rzecz biorąc cierpiących. Jednocześnie zachęca tych, którzy poświęcają się na ich rzecz, począwszy od ich rodzin, pracowników służby zdrowia i wolontariuszy, do dziękowania za otrzymane od Pana powołanie towarzyszenia chorym braciom. Ponadto obchody te odnawiają w Kościele dynamikę duchową, aby coraz lepiej wypełniać tę zasadniczą część jego misji, która obejmuje posługę ostatnim, chorym, cierpiącym, wykluczonym i usuwanym na  margines (por. JAN PAWEŁ II, Motu proprio,Dolentium hominum, 11 luty 1985, 1). Z pewnością czas modlitwy, liturgii eucharystycznej i namaszczenia chorych, dzielenie się z chorymi a także pogłębienie wiedzy bioetycznej i teologiczno-pastoralnej, które będą miały miejsce w tych dniach w Lourdes wniosą nowy ważny wkład w tę posługę.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

tel. 0756466350, 0756466351