Eucharystia za bohaterskich Powstańców Warszawskich w 71 rocznicę godziny "W" 01.08.2015

8 W sobotę 01 sierpnia przypadła 71 rocznica Powstania Warszawskiego. Z tej okazji Prawo i Sprawiedliwość Bolesławiec zaprosiła wszystkich mieszkańców na obchody pamiętnego dnia rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. W pierwszej części zaproszeni goście i mieszkańcy miasta zgromadzili się pod zabytkowym murem miejskim przy ul. Kubika, gdzie umieszczona jest Kotwica – Znak Polski Walczącej. O godz. 17:00 w całym mieście zabrzmiały syreny przypominające wszystkim godzinę „W”. W pierwszej części obchodów wzięli udział żołnierze 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu, którzy przeprowadzili okolicznościowy Apel Poległych zakończony salwą honorową.

Komunikaty duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą 02.08.2015

logoo1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca sierpnia. Zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze. Dla róży męskiej po Mszy św. o godz. 11:00; dla wszystkich róż żeńskich na spotkaniu o godz. 17:00 na które zapraszamy wszystkie Matki Różańcowe.

2. Sierpień ze względu na ważne narodowe rocznice jest dla katolików miesiącem wstrzemięźliwości od alkoholu. Na naszej stronie internetowej opublikowaliśmy Apel Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości o sierpniową abstynencję. Zachęcamy do przeczytania tego uwrażliwiającego nasze sumienia słowa.

Triduum ku czci św. Krzysztofa przy Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej 24-25-26.07.2015

0041Moc modlitwy, wrażeń i atrakcji
podczas Triduum św. Krzysztofa
przy Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej
24-25-26.07.2015

W dniach od 24 do 26 lipca 2015 we wspólnocie parafialnej Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej celebrowane było Triduum św. Krzysztofa. Każdego roku ten dzień przypadający pośród wakacyjnego odpoczynku, przypomina nam o naszej wspólnej trosce o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących oraz o szczególnej modlitwie za wszystkich kierujących pojazdami.

W pierwszym dniu Triduum, w piątek 24 lipca ks. Artur Kotrys oraz ks. Adam Konobrodzki – duszpasterze z Bazyliki Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu, wespół z Funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, zorganizowali Patrol św. Krzysztofa.

W pierwszym dniu Triduum św. Krzysztofa wyruszył na drogi naszego powiatu Patrol św. Krzysztofa 24.07.2015

1W piątek 24 lipca 2015 rozpoczęliśmy Triduum św. Krzysztofa. Ks. Artur Kotrys wraz z ks. Adamem Konobrodzkim (fotoreporterem patrolu) wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji udali się na patrol św. Krzysztofa. Towarzyszyli Funkcjonariuszom Policji w wypełnianiu ich zadań na drogach powiatu Bolesławieckiego, szczególnie na pobliskiej autostradzie A 4. Ks. Artur wręczał zatrzymanym i upominanym kierowcom pamiątkowe obrazki z wizerunkiem św. Krzysztofa zachęcając do tego, by respektowali na drogach zasady ruchu drogowego.

Ćwiczenia Komendy Powiatowej Straży Pożarnej przy wieży Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej 23.07.2015

20150723 105325W ramach ćwiczeń z użyciem specjalistycznego sprzętu do gaszenia pożarów na dużych wysokościach, w czwartek dnia 23 lipca 2015 o godz. 11:00 odbyły się przy Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej zajęcia strażackie zastępu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Na plac przed bazyliką przybyły trzy wozy strażackie, a wśród nich nowoczesna drabina sięgająca 62 metrów wysokości (12 piętra). Strażacy sprawdzali zasięg drabiny w odniesieniu do wieży Bazyliki oraz różne kąty nachylenia drabiny przy wykonywaniu zadań gaśniczych.

Na zaproszenie komendanta powiatowego PSP Grzegorza Kocona, w ćwiczeniach wziął udział ks. prałat Andrzej Jarosiewicz, rektor Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej, który wespół ze strażakami przy użyciu nowoczesnej drabiny wspiął się na najwyższe kondygnacje wieży Bazyliki.

Apel Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości o abstynencję w sierpniu 2015

pijąca młodzieżAbstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu

Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości o abstynencję w sierpniu 2015

Umiłowani w Chrystusie Panu! Siostry i Bracia!

Liturgia 18. Niedzieli Zwykłej wpisuje się w piękny cykl nauczania Chrystusa o Eucharystii, Chlebie Życia. Zbawiciel mówi: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”(J 6, 35). Karmiąc się Eucharystią, możemy „porzucić dawnego człowieka, (…) odnawiać się duchem (…) i przyoblec człowieka nowego, stworzonego na obraz Boga (…)” (Ef 4, 22-24).

Takiej przemiany potrzebujemy jako chrześcijanie. Głębokiej przemiany moralnej potrzebuje także nasz Naród. Dzisiaj jedną z najważniejszych polskich trosk jest brak trzeźwości. Mówią o tym nie tylko alarmujące dane statystyczne. Przede wszystkim mówią o tym niezliczone ludzkie dramaty, których źródłem jest alkohol. Dlatego w sierpniu, miesiącu rolniczego trudu, maryjnych świąt i patriotycznych rocznic, apelujemy o dobrowolny dar abstynencji. W poprzednich latach przypominaliśmy, że rodzina jest szkołą trzeźwości. Mówiliśmy o roli matek i ojców. W tym roku prosimy o zaangażowanie w ochronę trzeźwości najmłodszych Polaków. Przypominamy, że jedyną formą trzeźwości dzieci do 18 roku życia jest abstynencja.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

tel. 0756466350, 0756466351