Komunikaty duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą 17.08.2014

logoo1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego Odpustu parafialnego. Podziękowania kierujemy w stronę wszystkich kapłanów za posługę sakramentalną przygotowującą nasze święto; Bolesławieckiej Orkiestrze, która pod przewodnictwem pana Jana Chojnackiego wraz z panem organistą przygotowała animację muzyczną i wspomagała naszą modlitwę; wszystkim pocztom sztandarowym Żywego Różańca; pobliskiej kwiaciarni Pani Ireny Pawlik oraz Państwa Moniki i Andrzeja Dąbrowskich za piękne aranżacje kwiatowe; paniom zakrystiankom Irenie i Marii, pani Teresie Łużyńskiej i wszystkim paniom, które przygotowały świątynię i jej obejście. Dziękujemy służbie liturgicznej: szafarzom Komunii św., ceremoniarzom, lektorom i ministrantom. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom, szczególnie z Róży Trzeciej, która ufundowała nowy Ewangeliarz oraz uczestnikom naszej odpustowej modlitwy za świadectwo wiary.

Apel dyrektora sekcji polskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie

logo PKWPEminencje, Ekscelencje, Księża Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi!

W imieniu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, mając na uwadze apel Patriarchy Babilonii Jego Ekscelencji Louisa Sako, dotyczącego jedności Kościołów w pomocy niesionej chrześcijanom w Iraku, zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki do puszek na terenie diecezji, której dochód będzie przekazany za naszym pośrednictwem cierpiącym chrześcijanom w Iraku.

Oświadczenie Dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej w imieniu Ojca Świętego

papież franciszek na modlitwieOjciec Święty z wielkim niepokojem śledzi dramatyczne wiadomości, napływające z północnego Iraku, dotyczące bezbronnej ludności tego kraju. Wydarzenia dotykają w szczególny sposób Wspólnoty chrześcijańskie: mieszkańcy uciekają ze swych wiosek i miast z powodu gwałtownych zamieszek i przemocy, obejmujących coraz większe obszary regionu.

Po modlitwie na Anioł Pański w dniu 20 lipca br. Papież Franciszek wołał z bólem: Nasi bracia są prześladowani. Są wygnani, muszą opuścić swe domy, nie mogąc niczego ze sobą zabrać. Tym rodzinom i tym osobom chcę wyrazić moją bliskość i zapewnić o mej nieustannej modlitwie. Najdrożsi Bracia i Siostry, tak bardzo prześladowani! Wiem, jak bardzo cierpicie, wiem, że pozbawiono was wszystkiego. Jestem z wami w wierze w Tego, który zwyciężył zło!

Przesłanie Patriarchy Louisa Raphaela I Sako do wszystkich chrześcijan w Polsce 14.08.2014

Zdjęcie patriarchy chaldejskiegoPrzesłanie Patriarchy Louisa Raphaela I Sako
Patriarchy Babilonii Kościoła Katolickiego obrządku chaldejskiego

Do wszystkich chrześcijan w Polsce i wszystkich ludzi dobrej woli.
Do wszystkich, którzy są zainteresowani tym, aby Irak pozostał Ojczyzną dla wszystkich swoich dzieci.
Do wszystkich przywódców, którzy kreują stanowiska i opinie.
Do wszystkich, którzy głoszą wolność człowieka.
Do wszystkich obrońców godności człowieka i religii.

POKÓJ I MIŁOSIERDZIE OD BOGA!

Po zajęciu przez dżihadystów miasta Mosul i ogłoszeniu go państwem islamskim, po kilku dniach spokoju i oczekiwania na przyszłe zdarzenia, nadszedł teraz czas na przedstawienie negatywnych skutków tych wydarzeń dla chrześcijańskiej ludności miasta i jego okolic.

Sierpniowa akcja powołaniowa w Brazylii 11.08.2014

akcja powołaniowaKościół w Brazylii już od 30 lat przeprowadza w sierpniu „akcję powołaniową”. Ma ona na celu zachętę do modlitwy w intencji powołań.

Wsparciem dla tej akcji są słowa samego Chrystusa, który powołuje i posyła z zadaniem misyjnym: „Idźcie i głoście” (Mt 11, 4).

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

tel. 0756466350, 0756466351