Komunikaty duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą 16.11.2014

logoo1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie kleryka Łukasza Kusztrę oraz kleryka Jarosława Kojdera, którzy przybyli z nasze Wyższego Seminarium Duchownego. Nasi goście wspomagają dziś posługę duszpasterską w bazylice i zachęcają młodych do odkrywania Bożych talentów w życiu.

2. Jeszcze do najbliższego piątku trwamy w modlitwie wypominkowej za naszych bliskich zmarłych.

W dzisiejsze popołudnie wypominki z ul. Ogrodowej i Polnej

W poniedziałek 17 listopada wypominki z ul. Spółdzielczej i Sądowej

We wtorek 18 listopada wypominki z ul. Słowackiego i Buczka

W środę 19 listopada wypominki z ul. Zygmunta Augusta

W czwartek 20 listopada wypominki z ul. Zacisze, Zwycięstwa, Żwirki i Wigury

W piątek 21 listopada wypominki z innych ulic miasta oraz te, które nie były jeszcze odczytane.

Gdyby jakaś rodzina nie zdążyła wypełnić kart wypominkowych za swoich zmarłych w odpowiednim czasie, to można to jeszcze uczynić. Wówczas wypominki te zostaną dołączone na zakończenie naszej modlitwy w piątek 21 listopada.

Oświadczenie Akcji Katolickiej w Polsce - NIE LEKCEWAŻMY WYBORÓW 16.11.2014

wybory 14Oświadczenia Akcji Katolickiej w Polsce

Nie lekceważmy wyborów!

Zbliżają się wybory samorządowe. Już niedługo, 16 listopada, powinniśmy się udać do lokali wyborczych, by wybrać radnych do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz prezydentów, burmistrzów i wójtów. Powinniśmy, ale czy pójdziemy? Jest to pytanie, na które powinien odpowiedzieć każdy z nas. Czy korzystamy z mechnizmów demokracji? Wierzymy, czy nie wierzymy w ich skuteczność? Czy z sobie tylko wiadomych względów świadomie bojkotujemy wybory uważając, że najważniejsze sprawy kraju, naszych miejscowości, dzieją się poza naszą sferą oddziaływania i reagowania.

Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2015

Franciszek i imigranciOrędzie Papieża Franciszka
na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2015

Drodzy Bracia i Siostry!

Jezus jest „ewangelizatorem w najwyższym stopniu i uosobieniem Ewangelii” (por. adhort. apost. Evangelii gaudium, 209). Jego szczególna troska o ludzi najbardziej bezbronnych i spychanych na margines jest zachętą dla wszystkich, aby troszczyć się o osoby najsłabsze i rozpoznawać Jego cierpiące oblicze zwłaszcza w ofiarach nowych form ubóstwa i niewolnictwa. Pan mówi: „Byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie, byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie” (Mt 25, 35-36). Misją Kościoła, będącego pielgrzymem na ziemi i matką wszystkich, jest zatem kochać Jezusa Chrystusa, czcić Go i kochać zwłaszcza w ludziach najuboższych i opuszczonych; do nich należą niewątpliwie migranci i uchodźcy, którzy usiłują pozostawić za sobą ciężkie warunki życia i wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa. Z tego względu tegoroczny Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy ma za temat: Kościół bez granic matką wszystkich.

Nowy terminarz Mszy św. w roku 2015

TerminarzPrzygotowany został terminarz Mszy św. na Nowy Rok 2015. Wszystkich, którym zależy na określonych terminach Mszy św. rocznicowych, jubileuszowych, za zmarłych, ślubnych, czy dziękczynnych, zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. Pamiętajmy o bliskich zmarłych, pamiętajmy o dziękczynieniu Bogu za otrzymane od niego łaski.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

tel. 0756466350, 0756466351