Kolejny Barokowy Bal Karnawałowy naszej wspólnoty 24.01.2015

IMG 0172W sobotę dnia 24 stycznia 2015 zorganizowaliśmy kolejny Barokowy Bal Karnawałowy. Na naszą wspólną zabawę zaprosiliśmy wszystkich parafian i gości. Na Bal zgłosiło się pięćdziesiąt par, które zapragnęły przez jeden wieczór wejść w bajeczną atmosferę barokowej zabawy. Przygotowujący kolejny Barokowy Bal Karnawałowy zespół pod przewodnictwem ks. prałata Andrzeja Jarosiewicza, jak każdego roku przywdział barokowe szaty, by poprowadzić wszystkich gości we wspólna zabawę, a zespól z muzyką na żywo troszczył się o odpowiednia aranżację muzyczną tego radosnego wydarzenia.

XV Spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych i ich opiekunów powiatu bolesławieckiego 24.01.2015

DSC 9965Każdego roku od blisko już 15 lat Starostwo Powiatowe w Bolesławcu oraz dekanaty Bolesławiec Wschód, Bolesławiec Zachód i Nowogrodziec, organizują wspólnie spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. W sobotę dnia 24 stycznia o godz. 10:00 w sali sportowej Liceum Ogólnokształcącego nr 1 przy ul. Tyrankiewiczów w Bolesławcu miało miejsce jubileuszowe, bo 15 już spotkania osób niepełnosprawnych. W tym roku w organizację spotkania zaangażowała się Caritas diecezji legnickiej oraz wielu młodych wolontariuszy Caritas.

Komunikaty duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą 25.01.2015

logoo1. Kończymy w naszej wspólnocie wizytę kolędową. Z Bożym błogosławieństwem nawiedzamy nasze rodziny, aby poprzez wspólną modlitwę wyprosić błogosławieństwo dla całej wspólnoty parafialnej.

W dniu jutrzejszym nawiedzimy z modlitwą i Bożym błogosławieństwem mieszkańców ulicy Polnej.

Natomiast we wtorek 27 stycznia kolęda na wcześniejsze telefoniczne zgłoszenia. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć kolędy w przewidzianym terminie, to prosimy o telefoniczne lub osobiste zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii. Wówczas księża w najbliższy wtorek nawiedzą nasze mieszkanie w umówionym terminie.

Zaproszenie na kolejny Barokowy Bal Karnawałowy 24.01.2015

Plakat na bal 2015 do stronyWszystkich Parafian i Gości z serca zapraszamy na kolejny Barokowy Bal Karnawałowy, który organizujemy w sali bankietowej "Galeria" w Bolesławcu, w sobotę 24 stycznia 2015, godz. 19:00. Jak każdego roku nasz bal karnawałowy będzie stosowną okazją byśmy poznając się nawzajem, jeszcze mocniej poczuli się jako budowniczowie wspólnoty parafialnej. Jak w innych latach, także i w roku bieżącym korzystać bedziemy z gościnności sali bankietowej "Galeria" w Bolesławcu, gdzie przy muzyce na żywo przeżywać będziemy karnawał 2015. Kazdego roku nasz bal jest stosowna okazją by wyrazić sobie nawzajem podziękowania, za nasza wspólną troskę o renowację Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej. Wielu ludzi dobrej woli wspomaga nasze wspólne wisiłki, by Bolesławiecki Dom Łaski Maryi - najcenniejszy obiekt zabytkowy miasta, z roku na rok piękniał i przyciągał rzesze pielgrzymów i turystów. Także i w tym roku calkowity dochód z Balu przeznaczony będzie na kolejne etapy renowacji Bazyliki. Podczas naszej wspólnej zabawy bedziemy także walczyć o bardzo nobilitujący tytuł królowej i króla balu, czemu służyć będą specyficzne mandaty do głosowania, jakimi są każdego roku piękne róże. Licytować bedziemy także piękne wizerunki naszej Bazyliki przygotowane przez pracownie reklamowe, które wisząc na honorowym miejscu w naszych domach, gabinetach pracy, przypominają wszystkim o tym świętym miejscu, gdzie Bolesławianie już od ponad siedmiu wieków czczą Matkę Bożą i Patrona chrześcijańskiej dobroczynności, jakim jest św. Mikołak, współpatron Bazyliki. Lista uczestników powoli nam się zapełnia. Jakichkolwiek informacji udzielają księża w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Wszystkich do wiśmietnitej wspólnej zabawy z serca zapraszamy!

Zapraszamy na projekcję filmu pt. "Karolina" młodzież przygotowującą się do Bierzmowania 14.01.2015

Plakat Karolina 3Wszystkie grupy młodzieży klas 1, 2, 3 gimnazjalnych, w ramach comiesięcznych spotkań zapraszamy tym razem na projekcję filmu py. "Karolina". Obraz zostanie przedstawiony w Kinie Orzeł - Centrum Integracji Kulturalnej, ul. Chopina 17 w Bolesławcu w najbliższą środę 14 stycznia o godz. 19:00. Wejściówką na seans bedzie dobrowolna ofiara złożona za wypożyczenie filmu. Wszystkich z serca zapraszamy!

Zielona Szkoła dla młodzieży w Hiszpanii przygotowująca do Światowych Dni Młodzieży w Polsce 30.05.-08.06.2015

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodychW związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, nasza wspólnota Parafialna organizuje wyjazd młodzieżowy na ZIeloną Szkołę z Panem Bogiem do miejscowości LLoret de Mar w Hiszpanii. Zielona Szkoła odbędzie się w dniach od 30.05 do 08.06.2015. Wszystkich młodych z serca zapraszamy! Wiecej informacji na plakacie przy wejściu do Bazyliki, u ks. Janusza Diamenta lub w Biurze Turystycznym Piramida w Bolesławcu (ul. Kaszubska 1/1).

wybrzeze-lloret-950

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja