Komunikaty duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną 19.04.2015

logoo1. W 10. rocznicę śmierci (02.04), 95 rocznicę urodzin (18.05), w ogłoszonym przez Sejm roku Jana Pawła II, organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Centrum Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. Wyjazd nastąpi w sobotę 09 maja 2015, powrót w późnych godzinach nocnych. W programie Łagiewniki z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz św. Jana Pawła II, krakowski Rynek, kościół Mariacki, okno papieskie w pałacu biskupów krakowskich, Wawel, katedra, krypta z sarkofagiem pary prezydenckiej.

Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Spotkanie organizacyjne wszystkich pielgrzymów w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej około godz. 19:00 w salce katechetycznej.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy Cię na Koronkę do Bożego Miłosierdzia 12.04.2015 godz. 15:00

Druga Niedziela Wielkanocna jest Świętem Bożego Miłosierdzia. Ten dzień ustanowił św. Jan Paweł II, który na powrót ukazał światu orędzie Bożego Miłosierdzia dzięki św. Siostrze Faustynie Kowalskiej.

Miłosierdzie 0

W dzisiejsze niedzielne popołudnie, w godzinie Bożego Miłosierdzia (15:00), zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której modlić się będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz rozważać słowa „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej.

Komunikaty duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną - Bożego Miłosierdzia 12.04.2015

logoo1. Przeżywamy dziś drugą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Święto Bożego Miłosierdzia. W dzisiejsze popołudnie, w godzinie Bożego Miłosierdzia o 15:00, zapraszamy wszystkich na Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Przypominamy także zasadę, że z woli Ojca Świętego za odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem można zyskać łaskę odpustu zupełnego, którą ofiarować możemy za naszych bliskich zmarłych lud we własnych intencjach.

Dzisiejsza niedziela jest także drugą miesiąca kwietnia. Wszystkimi ofiarami wspomagamy dziś wkład własny naszej parafii w złożony projekt unijny elewacji, odwodnienia, posadzki. Z serca dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie.

2. Już jutro 13 kwietnia kolejny Pokutny Dzień Fatimski. Naszą modlitwę rozpoczniemy różańcem o godz. 17:30, po którym sprawowana będzie Msza św. w intencjach zbiorowych składanych w zakrystii, kancelarii lub pozostawionych w skarbonie przy wyjściu. Po Mszy św. procesja fatimska ze świecami zakończona Apelem Maryjnym.

Zaproszenie na obchody X rocznicy odejścia św. Jana Pawła II - Patrona Zespołu Szkół nr 3 w Bolesławcu

Rocznica śmierci jana Pawła IIRazem ze wspólnotą Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta na Eucharystię i program artystyczny w X rocznicę odejścia do wieczności Patrona Szkoły – św. Jana Pawła II.

Program artystyczny oraz Msza św. odbędą się w najbliższą środę 15 kwietnia 2015, o godz. 14:00 w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej, a następnie w siedzibie Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Słowackiego 2 w Bolesławcu.

Eucharystia w V rocznicę katastrofy smoleńskiej 10.04.2015

W piątek 10 kwietnia 2015 o godz. 18:00, w pamiętną V już rocznicę katastrofy smoleńskiej, z inicjatywy Bolesławieckich Rajców Miejskich oraz Bolesławieckiego Klubu Gazety Polskiej, w Bolesławieckiej Bazylice IMG 2103Maryjnej sprawowana była Eucharystia w intencji wszystkich ofiar tragicznej katastrofy. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. prałat Andrzej Jarosiewicz, rektor bazyliki, a koncelebrował ją ks. Paweł Adres. Na wspólnej modlitwie reprezentowane były wszystkie kluby radnych oraz mieszkańcy miasta z różnych parafii. Z inicjatywy radnego Eugeniusza Jabłońskiego przygotowane zostały dwie specjalne tablice ze zdjęciami wszystkich 96 ofiar katastrofy, które łącznie z koszem biało czerwonych róż i flagami narodowymi, stanowiły okolicznościowe przypomnienie ważnej narodowej intencji gromadzącej nas wszystkich przy ołtarzu Chrystusa Pana.

Wizyta Jego Ekscelencji Pana Makoto Yamanaka, Ambasadora Cesarstwa Japonii w Polsce w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej 10.04.2015

IMG 1911W piątek 10 kwietnia 2015 przybył do Bolesławca wraz z towarzyszącymi osobami  Jego Ekscelencja Pan Makoto Yamanaka, Ambasador Cesarstwa Japonii w Polsce. W Ratuszu Miejskim powitał gościa Prezydent Miasta Piotr Roman wraz z przewodniczącym rady miasta Jarosławem Kowalskim.

Bezpośrednio po wstępnej części spotkania w Ratuszu, o godz. 11:45 nasz gość z towarzyszącymi osobami nawiedził Bolesławiecką Bazylikę Maryjną. W drzwiach świątyni powiadał pana Ambasadora z Małżonką i towarzyszącymi osobami ks. prałat Andrzej Jarosiewicz, rektor Bolesławickiej Bazyliki Maryjnej.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

tel. 0756466350, 0756466351