Uroczystość Odpustowa ku czci św. biskupa Mikołaja Cudotwórcy w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej 06.12.2016

IMG 1024

We wspólnocie parafialnej Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej dzień św. Mikołaja Biskupa i Cudotwórcy jest uroczystością odpustową współpatrona kościoła parafialnego. Z tej też okazji – mimo dnia pracy zawodowej dla większości mieszkańców parafii – bogatszy niż zwykle program liturgii z centralną Mszą św. odpustową o godz. 18:00.

Na tą szczególną Eucharystię zaproszone zostały wszystkie dzieci, aby najpierw słuchać słowa Bożego i w jego świetle dostrzec postać wielkiego świętego niepodzielonego Kościoła, a następnie przystępując do stołu Eucharystycznego uczestniczyć w tej samej tajemnicy Eucharystii, w jakiej uczestniczył i którą sprawował niegdyś św. Mikołaj biskup i cudotwórca. Sumę odpustową sprawował tego uroczystego dnia ks. prefekt Janusz Diament.

„Mikołajkowy Czar” - akcja młodzieży PiS Bolesławiec na rzecz dzieci z parafialnej świetlicy socjoterapeutycznej 05.12.2016

Mikołajkowa akcja młodzieży PiS Bolesławiec

2

W poniedziałek 5 grudnia 2016, w wigilię uroczystości wspólpatrona bazyliki św. Mikołaja, Bolesławieckie Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości zorganizowało akcję pt. „Mikołajkowy Czar”, której adresatami stali się podopieczni parafialnej świetlicy Caritas, przy Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja. Świetlicę nawiedził św. Mikołaj, obdarowując podopiecznych licznymi prezentami. Każdy z wychowanków dostał paczkę ze słodyczami, dodatkowo przekazane zostały dla świetlicy różnorodne gry planszowe i artykuły szkolne, jak również drobna kwota pieniędzy na przyszłe potrzeby dzieci. Wychowankowie świetlicy byli niesamowicie zaskoczeni wizytą św. Mikołaja, którego bardzo ciepło wszystkie dzieci przywitały. Na końcu, w ramach podziękowania dla organizatorów paczek, podopieczni zaśpiewali kolędy...

Słowo Ojca Świętego Franciszka wygłoszone podczas modlitwy Anioł Pański na Placu św. Piotra w Watykanie w II Niedzielę Adwentu 04.12.2016

Jan chrzciciel

Drodzy bracia i siostry!

W Ewangelii tej drugiej niedzieli Adwentu rozbrzmiewa wezwanie Jana Chrzciciela: "Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie" (Mt 3,2). Tymi samymi słowami Jezus rozpocznie swoją misję w Galilei (por. Mt 4,17). Takie samo przepowiadanie powinni również nieść uczniowie w swoim pierwszym doświadczeniu misyjnym (por. Mt 10,7). Ewangelista Mateusz pragnie w ten sposób przedstawić Jana, jako tego, który przygotowuje drogę dla przychodzącego Chrystusa, a uczniów jako kontynuujących przepowiadanie Jezusa. Chodzi o to samo radosne głoszenie: nadchodzi królestwo Boże, jest wręcz bliskie, jest pośród nas! To słowo jest bardzo ważne: "Królestwo Boże jest pośród was" (Łk 21,17) - mówi Jezus. A Jan głosi to, co następnie powie Jezus: "Królestwo Boże, nadeszło, jest pośród was".

Odezwa Biskupa Legnickiego ogłaszająca Rok Młodzieży w Diecezji Legnickiej 27.11.2016

Herb biskupa legnickiegoCzcigodni Prezbiterzy Diecezji Legnickiej,
Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Młodzi Przyjaciele, Umiłowani Diecezjanie!

Kończący się rok obfitował w wielorakie uroczystości i wydarzenia: Światowe Dni Młodzieży, Rok Miłosierdzia, Jubileusz Chrztu Polski. Ważne jest, abyśmy korzystali z różnorakich owoców i doświadczeń minionego czasu i z myślą o przyszłości podejmowali nowe kroki. Przed nami uroczystości jubileuszowe naszej diecezji. W marcu 2017 roku będziemy obchodzić 25. rocznicę utworzenia diecezji legnickiej. Również w przyszłym roku, w czerwcu, upłynie 20 lat, od kiedy Jan Paweł II nawiedził nasze ziemie i dokonał koronacji ikony Matki Bożej Łaskawej. Zbliża się też 25. Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej przewidziane na rok 2018.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

tel. 0756466350, 0756466351