Kolejna odsłona XVIII Bolesławieckich Dni Kultury Chrześcijańskiej 23.11.2014

IMG 9026W niedzielę dnia 23 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla, miała miejsce kolejna odsłona XVIII Bolesławieckich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Do naszego miasta przybył ks. prof. Marcin Wysocki, z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który podczas wszystkich niedzielnych Mszy św. zapraszał naszą wspólnotę na wieczorny wykład zatytułowany „Prześladowany chrześcijanin - wyjątek czy norma?”. Wykład był połączony z koncertem kwartetu Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, który zaprezentował nam najpiękniejsze perły muzyki sakralnej.

Komunikaty duszpasterskie na uroczystość Chrystusa Króla 23.11.2014

logoo1. Przeżywamy dziś Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiejszego uroczystego dnia odnawiamy akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi Królowi, za który zgodnie ze zwykłymi warunkami zyskać możemy łaskę odpustu zupełnego. Na Mszy św. o godz. 12:30 w 15 rocznicę intronizacji Jezusa Chrystusa w naszym mieście, powiecie, ponowimy słowa aktu intronizacji.

Gościmy dziś w naszym środowisku ks. prof. Marcina Wysockiego, który głosi dziś Boże słowo, a w ramach XVIII już Dni Kultury Chrześcijańskiej w dzisiejszy wieczór połączony z koncertem zaprezentuje nam wykład pt. Prześladowany chrześcijanin - wyjątek czy norma? Podczas wykładu usłyszymy koncert kwartetu Filharmonii Dolnośląskiej, który zaprezentuje nam piękne utwory Vivaldiego, Mozarta, Schuberta, Pucciniego. Dzisiejszy wieczór godz. 19:00 wszystkich serdecznie zapraszamy!

2. W jutrzejszy poniedziałek 24 listopada przeżywać będziemy dzień duchowości św. Ojca Pio. Naszą modlitwę rozpoczniemy Nowenną za wstawiennictwem Świętego o godz. 17:30, bezpośrednio po której sprawowania będzie Eucharystia w intencjach zbiorowych składanych w zakrystii, kancelarii, lub w skarbonie przy wyjściu. Na zakończenie Mszy św. uczcimy relikwie św. Padre Pio.

Znak relikwii bł. Karoliny Kózkówny - Patronki Polskiej Młodzieży w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej

DSC 0055W bieżącym roku, 18 listopada, mija 100 lat od męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Mimo że jeszcze nie kanonizowana, ale to niezwykła święta, jak najbardziej aktualna na nasze czasy. Jej zaangażowanie w życie lokalnej społeczności, pogłębianie świadomości religijnej i narodowej oraz pragnienie wzrastania w świętości mogą być zachętą do współczesnej ewangelizacji. Okoliczności śmierci szesnastoletniej Karoliny - z rąk rosyjskiego żołnierza w roku wybuchu I wojny światowej – są konsekwencją jej dewizy życiowej, według której wolała raczej umrzeć niż zgrzeszyć.

Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2015

Franciszek i imigranciOrędzie Papieża Franciszka
na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2015

Drodzy Bracia i Siostry!

Jezus jest „ewangelizatorem w najwyższym stopniu i uosobieniem Ewangelii” (por. adhort. apost. Evangelii gaudium, 209). Jego szczególna troska o ludzi najbardziej bezbronnych i spychanych na margines jest zachętą dla wszystkich, aby troszczyć się o osoby najsłabsze i rozpoznawać Jego cierpiące oblicze zwłaszcza w ofiarach nowych form ubóstwa i niewolnictwa. Pan mówi: „Byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie, byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie” (Mt 25, 35-36). Misją Kościoła, będącego pielgrzymem na ziemi i matką wszystkich, jest zatem kochać Jezusa Chrystusa, czcić Go i kochać zwłaszcza w ludziach najuboższych i opuszczonych; do nich należą niewątpliwie migranci i uchodźcy, którzy usiłują pozostawić za sobą ciężkie warunki życia i wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa. Z tego względu tegoroczny Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy ma za temat: Kościół bez granic matką wszystkich.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

tel. 0756466350, 0756466351