Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży organizowany przez Forum Młodych PiS oraz Stowarzyszenie Koliber 26.05.2017

Plakat Wybierz Życie 1

Forum Młodzieżowe PiS w Bolesławcu wraz ze Stowarzyszeniem Koliber promuje akcję pro life pt. "Wybierz życie". Zachęcamy  uczniów szkół podstawowych klas 4-6, uczniów gimnazjum, szkół średnich i studentów do udziału w konkursie plastycznym poświęconym tematyce antyaborcyjnej, anty in-vitro. Technika prac jest dowolna (np. rysunek, fotografia, rzeźba, wideo). Termin wysyłania prac trwa do 26 maja 2017 roku. Dla najlepszych uczestników przewidziane są cenne nagrody rzeczowe, udział w wernisażu oraz jednodniowe warsztaty plastyczne. Więcej szczegółowych informacji znaleźć można na stronie internetowej konkursu pod adresem: www.dlazycia.koliber.org

Zostały rozlosowane i wręczone nagrody dla dzieci, które sumiennie uczestniczyły w okresie Wielkiego Postu w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej 23.04.2017

IMG 2515

W II Niedzielę Wielkanocną – Święto Miłosierdzia Bożego podczas Mszy św. dla dzieci z rodzicami nastąpiło rozwiązanie wielkopostnego konkursu dla dzieci, które sumiennie uczestniczyły w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w tym szczególnym czasie życia Kościoła i człowieka wiary. Uczestniczące w wielkopostnych Nabożeństwach dzieci otrzymywały na zakończenie elementy wyklejanki, które sumiennie umieszczały na planszy. Po ukończeniu czasu Wielkiego Postu dzieci otrzymały informację, że rozwiązanie konkursu nastąpi w Święto Bożego Miłosierdzia...

Komunikaty duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną - Święto Bożego miłosierdzia 23.04.2017

herb Stolicy Apostolskiej

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkanocną – Święto Bożego miłosierdzia. W dzisiejsze popołudnie w godzinie miłosierdzia o 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego miłosierdzia. Wszystkich na tą modlitwę w godzinie miłosierdzia z serca zapraszamy!

2. Już jutro w poniedziałek 24 kwietnia obchodzić będziemy comiesięczny Dzień Duchowości św. Ojca Pio. Naszą modlitwę rozpoczniemy Nowenną za wstawiennictwem św. Padre Pio o godz. 17:30, po której Msza św. w intencjach zbiorowych, składanych w zakrystii, kancelarii lub skarbonie przy wyjściu. Po Mszy św. tradycyjnie będziemy mieli okazje uczcić relikwie św. Ojca Pio. Do modlitwy wszystkich z serca zapraszamy!

Parafialna grupa Caritas przygotowała paczki dla potrzebujących 16.04.2017

caritas logoW czasie Wielkiego Postu pod amboną Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej ustawioiny był kosz z logo Caritas. Do tego kosza wierni mogli ofiarowywać trwałą żywność, z której zaplanowaliśmy paczki żywnościowe dla potrzebujących wsparcia. Ta zbiórka została jeszcze uzupełniona o akcję przeprowadzoną w hipermarketach na terenie Bolesławca, gdzie młodzież szkolna Caritas kwestowała na potrzeby najuboższych. Dzięki tej posłudze naszych wolontariuszy Caritas pod przewodnictwem pani Elżbiety Niemiec, przygotowanych zostało 160 paczek żywnościowych dla najuboższych, którymi ogarnęliśmy grupę 290 osób z naszego środowiska. We wszystkich tych miejscach gdzie dotarliśmy z tą pomocą Święta Paschalne przybrały zupełnie inny klimat. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli w czasie Wielkiego Postu trwałą żywność do kosza Caritas, oraz którzy złożyli produkty żywnościowe podczas zbiórki w hipermarketach. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom Caritas za ich służbę Ewangelii miłości bliźniego.

Uroczysta Wigilia Paschalna w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej 15.04.2017. Fot. K. Sosnowski

IMG 2447

Jak każdego roku w Wielką Sobotę o godz. 20:00 rozpoczęliśmy uroczystą Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Eucharystii przewodniczył ks. prałat Andrzej Jarosiewicz, rektor Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej, a koncelebrowali ją: ks. Janusz Diament oraz ks. Tomasz Krauze.

Na wstępie poświęciliśmy ogień przed Bazyliką, od którego odpalony został nowy Paschał. Wnosząc procesjonalnie Paschał do bazyliki stopniowo oświetlaliśmy jej wnętrze, przed odpalane od Paschału świece chrzcielne. Następnie wysłuchaliśmy Orędzia Paschalnego, które odśpiewał kantor Krzysztof Sosnowski. Po czym słuchaliśmy Słowa Bożego. Wykonane zostały wszystkie przewidziane czytania mszalne, które we fragmentach Starego Testamentu, a szczególnie w pieśniach prorockich, budowały w nas przekonanie, co uczynił Bóg z miłości do swojego narodu wybranego, do każdego człowieka. Dzieło stworzenia, cudowne wyjście z ziemi niewoli, biblijni bohaterowie jak Abraham i Mojżesz, budowali przed nami „boski teatr” wszystko, co pośród wieków uczynił dla nas Bóg, by zapowiedzieć boską ofiarę krzyżową swego jedynego Syna oraz Jego cudowne Zmartwychwstanie. Po każdym czytaniu śpiewane były psalmy responsoryjne w poetycki sposób wyrażające nam modlitwę psalmisty. Każdy Psalm wykonywany był przez innego kantora, a niektóre z nich wykonane zostały przez Scholę studencką Mane nobiscum Domine i Chór Bolesławieckiego Ośrodka Kultury. Najpiękniejszymi aranżacjami muzycznymi okazały się: muzycznie wyrażone fragmenty Księgi Rodzaju oraz tzw. Kantyk Mojżesza. Kulminacyjnym czytaniem była tzw. Epistoła, po której obwieszczone zostało głównemu celebransowi i wszystkim zgromadzonym, że mamy Alleluja. Na tę wieść chór podjął śpiew uroczystego i zwielokrotnionego Alleluja, które następnie powtarzane było w Psalmie allelujatycznym. Po proklamowanej przez ks. Tomasza Krauze Ewangelii Zmartwychwstania, wszyscy zgromadzeni usiedli i wsłuchali się w słowa homilii wielkanocnej.