Komunikat Biskupa Legnickiego na IV Niedzielę Adwentu 21.12.2014

93934c527dbbe6c82fcd0bda728bdfa1Drodzy Diecezjanie!

Zbliża się uroczystość Narodzenia Pańskiego. Świętujemy ją w gronie naszych rodzin. Może to być zatem okazja do refleksji nad rodziną w kontekście przygotowań do Zwyczajnego Synodu Biskupów zwołanego przez papieża Franciszka na październik 2015 r. pod hasłem: „O powołaniu i misji rodziny w Kościele i we współczesnym świecie”. Wielkim wydarzeniem w przyszłym roku będzie także Ósme Światowe Spotkanie Rodzin w Filadelfii, na temat: „Miłość naszą misją. Rodzina w pełni życia”. Dzięki inicjatywie św. Jana Pawła II te spotkania odbywają się już od 1994 r., aby podkreślić wielkie znaczenie tej podstawowej wspólnoty życia.

Pan Jezus przychodzi na świat w rodzinie, aby wypełnić misję Bożej miłości wobec każdego człowieka. Rodzinne spotkanie wobec tej tajemnicy jest nam dane i zadane, aby w tym czasie modlić się, przemyśleć i przedyskutować wiele spraw. Warto zastanawiać się nad powiązaniem rodziny z wiarą i wiary z rodziną. Dziękujmy też Bogu za nasze rodziny i módlmy się za te, w których doświadcza się bólu z powodu trudnych doświadczeń albo braku miłości.

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Pokoju 01.01.2015

Papiez-FranciszekORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

NA ŚWIATOWY DZIEŃ POKOJU

1 STYCZNIA 2015 ROKU

Już nie niewolnicy, lecz bracia

1. Na początku nowego roku, który uznajemy za łaskę i dar Boży dla ludzkości, pragnę skierować do każdego mężczyzny i kobiety, jak również do wszystkich ludów i narodów świata, do szefów państw i rządów, do zwierzchników różnych religii  najlepsze życzenia pokoju, którym towarzyszy moja modlitwa, by ustały wojny, konflikty i liczne cierpienia powodowane zarówno przez człowieka, jak i przez stare i nowe epidemie oraz niszczące skutki katastrof naturalnych. Modlę się w sposób szczególny, abyśmy odpowiadając na nasze wspólne powołanie do współpracy z Bogiem i ze wszystkimi ludźmi dobrej woli na rzecz szerzenia zgody i pokoju na świecie, umieli oprzeć się pokusie postępowania w sposób niegodny naszego człowieczeństwa.

Program Rekolekcji Adwentowych w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej 14-17.12.2014

adwentowe-rekolekcjePROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH 14-17.XII.2014

III Niedziela Adwentu 14.XII.2014

7:00   Msza św. z nauką na rozpoczęcie dla dorosłych

8:00   Msza św. z nauką na rozpoczęcie dla dorosłych

9:45   Msza św. z nauką na rozpoczęcie dla dorosłych

11:00 Msza św. z nauką na rozpoczęcie dla dzieci

12:30 Msza św. z nauką na rozpoczęcie dla dorosłych

16:30 Msza św. z nauką dla dzieci i rodziców I Komunijnych, Rocznicowych, wszystkich dzieci.

18"00 Msza św. z nauką na rozpoczęcie dla dorosłych

Komunikaty duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 14.12.2014

logoo1. Tradycyjnie w Adwencie zapraszamy na Msze św. Roratnie dla dorosłych codziennie o godz. 6:30  z homilią, natomiast w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18:00 dla wszystkich dzieci ze słowem do nich skierowanym.

2. Jak zapowiadaliśmy wdzisiejszą drugą niedzielę miesiąca grudnia wszystkimi ofiarami wspomagamy zakończony remont elewacji zabytkowego budynku Caritas. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za pomoc i wsparcie tej ważnej inwestycji.

3. Serdecznie witamy ojca rekolekcjonistę, którym jest ks. dr hab. Robert Zapotoczny, z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. W dniu dzisiejszym ojciec rekolekcjonista głosi nauki wprowadzające na wszystkich Mszach św. W dzisiejsze popołudnie o godz. 16:30, zgodnie z programem rekolekcji, zapraszamy na specjalną Eucharystię wszystkie dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i ich rodziców.

Kolejna odsłona XVIII Bolesławieckich Dni Kultury Chrześcijańskiej 30.11.2014

IMG 9126W I Niedzielę Adwentu 30 listopada 2014 w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej mieliśmy kolejną odsłonę XVIII Bolesławieckich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Tego dnia gościliśmy w Bazylice ks. prof. dr hab. Mariusza Rosika, biblistę z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz Trio Filharmonii Dolnośląskiej.

Ks. Prof. Mariusz Rosik zaprezentował nam wykład pod intrygującym tytułem „Kiedy złe rzeczy zdarzają się dobrym ludziom Bóg a cierpienie. W klimat wykładu wprowadzili nas muzycy, którzy zaprezentowali nam perły barokowej muzyki sakralnej. Następnie Ks. Prof. Mariusz przedłożył pierwszą część wykładu, która właściwie ukazała nam źródło wszelkiego zła i pozwoliła nam dojść do wniosku, że to nie Bóg jest autorem zła, lecz człowiek, który poprzez pierwszy grzech odwrócił się od Boga i otworzył drzwi dla zła, które weszło wówczas na świat. Obficie udokumentowane biblijne wypowiedzi Ks. Profesora pozwoliły nam dojść do ważnego wniosku, że to nie Bóg jest autorem zła, lecz jako jedyny może ze zła wyprowadzić dobro.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

tel. 0756466350, 0756466351