Sprzeciw biskupów filipińskich wobec bandyckich działań tzw. Państwa Islamskiego 29.08.2014

Państwo IslamskieSprzeciw biskupów filipińskich wobec bandyckich działań tzw. Państwa Islamskiego

Rządy ekstremistów muzułmańskich to nadużycia, egzekucje i wszelkiego rodzaju przemoc, które są całkowitym wypaczeniem religii.

Kościół katolicki na Filipinach sprzeciwia się brutalnym działaniom tzw. Państwa Islamskiego. Dzięki zebranym darowiznom i zorganizowanym zbiórkom w ramach solidarności z chrześcijanami i innymi osobami wysiedlonymi przez islamskich bojowników z Iraku, przygotowuje dla nich konkretną pomoc humanitarną. Ostrzega również mieszkających w tym kraju muzułmanów, których jest ok. 6 mln, przed propagowaniem idei kalifatu.

Słowo biskupów diecezjalnych z Jasnej Góry w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej

PasterzTak – dla pokoju i rozwoju narodów!
Nie dla wojny i zabijania!

Słowo biskupów diecezjalnych z Jasnej Góry
w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Umiłowani Bracia i Siostry!

Od Jasnogórskiego Tronu Maryi kierujemy do Polaków w Ojczyźnie i poza jej granicami słowo pasterskie z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Była ona straszliwym doświadczeniem dwudziestowiecznej Europy i świata. Pochłonęła dziesiątki milionów istnień ludzkich, odcisnęła się na losach narodów i państw. Stała się początkiem wieloletniego czasu przemocy, bezprawia i bezsilności, straty najbliższych oraz utraty Ojczyzny. II wojna światowa ujawniła otchłań zła, do jakiego zdolne są zbrodnicze ideologie i systemy polityczne, które odwróciły się od Boga, przekreślając Jego prawa. Z drugiej zaś strony ukazała też piękno i siłę ludzkiego ducha, czerpiącego często swą siłę ze źródeł wiary: gotowość do poświęceń w imię niezbywalnego prawa narodów do życia w wolności, stawanie w obronie wartości, które kształtowały drogę pokoleń, czynne przeciwstawianie się dyktatowi zła.

List Pasterski Episkopatu Polski z okazji IV Tygodnia Wychowania 14-20.09.2014

Logo KEPList Pasterski Episkopatu Polski z okazji IV Tygodnia Wychowania
14-20 września 2014 roku
WYCHOWYWAĆ DO PRAWDY

Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia,
Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy,
Droga Młodzieży, Kochane Dzieci!

Kilka dni temu w polskich szkołach zabrzmiał dzwonek, zwiastujący początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. W ten sposób otworzył się przed nami nowy czas, w którym nie tylko będziemy mogli zdobywać wiedzę o świecie, o sobie i o Panu Bogu, ale także przeżywać radość poznawania Ewangelii i głoszenia jej innym ludziom. Do takiej właśnie radości, płynącej z Ewangelii, zachęca nas Ojciec Święty Franciszek w adhortacji Evangelii gaudium. Podobnie, jak w latach poprzednich, w tym miesiącu będziemy przeżywać Tydzień Wychowania. Jego czwarta edycja odbędzie się w dniach 14-20 września i zostanie poświęcona roli prawdy w odpowiedzialnym wychowaniu. Będziemy także podkreślali rolę prawdy w życiu społecznym, narodowym i państwowym jako niezbędnego warunku rozwoju naszej Ojczyzny.

I BOLESŁAWIECKI MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

I Bolesławiecki Marsz dla Życia 13-14.09.2014 PLAKATI BOLESŁAWIECKI MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

BOLESŁAWIEC, 13-14.09.2014

We wrześniu, ulicami Bolesławca przejdzie I Marsz Dla Życia i Rodziny. Jego celem jest integracja ludzi, instytucji, stowarzyszeń świeckich i kościelnych, działających na rzecz rodzin. Mottem są słowa Papieża Franciszka: „Niech Pan błogosławi rodzinie i uczyni ją mocną w tym czasie kryzysu”.

Program:

Sobota, 13 września 2014

19:00 Modlitwa Uwielbienia, Parafia św. Cyryla i Metodego, ul. Krótka 1

NIEDZIELA, 14 września 2014

12.30 MSZA ŚWIĘTA - Boleslawiecka Bazylika Maryjna, ul. Kościelna 3

Diecezjalny Dzień Skupienia dla Katechetów zakonnych i świeckich - Krzeszów 30.08.2014

katechezaDZIEŃ SKUPIENIA
DLA KATECHETÓW ŚWIECKICH I ZAKONNYCH
PRZED ROZPOCZĘCIEM ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

KRZESZÓW – DIECEZJALNE SANKTUARIUM
MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ

SOBOTA, 30 SIERPNIA A.D. 2014

godz. 9.45– wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 10.15– konferencja pt.Obrona życia dzisiaj  – dr inż. Antoni Zięba (Kraków) – prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, redaktor Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, Tygodnika Młodzieży Katolickiej „Droga”, Miesięcznika Nauczycieli i Wychowawców Katolickich „Wychowawca”.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

tel. 0756466350, 0756466351