Komunikaty duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykłą 29.05.2016

herb bazyliki1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała w naszej wspólnocie parafialnej. Szczególnie serdecznie dziękujemy wszystkim budowniczym ołtarzy stacyjnych: mieszkańcom ulic Karola Miarki, Dzieci Wrześni, Tyrankiewiczów, oraz wspólnocie Odnowa w Duchu Świętym. Dziękujemy wszystkim różańcowym pocztom sztandarowym. Służbie liturgicznej: nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., ceremoniarzom, lektorom, ministrantom, za ich posługę przy ołtarzu. Niech świadectwo naszej miłości do Najświętszej Eucharystii, stanie się źródłem błogosławieństwa Bożego w naszej codzienności. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy!

Uroczystość udzielenia sakramentu Bierzmowania kolejnej grupie młodzieży 28.05.2016

DSC 0417

W sobotę dnia 28 maja 2016 o godz. 16:00 przybył do naszej wspólnoty parafialnej Ks. Biskup Marek Mendyk, aby podczas Mszy św. udzielić sakramentu Bierzmowania młodzieży klas trzecich gimnazjalnych oraz starszym. Witając dostojnego Gościa wśród zgromadzonej wspólnoty ks. prałat Andrzej Jarosiewicz, rektor Bolesławieckiej bazyliki Maryjnej powiedział: „Gromadzimy się dziś w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej, by sobotnie popołudnie podczas tej Eucharystii wypraszać dary Ducha Świętego dla tych młodych ludzi. Jest to wyjątkowa chwila modlitwy za młody Kościół, który najpierw zaszczepiony został w ich sercach przez sakrament Chrztu św., a następnie zostanie dziś umocniony darami Ducha Świętego. Serdecznie witamy na dzisiejszej uroczystości wszystkich otaczających Chrystusowy ołtarz w naszej Maryjnej Bazylice. Witamy przewodniczącego naszej modlitwy Ks. Biskupa Marka Mendyka wraz kolegium kapłanów; witamy wszystkich rodziców, którzy przeżywają dziś wyjątkowo radosną chwilę; serdecznie witamy korpus katechetów, nauczycieli, witamy wszystkich dyrektorów szkół gimnazjalnych.

Radosny dzień uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Bożego Ciała 26.05.2016

IMG 0104

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – popularnie zwaną Bożym Ciałem, gromadziliśmy się na Eucharystiach według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. dla dzieci z rodzicami o godz. 11:00 wyruszyliśmy w tradycyjnej procesji niosąc Najświętszy Sakrament ulicami naszego miasta. Mszy św. przewodniczył ks. prałat Andrzej Jarosiewicz, rektor Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej.

Kierując do zgromadzonych parafian, gości, szeregowych, podoficerów i oficerów Wojska Polskiego, którzy przybyli do Bolesławca, aby uczestniczyć w ćwiczeniach, oraz dzieci słowa świątecznej homilii, ks. Artur Kotrys nawiązał do przesłania, które kieruje do naszych serc liturgia uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana.

CARITAS naszej Parafii we współpracy z firmą NORIMP BAKO POLAND organizuje bezpłatne komputerowe badanie wzroku 30.05.2016

badanie wzroku

Caritas naszej Parafii we wspólpracy z firmą Norimp Bako Poland z Wrocławia, w najbliższy poniedziałek 30 maja w godz. od 10:00 do 12:00 w parafialnym budynku Caritas organizuje bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Rejestracji na to badanie można dokonać pod numerem telefonu 501 095 979. Podczas badania będzie istniała także możliwość zakupu  okularów do  pracy  przy  komputerze; dla  kierowców; oraz fachowy dobór szkieł i opraw okularowych po cenach hurtowych. Najbliższy poniedziałek 30 maja, w godzinach od 10:00 do 12:00, budynek Caritas, rejestracja pod numerem tel. 501 095 979, który jest wywieszony na afiszu w gablocie. Wszystkich z serca zapraszamy.

Komunikaty duszpasterskie na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało 26.05.2016

Boże ciało

1. W Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W dniu dzisiejszym Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyjdziemy z procesją ulicami miasta. Msza św. po procesji będzie trochę spóźniona bo około godz. 13:00. W dzisiejsze świąteczne popołudnie nie będzie nabożeństwa.

Pamiętajmy, że poprzez wspólną procesję wyznajemy wiarę w obecność Chrystusa Pana w Eucharystii. Niech nasz udział w procesji będzie wyrazem wiary i wdzięczności Bogu, który nieustannie przechodzi przez nasze życie ze swoją łaską. Procesja zatrzyma się przy ulicach: Karola Miarki - 1 ołtarz, Dzieci Wrześni - 2 ołtarz; Tyrankiewiczów - 3 ołtarz; przy domu katechetycznym - 4 ołtarz, gdzie zakończymy naszą modlitwę. Wszystkich do modlitwy serdecznie zapraszamy!

Uroczysty dzień rocznicy pierwszej Komunii świętej dzieci klas trzecich szkół podstawowych 22.05.2016

IMG 8243

W uroczystość Trójcy Przenajświętszej dzieci klas trzecich po raz pierwszy obchodziły swoją rocznicę Komunii św. Ze względu na przeprowadzaną reformę systemu edukacji, pierwsza Komunia święta przesunięta została na klasę trzecią. Z tej przyczyny w roku duszpasterskim 2015-2016 nie obchodziliśmy uroczystości pierwszej Komunii św. Jednak przygotowanie do tego ważne momentu w życiu naszych najmłodszych już się rozpoczęło i trwa już niespełna rok czasu. Równocześnie do tego przygotowania przez cały rok trwały także spotkania z dziećmi rocznicowymi, które właśnie w uroczystość Trójcy Przenajświętszej obchodziły pierwszą rocznicę tego ważnego momentu w duchowym życiu każdego człowieka wierzącego. Ks. Artur Kotrys oraz pani katechetka Iwona Wilczyńska, wspomagana przez panią katechetkę Agnieszkę Dziedzic, przez rok czasu spotykali się z rodzicami i dziećmi, aby głęboko, radośnie i uroczyście przygotować ten ważny moment w życiu dzieci i ich rodzin.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

tel. 0756466350, 0756466351