• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Eucharystią w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej kandydaci na nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. z parafii diecezji legnickiej rozpoczęli cykl studium przygotowującego do pełnienia posługi 22.10.2016

IMG 1238

W sobotę 22 października 2016 o godz. 9:00 Eucharystią w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej rozpoczął się kolejny cykl studium przygotowującego mężczyzn z diecezji legnickiej do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św. Msze św. koncelebrowali ks. prałat Andrzej Jarosiewicz, rektor bazyliki oraz ks. prefekt Tomasz Krauze, diecezjalny duszpasterz tej szczególnej grupy liturgicznej. Witając wszystkich zgromadzonych ks. Andrzej nawiązał do wspomnienia św. Jana Pawła II, który jako „krakowski profesor wraz z grupą studentów 60. lat temu nawiedził naszą świątynię i sprawował w niej Eucharystię...

Komunikaty duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą 23.10.2016

herb bazyliki

1. W związku z rozpoczętym Rokiem Jadwiżańskim zapraszamy wszystkich chętnych na jednodniową pielgrzymkę śladami św. Jadwigi po Dolnym Śląsku, którą planujemy w sobotę 19 listopada. W programie: Legnickie Pole, Lubiąż i Lasek św. Jadwigi, bazylika św. Jadwigi w Trzebnicy. Wszelkich informacji udziela i zapisów dokonuje ks. Janusz.

2. Już w najbliższy poniedziałek 24 października przeżywać będziemy comiesięczny Dzień Duchowości św. Ojca Pio. Naszą modlitwę rozpoczniemy Różańcem o 17:30, bezpośrednio po którym Eucharystia w intencjach  zbiorowych, które zanosić będziemy do tronu Bożego miłosierdzia za wstawiennictwem św. Padre Pio. Na zakończenie Mszy św. uczcimy relikwie św. Ojca Pio. 

3. W najbliższy wtorek 25 października o godz. 19:00 do salki katechetycznej zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Prosimy, aby na tym spotkaniu nie brakowo nikogo z rodziców dzieci przygotowujących się do tego radosnego wydarzenia we wspólnocie rodzinnej.

Trwają jubileuszowe XX Bolesławieckie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Jakie wydarzenia się zbliżają ? 19.10.2016

Afisz na koncerty 2016 kopia

Bolesławieckie Dni Kultury Chrześcijańskiej to każdego roku szczególna okazja, by prezentować mieszkańcom naszego miasta i regionu szeroko pojętą kulturę chrześcijańską, która wyraża się w bogactwie słowa, muzyki, nauki, świadectwa. W bieżącym roku przeżywamy jubileuszowe XX już z kolei Bolesławieckie Dni Kultury Chrześcijańskiej, które za każdym razem są adresowane do różnych grup społecznych.

Grupa pielgrzymów z Rybnika nawiedziła naszą Bazylikę i uczestniczyła w Eucharystii 16.10.2016

IMG 1223

W uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Patronki metropolii wrocławskiej i całego Śląska, do Bolesławieckiej bazyliki Maryjnej przybyła grupa pielgrzymów z Rybnika, którzy przejeżdżając obok Bolesławca nawiedzili nasza bazylikę i uczestniczyli w Eucharystii.

Witając pielgrzymów z Rybnika ks. prałat Andrzej Jarosiewicz, rektor Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej powiedział: „W radosnym dniu uroczystości św. Jadwigi Śląskiej, Matki ludu Śląskiego, witamy się wzajemnie przy ołtarzu Chrystusowym w tej Maryjnej Świątyni, a szczególnie witamy naszych gości z Rybnika. Staje dziś przed oczami naszej wiary postać wielkiej Księżnej Śląska, który wycisnęła ryś swojej duchowości w wielu dziełach żyjących we wspólnocie Kościoła po dzień dzisiejszy.  To właśnie św. Jadwiga Śląska, Jadwiga von Andechs, przywiozła na śląską ziemię w swoim młodym życiu skrzyżowanie dwóch rysów chrześcijańskiej duchowości: rysu maryjnego i rysu duchowości św. Mikołaja.

List Pasterski Episkopatu Polski w sprawie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana 19.11.2016

 Jezus Chrystus Król

List Pasterski Episkopatu Polski
w sprawie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana

Drogie Siostry i Drodzy Bracia!

W dzisiejszej Ewangelii wybrzmiało ważne pytanie Pana Jezusa o naszą wiarę: „Czy (…) Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie? (Łk 18,8). Bez wiary, jak zaznacza autor Listu do Hebrajczyków, „nie można podobać się Bogu” (11,6). Wcześniej usłyszeliśmy, że inaczej niż niesprawiedliwy sędzia z przypowieści, Pan Bóg bez ociągania bierze w obronę tych, którzy dniem i nocą do Niego wołają. Ma więc sens nasza wytrwała modlitwa. Trzeba więc o łaskę wiary stale prosić, ale też mężnie wiarę wyznawać i razem z innymi ją manifestować. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i poprzedzające je Dni Misyjne w diecezjach pokazały, że dzieje się wówczas zbawienie, doświadczamy obecności i bliskości Boga.

Komunikaty duszpasterskie na uroczystość św. Jadwigi Śląskiej 16.10.2016

św. Jadwiga

1. Przeżywamy dziś uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska – Patronki dnia wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II. W całej metropolii wrocławskiej zainaugurowany jest dziś specjalny Rok Jadwiżański. Nasza parafia pozyskała relikwie Świętej Patronki Śląska, które zostaną uroczyście intronizowane na zakończenie Roku Miłosierdzia na poziomie diecezjalnym w niedzielę 13 listopada.

2. W najbliższy czwartek 20 października Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem od godz. 19:00. Do modlitwy wszystkich z serca zapraszamy!

3. Już w najbliższy piątek 21 października przeżywać będziemy trzeci piątek miesiąca - comiesięczny Dzień Bożego Miłosierdzia. Naszą modlitwę rozpoczniemy wspólnym Różańcem o godz. 17:30 w intencjach wieczystych, bezpośrednio po którym sprawowana będzie Eucharystia ku czci Bożego miłosierdzia w intencjach wieczystych wpisanych do księgi intencji wieczystych naszej parafii. Gdyby ktoś życzył sobie jeszcze dodać do intencji wieczystych ważne dla swojej rodziny intencje za żywych lub zmarłych, to można to uczynić w kancelarii lub zakrystii. Na zakończenie Mszy św. będziemy mieli okazję uczcić relikwie św. Jana Pawła II, apostoła Bożego miłosierdzia. Wszystkich do modlitwy serdecznie zapraszamy!

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Partenrzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 0756466350, 0756466351
tel. 0756466352, 0756466353

Zakrystia
tel. 0756466354

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 18:00.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 18:00.