Coroczna Pielgrzymka Strażaków i pracowników firm kominiarskich 04.05.2015

6Każdego roku we wspomnienie św. Floriana Męczennika do Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej pielgrzymują strażacy zawodowi powiatu bolesławieckiego, strażacy ochotnicy, pracownicy firm kominiarskich Florian oraz Proń, którym patronuje św. Florian.

O godz. 9:45 sprawowana była uroczysta Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem ks. prałata Andrzeja Jarosiewicza, rektora Bazyliki, w intencjach strażaków, pracowników firm kominiarskich i ich rodzin. Witając wszystkich zgromadzonych na Mszy św., ks. Andrzej powiedział, że w tych dniach czciliśmy Matkę Bożą Królową Polski a dziś św. Floriana, męczennika. Obie postacie ważne dla kultury chrześcijańskiej łączy jedna odwaga w wyznawaniu Chrystusa Zmartwychwstałego.

Zakończył się Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa ale nasza modlitwa w tej ważniej intencji się nie skończyła ...

PLAKAT WSD LEGNICA  kopiaU podstaw każdego powołania chrześcijańskiego jest to zasadnicze poruszenie doświadczenia wiary: wierzyć to znaczy porzucić samego siebie, porzucić wygodę i bezkompromisowość swego „ja”, aby skoncentrować nasze życie na Jezusie Chrystusie; jak Abraham porzucić swoją ziemię, wyruszając z ufnością, wiedząc, że Bóg wskaże drogę do nowej ziemi.

Zaproszenie Biskupa Legnickiego na III Diecezjalny Kongres Rodzin w Krzeszowie 16.05.2015

logo rodzina

Zaproszenie Biskupa Legnickiego
na III Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej
Krzeszów 16 maja 2015

Umiłowani Diecezjanie!
Drodzy siostry i bracia!

Rodzina jest podstawową komórką, w której powstaje i jest kształtowane życie ludzkie. Dziś jest ona zagrożona, dlatego trzeba podjąć każdy wysiłek, ażeby zorganizować i rozwinąć duszpasterstwo rodzin, troszcząc się o tę pierwszoplanową dziedzinę w przekonaniu, że przyszłość ewangelizacji zależy w wielkiej mierze od "Kościoła domowego" (św. Jan Paweł II, FC 65). W naszej diecezji poprzez różne dzieła cały czas rozwijamy działalność duszpasterstwa rodzin. Jednym z nich jest III Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej. Odbędzie się on w sobotę 16 maja 2015 r. w naszym Sanktuarium Maryjnym w Krzeszowie.

Komunikaty duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną 03.05.2015

logoo1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca maja. Zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze: dla róży męskiej po Mszy św. o godz. 11:00; dla wszystkich róż żeńskich na spotkaniu o godz. 17:00, na które zapraszamy wszystkie Matki Różańcowe.

Przez cały miesiąc maj zapraszamy na Nabożeństwa Majowe o godz. 17:30. Za wstawiennictwem Matki Bożej wypraszajmy potrzebne łaski dla naszych domowych Kościołów.

2. Ze względu na to, że dzisiejsza Niedziela Wielkanocna zbiega się z datą uroczystości Matki Bożej Królowej Polski, uroczystość Matki Bożej świętować będziemy już jutro, w poniedziałek 04 maja według wcześniej ustalonego planu Mszy św. niedzielnych. Za wstawiennictwem Królowej Polski powierzać będziemy miłosierdziu Bożemu wszystkie sprawy, jakimi żyją nasze rodziny. Do modlitwy serdecznie zapraszamy!

Program Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej 08-10.05.2015

DniOtwarte logo pion cmykProgram Dni Otwartych Funduszy Europejskich
w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej
08-10.05.2015

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę 08, 09, 10 maja 2015, Unia Europejska, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego RP, nasza wspólnota Parafialna, Gmina Miejska Bolesławiec - Wydział Promocji Miasta, firma Elektros Bolesławiec, firma Philips Polska, przygotowały Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę 08, 09, 10 maja, nasza parafia zaangażowana jest w promocję zabytków sakralnych polsko-niemieckich obszarów przygranicznych. Z tej okazji przygotowanych zostało kilka ciekawych wydarzeń.

W piątek 08 maja we współpracy z firmą Elektros i Philips Polska zaprezentujemy wieczorem w godzinie Apelu Maryjnego o 21:00 możliwości oświetlenia zewnętrznego Bazyliki. Będzie to próbne oświetlenie w ramach małego festiwalu światła, które pomoże nam w przyszłości przygotować projekt oświetlenia zewnętrznego bazyliki. W piątek w godzinie Apelu Maryjnego o 21:00 wszystkich zapraszamy.

W niedzielę 10 maja 2015 o godz. 19:00 zapraszamy na koncert muzyki organowej

ks. Łukasz Kutrowski przy organachW najbliższy piątek, sobotę i niedzielę 08, 09, 10 maja 2015, nasza Parafia, Gmina Miejska Bolesławiec - Wydział Promocji Miasta, firma Elektros Bolesławiec, firma Philips Polska, oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego RP, przygotowały Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Pnieważ nasza wspónota zaangażowana jest w promocję zabytków sakralnych polsko-niemieckich obszarów przygranicznych, z tej okazji przygotowanych zostało kilka ciekawych wydarzeń.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

tel. 0756466350, 0756466351