Komunikaty duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą 24.08.2014

logoo1. W najbliższy wtorek 26 sierpnia przezywać będziemy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w naszej bazylice według porządku półświątecznego o godz. 6:30; 9:00 z homilią dla dorosłych; 11:00 z homilią dla dorosłych, i główna Msza św. o godz. 18:00. Wstawiennictwu Matki Bożej Częstochowskiej, polecajmy wszystkie sprawy, którymi żyją nasze domowe kościoły.

Apel dyrektora sekcji polskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie

logo PKWPEminencje, Ekscelencje, Księża Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi!

W imieniu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, mając na uwadze apel Patriarchy Babilonii Jego Ekscelencji Louisa Sako, dotyczącego jedności Kościołów w pomocy niesionej chrześcijanom w Iraku, zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki do puszek na terenie diecezji, której dochód będzie przekazany za naszym pośrednictwem cierpiącym chrześcijanom w Iraku.

Oświadczenie Dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej w imieniu Ojca Świętego

papież franciszek na modlitwieOjciec Święty z wielkim niepokojem śledzi dramatyczne wiadomości, napływające z północnego Iraku, dotyczące bezbronnej ludności tego kraju. Wydarzenia dotykają w szczególny sposób Wspólnoty chrześcijańskie: mieszkańcy uciekają ze swych wiosek i miast z powodu gwałtownych zamieszek i przemocy, obejmujących coraz większe obszary regionu.

Po modlitwie na Anioł Pański w dniu 20 lipca br. Papież Franciszek wołał z bólem: Nasi bracia są prześladowani. Są wygnani, muszą opuścić swe domy, nie mogąc niczego ze sobą zabrać. Tym rodzinom i tym osobom chcę wyrazić moją bliskość i zapewnić o mej nieustannej modlitwie. Najdrożsi Bracia i Siostry, tak bardzo prześladowani! Wiem, jak bardzo cierpicie, wiem, że pozbawiono was wszystkiego. Jestem z wami w wierze w Tego, który zwyciężył zło!

Przesłanie Patriarchy Louisa Raphaela I Sako do wszystkich chrześcijan w Polsce 14.08.2014

Zdjęcie patriarchy chaldejskiegoPrzesłanie Patriarchy Louisa Raphaela I Sako
Patriarchy Babilonii Kościoła Katolickiego obrządku chaldejskiego

Do wszystkich chrześcijan w Polsce i wszystkich ludzi dobrej woli.
Do wszystkich, którzy są zainteresowani tym, aby Irak pozostał Ojczyzną dla wszystkich swoich dzieci.
Do wszystkich przywódców, którzy kreują stanowiska i opinie.
Do wszystkich, którzy głoszą wolność człowieka.
Do wszystkich obrońców godności człowieka i religii.

POKÓJ I MIŁOSIERDZIE OD BOGA!

Po zajęciu przez dżihadystów miasta Mosul i ogłoszeniu go państwem islamskim, po kilku dniach spokoju i oczekiwania na przyszłe zdarzenia, nadszedł teraz czas na przedstawienie negatywnych skutków tych wydarzeń dla chrześcijańskiej ludności miasta i jego okolic.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja

tel. 0756466350, 0756466351