• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą 24.09.2023

przypowiesc o najemnikach w winnicy1. Kontynuujemy prace konserwatorskie kamiennych barokowych schodów od strony Rynku. W najbliższych dniach zwołujemy komisję roboczą pod przewodnictwem Pana Prof. Edwarda Kosakowskiego z Krakowa, która po wizji lokalnej odpowie na pytania, które ze zdewasto-wanych stopni kamiennych schodów zostaną całkowicie wymienione. Konserwatorzy kontynuują czyszczenie płaszczyzn piaskowcowych stopni schodów oraz dekoracyjnej kamiennej poręczy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają renowację naszej świątyni swoją modlitwą i ofiarą i zapewniamy ich o codziennej modlitwie w ich intencjach.

2. Trwają jeszcze zapisy dzieci z klas trzecich, które rozpoczęły już swoje przygotowanie do uroczystości pierwszej Komunii świętej. Odbyło się już spotkanie organizacyjne rodziców w tej sprawie. Gdyby ktoś z rodziców dzieci nie zapisał jeszcze swojej pociechy na przygotowanie, to przypominamy, że warunkiem zapisania dziecka jest aktualne świadectwo chrztu świętego oraz jak najszybszy kontakt z prowadzącym grupę ks. Arturem. Dzieci otrzymają swoje poświęcone Różańce komunijne już w niedzielę 08. października, na Mszy św. o godz. 11:00, co będzie pierwszym krokiem formacyjnym. W najbliższym czasie zakończymy możliwość wpisania dzieci do grupy komunijnej.

3. W środę jak każdego tygodnia zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Poranna Nowenna o godz. 9:00 oraz główna Nowenna o godz. 18:00. Do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z serca zapraszamy.

4. Przygotowany został nowy terminarz Mszy św. na Nowy Rok 2024. Osoby, którym zależy na określonych terminach Eucharystii rocznicowych, ślubnych, jubileuszowych, dziękczynnych, za zmarłych, cyklu Mszy gregoriańskich, zapraszamy wcześniej do zakrystii lub kancelarii. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy o dziękczynieniu Bogu za otrzymane od Niego łaski.

5. Przyszła Niedziela 01. Października, to pierwsza miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze: dla róży męskiej po Mszy św. o godz. 11:00; dla wszystkich róż żeńskich na spotkaniu o godz. 17:00, na które już dziś z serca zapraszamy wszystkie Matki Różańcowe.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik złączony w naszej chrześcijańskiej kulturze z modlitwą różańcową. Każdego dnia Nabożeństwo Różańcowe tradycyjnie o godz. 17:30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Za wstawiennictwem Królowej Różańca świętego prośmy miłosiernego Boga o potrzebne dla naszych rodzin łaski.

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci, szczególnie pierwszokomunijnych, tradycyjnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16:30. Pierwsze nabożeństwo dla dzieci w poniedziałek 02 października o godz. 16:30, na którym zostanie ogłoszony różańcowy konkurs dla najmłodszych.

6. W piątek 06 października o godz. 19:00 odbędzie się pierwsze spotkanie młodzieży, czy starszych, którzy pragną przyjąć sakrament Bierzmowania. Przypominamy, że warunkiem zapisania do grupy przygotowującej się do tego sakramentu jest przedłożenie świadectwa chrztu świętego. Wykorzystajmy czas dwóch tygodni na pobranie świadectwa w miejscu chrztu. Wszystkich młodych z klas ósmych i starszych z serca zapraszamy.

Komunikaty duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2023

ile razy mam przebaczyć1. Kontynuujemy prace konserwatorskie kamiennych barokowych schodów od strony Rynku. Konserwatorzy nasączyli płaszczyzny piaskowcowe środkami chemicznymi, które mają za zadania wyciągnąć na zewnątrz wszystkie zanieczyszczenia oraz odizolować piaskowiec od źródeł zawilgocenia. W dalszych etapach realizowane będzie czyszczenie płaszczyzn piaskowcowych. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają renowację naszej świątyni swoją modlitwą i ofiarą i zapewniamy ich o codziennej modlitwie w ich intencjach.

2. W środę jak każdego tygodnia zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Poranna Nowenna o godz. 9:00 oraz główna Nowenna o godz. 18:00. Do modlitwy zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

3. Uwaga Rodzice trzecioklasistów! W najbliższą środę 20. września, w salce katechetycznej o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie, na które zapraszamy rodziców dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej, które rozpoczynają przygotowanie do radosnego dnia pierwszej Komunii św. Przypominamy rodzicom, że warunkiem zapisania dziecka do grupy komunijnej jest przedłożenie świadectwa chrztu świętego.

4. Wyjątkowo w najbliższą sobotę 23. września przeżywamy liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio. Będzie to dla nas Comiesięczny Dzień Duchowości tego świętego. Msze św. tego dnia o godz. 6:30; 7:00; 9:00; dodatkowa Eucharystia o godz. 11:00. O godz. 17:30 odprawimy Nowennę za wstawiennictwem świętego Ojca Pio, bezpośrednio po której sprawowana będzie główna Msza św. w intencjach zbiorowych za żywych czy zmarłych z naszych rodzin. Na zakończenie Eucharystii przyjmiemy błogosławieństwo relikwiami św. Ojca Pio. Do modlitwy za wstawien-nictwem tego wyjątkowego Świętego z serca zapraszamy.

5. Przygotowany został nowy terminarz Mszy św. na Nowy Rok 2024. Osoby, którym zależy na określonych terminach Eucharystii  rocznicowych, ślubnych, jubileuszowych, dziękczynnych, za zmarłych, cyklu Mszy gregoriańskich, zapraszamy wcześniej do zakrystii lub kancelarii. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy o dziękczynieniu Bogu za otrzymane od Niego łaski.

Komunikaty duszpasterskie na uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.08.2023

a1601. Przeżywamy dziś uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszej bazylice według programu niedzielnego. Podczas każdej Eucharystii dokonujemy dziś poświęcenia wiązanek ziół i kwiatów upamiętniających nam najpiękniejszy owoc ziemi, jakim jest Matka Boża. Zakończenie Triduum Odpustowego dzisiejszym Apelem Maryjnym o 21:00. Wszystkich do modlitwy z serca zapraszamy.

2. Najbliższy trzeci piątek miesiąca 18. sierpnia, to comiesięczny Dzień Bożego Miłosierdzia. O godz. 17:30 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, po której sprawowana będzie Eucharystia ku czci Bożego miłosierdzia w intencjach wpisanych do księgi intencji wieczystych bazyliki, za żywych, czy zmarłych z naszych rodzin. Po Mszy św. przyjmiemy błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II, apostoła Bożego miłosierdzia. Do modlitwy wszystkich z serca zapraszamy.

3. W czwartek 24. sierpnia przeżywać będziemy Comiesięczny Dzień Duchowości św. Ojca Pio. Naszą modlitwę rozpoczniemy Nowenną za wstawiennictwem świętego Padre Pio o godz. 17:30, po której sprawowana będzie Msza św. w intencjach zbiorowych za żywych czy zmarłych z naszych rodzin. Na zakończenie Eucharystii przyjmiemy błogosławieństwo relikwiami św. Ojca Pio. Do modlitwy z serca zapraszamy.

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii - który pozwolił nam się odnaleźć ... - 24.05.2020

jan gabriel Perboyre

 

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii
- który pozwolił nam się odnaleźć...

 

Życie Jana Gabriela Perboyre'a (1802-1840) można zamknąć w trzech etapach: pierwszy od urodzenia do wstąpienia do wspólnoty wincentyńskiej, drugi od nowicjatu do wyjazdu do Chin; trzeci - obejmuje działalność misjonarską w Chinach, której ukoronowaniem było męczeństwo. Dwa pierwsze były ludzkim i duchowym przygotowaniem do realizacji trzeciego etapu.

Trudno byłoby znaleźć bardziej znaczący dzień narodzin dla przyszłego misjonarza -męczennika niż uroczystość Objawienia Pańskiego. Właśnie 6 stycznia 1802 roku, w małej miejscowości Puech należącej do gminy i parafii Montgesty niedaleko Cahors we Francji, urodził się Jan Gabriel Perboyre. Ochrzczony w dniu następnym otrzymał imiona najstarszego stryja, który mieszkał w domu rodzinnym znajdującym się niedaleko Catus, zwanym Zamkiem Villary. Pomimo przywrócenia pokoju religijnego i wolności kultu w związku z zawarciem konkordatu przez Napoleona i papieża Piusa VI (1802) sytuacja, w jakiej znajdował się ówczesny Kościół we Francji, była dość trudna i złożona. Istniała potrzeba jego odbudowy zarówno pod względem duchowym jak i materialnym.

Więcej artykułów…

Diecezjalne

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Interreg

interreg

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:45.