Żywy Różaniec
Jest międzynarodowym ruchem religijnym założonym w XIX w. przez Pauline - Marie Jaricot. Ruch ma charakter modlitewny, a jego celem jest duchowe wspomaganie misji i tych intencji, które corocznie na każdy miesiąc podaje Ojciec święty. Uczestnictwo w Żywym Różańcu polega na przynależności do grupy zwanej różą (obecnie 20 osób). Każda osoba z róży przez miesiąc rozważa jedną z tajemnic różańcowych.
W naszej parafii istnieje XIII róż różańcowych żeńskich i I róża męska. Zmiana tajemnic różańcowych odbywa się co miesiąc w pierwszą niedzielę miesiąca dla róży męskiej po Mszy św. o godz. 11:00, natomiast dla wszystkich róż żeńskich na specjalnym spotkaniu formacyjnym o godz. 17:00. Podczas zmiany tajemnic podawane są intencje modlitewne na dany miesiąc.
Członkowie Żywego Różańca prowadzą także modlitwę różańcową lub koronkę do Miłosierdzia Bożego codziennie przed Mszą św. wieczorną. Wspólnota uczestniczy także i animuje cotygodniową godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w piątki o godz. 17:00. Róże uczestniczą także w corocznych pielgrzymkach Żywego Różańca do Sanktuarium Maryjnego w Krzeszowie oraz do innych miejsc pielgrzymkowych. Żywy Różaniec funduje także co miesiąc następujące intencje mszalne: I pierwszy wtorek miesiąca w intencji zmarłych członków wspólnoty a także o błogosławieństwo Boże dla wszystkich obecnie stanowiących tę wspólnotę; w pierwszy czwartek miesiąca o powołania kapłańskie, zakonne, i misyjne; w pierwszy piątek miesiąca wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze, naszej parafii, naszego miasta i Ojczyzny; w pierwszą sobotę miesiąca wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP grzechy nasze, naszej parafii, naszego miasta i Ojczyny, szczególnie grzechy zabójstwa nienarodzonych dzieci. W każdą pierwszą sobotę miesiąca wspólnota uczestniczy w godzinnej modlitwie o godz. 8:00, podczas której są śpiewane Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz modlitwa różańcowa, przygotowujące do pokutnej modlitwy wynagradzającej.
Członkowie wspólnoty angażują się w coroczne festyny parafialne, akcje roznoszenia opłatków, fundację intencji mszalnych za kapłanów z racji dnia imienin, rocznicy święceń, lub Wielkiego Czwartku; fundację lub renowację szat liturgicznych. Podczas procesji eucharystycznych lub maryjnych niosą parafialne sztandary i feretrony. Każdego roku cała rodzina różańcowa spotyka się na swoim „opłatku”, gdzie podawane są plany duszpasterskie dla całej parafii. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. proboszcz Andrzej Jarosiewicz, główną zelatorką Pani Janina Dębińska.