W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego zakończył wśród nas praktykę duszpasterką ks. diakon mgr Piotr Kruczyk 30.03.2013

Piotr KruczykW uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 30.03.2013 zakończył w naszej wspólnocie praktykę duszpasterska ks. diakon mgr Piotr Kruczyk. Czas praktyki wielkopostnej sprzyjał intensywnemu zaangażowaniu ks. Diakona w posługę duszpasterską w naszej rodzinie parafialnej. Pośród dni pastoralnego zaangażowania ks. Piotr wygłosił cykl homilii, celebrował rożne nabożeństwa, wśród których były związane z czasem Wielkiego Postu, jak Gorzkie Żale, czy Drogi Krzyżowe, ale i te, które wyrażają bogactwo duchowości wspólnoty przy Bolesławieckiej bazylice Maryjnej, jak chociażby Nabożeństwo Fatimskie, Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Prócz zajęć kaznodziejskich i liturgicznych, czas praktyki wiązał się także z posługą wśród chorych w miejscowym Szpitalu Powiatowym oraz z racji parafialnego dnia solidarności z chorymi, który ma swoje stałe miejsce w czasie Rekolekcji Paschalnych.

Bardzo ważnym sektorem pracy praktykanckiej była posługa w kancelarii parafialnej, pozwalająca na praktyczne zweryfikowanie umiejętności prowadzenia administracji kościelnej na poziomie parafialnym i dekanalnym.

Czas praktyki był także związany z nadzwyczajnymi wydarzeniami w naszej wspólnocie parafialnej. Z okazji przeżywanego Roku Wiary w Kościele Powszechnym, ks. Artur Kotrys zorganizował specjalny wieczór w Bolesławieckim Teatrze Starym, pośród którego wystawiony był spektakl pt. „Przypowieść o Jonaszu", w wykonaniu aktorów Teatru „A" z Białej Podlaskiej. Spektakl był ważną katecheza młodych i dorosłych, pomagającą nie tylko sensownie przezywać czas Wielkiego Postu, ale i dojrzale spojrzeć na swoją wiarę. Ten niezapomniany wieczór także był miejscem zaangażowania ks. Piotra.

Ks. Praktykant w ramach swojej posługi brał także udział w uroczystościach ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP w Legnickiej Katedrze, a następnie w Wyższym Seminarium Duchownym w Legnicy.

Serdecznie dziękujemy ks. diakonowi Piotrowi za jego ofiarną posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej, pomoże mu jeszcze lepiej przygotować się do zbliżających się święceń prezbiteratu. Już dziś zapraszamy ks. Piotra z Mszą św. prymicyjną do naszej rodziny parafialnej.

k. s.