• bazylika 03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 

Komunikaty duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą 02.10.2022

panie-przymnoz-nam-wiary-lk-17-5-101. Dzisiejsza niedziela 02 października jest pierwszą miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze: dla róży męskiej po Mszy św. o godz. 11:00; dla wszystkich róż żeńskich na spotkaniu o godz. 17:00 w bazylice, na które z serca zapraszamy wszystkie Matki różańcowe.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik złączony w naszej chrześcijańskiej kulturze z modlitwą różańcową. Każdego dnia Nabożeństwa Różańcowe o godz. 17:30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Za wstawiennictwem Królowej Różańca świętego prośmy miłosiernego Boga o potrzebne dla nas łaski, szczególnie w dźwiganiu bolesnych skutków czasu w którym żyjemy. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci, tradycyjnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16:30. W poniedziałek 03. października o godz. 16:30 pierwsze nabożeństwo dla dzieci, na którym zostanie ogłoszony różańcowy konkurs dla naszych najmłodszych.

3. Najbliższy czwartek 06. października to pierwszy miesiąca. O godz. 17:30 Nabożeństwo Różańcowe w intencji powołań. O godz. 18:00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, ofiarowaną przez wspólnotę Matek Różańcowych. Bezpośrednio po Mszy św. kolejne spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego. Wszystkich pragnących modlić się o powołania serdecznie zapraszamy!

W najbliższy czwartek 06. października ks. Artur, który niedawno skierowany został do posługi duszpasterskiej do naszej wspólnoty parafialnej będzie obchodził swoje imieniny. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18:00, na którą wszystkich z serca zapraszamy.

4. W najbliższy piątek 07 października obchodzić będziemy święto Matki Bożej Różańcowej. Jest to dla naszej wspólnoty szczególny dzień 10. rocznicy ogłoszenia tytułu bazyliki dla naszej świątyni. Tego maryjnego i świątecznego dnia Msze św. w naszej bazylice o godz. 6:30; 7:00; 9:00, dodatkowa Eucharystia o 11:00, oraz wieczorna o 18:00 uprzedzona modlitwą różańcową. Do dziękczynnej modlitwy już dziś wszystkich z serca zapraszamy.

Komunikaty duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą 25.09.2022

Przypowieść o Łazarzu i bogaczu1. W najbliższy piątek 30 września na godz. 19:00 do sali katechetycznej zapraszamy uczniów klas ósmych, którzy pragną rozpocząć swoje przygotowanie do sakramentu Bierzmowania. Przypominamy, że podobnie jak w grupie komunijnej, także i w grupie do Bierzmowania należy w miejscu chrztu pobrać świadectwo o tym sakramencie, które jest warunkiem zapisania do grupy przygotowującej się do tego sakramentu. Najbliższy piątek, 30 września, godz. 19.00.

2. Najbliższa sobota 01. października, to pierwsza miesiąca. O godz. 9:00 Msza św. wynagradzająca grzechy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, połączona z odnowieniem Aktu Ofiarowania się Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, a ofiarowana przez Wspólnotę Matek Różańcowych. Do tej maryjnej modlitwy wszystkich z serca zapraszamy.

W najbliższą sobotę rozpoczynamy miesiąc październik złączony w naszej chrześcijańskiej kulturze z modlitwą różańcową. Każdego dnia Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17:30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Za wstawiennictwem Królowej Różańca świętego prośmy miłosiernego Boga o potrzebne dla łaski naszych rodzin, szczególnie w dobie bolesnych doświadczeń wojny na wschodzie.

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci, szczególnie pierwszokomunijnych, tradycyjnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16:30. Pierwsze nabożeństwo dla dzieci w poniedziałek 03 października o godz. 16:30, na którym zostanie ogłoszony różańcowy konkurs dla najmłodszych.

3. Przyszła Niedziela 02. października to pierwsza miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze: dla róży męskiej po Mszy św. o godz. 11:00; dla wszystkich róż żeńskich na spotkaniu o godz. 17:00, na które już dziś z serca zapraszamy wszystkie Matki Różańcowe.

4. W najbliższym pierwszym tygodniu miesiąca października: w pierwszą sobotę ks. Artur, nawiedzi chorych z posługą sakramentalną w domach. Ks. Roman nawiedzi chorych z posługą sakramentalną według ustalonej wcześniej kolejności w następnych dniach. Prosimy o przygotowanie i powiadomienie chorych; prosimy uaktualnienie listy chorych u poszczególnych księży.

5. W zbliżające się święto Matki Bożej Różańcowej, które przeżywać będziemy w piątek 07 października, obchodzić będziemy 10. Rocznicę ogłoszenia tytułu bazyliki dla naszej świątyni. Tego maryjnego i świątecznego dnia Msze św. w naszej bazylice o godz. 6:30; 7:00; 9:00, dodatkowa Eucharystia o 11:00, oraz wieczorna o 18:00 uprzedzona modlitwą różańcową. Do dziękczynnej modlitwy już dziś wszystkich z serca zapraszamy.

Komunikaty duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą 31.07.2022

skarb przed Bogiem1. W najbliższym tygodniu przeżywamy:
Pierwszy czwartek miesiąca 04. sierpnia z Eucharystią w intencjach powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o 18:00 ofiarowaną przez Wspólnotę Matek Różańcowych. Ze względu na przerwę wakacyjną po Mszy św. nie będzie comiesięcznego spotkania Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego.

Pierwszy piątek miesiąca 05. sierpnia z okazją do spowiedzi św. tradycyjnie od godz. 16:00 do 18:00. Tego dnia Msza św. wynagradzająca grzechy Najświętszemu Sercu Jezusowemu o godz. 18:00 ofiarowana przez Wspólnotę Matek Różańcowych.

Pierwsza sobota miesiąca 06. sierpnia to Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia Msze św. w bazylice o godz. 6:30; 9:00; dodatkowa Msza św. o 11:00 oraz wieczorna tradycyjnie o 18:00. Pierwszosobotnia Msza św. wynagradzającą grzechy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej tradycyjnie o godz. 9:00, ofiarowana przez Wspólnotę Matek Różańcowych połączona z odnowieniem Aktu Ofiarowania się Najświętszej Maryi Pannie.

2. Przyszła niedziela 07. sierpnia będzie pierwszą miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze: dla róży męskiej po Mszy św. o godz. 11:00; dla wszystkich róż żeńskich na spotkaniu o godz. 17:00, na które z serca zapraszamy wszystkie Matki Różańcowe.

3. Już za dwa tygodnie w dniach 13-14-15. sierpnia 2022 przeżywać będziemy Triduum Odpustowe Zaśnięcia i Wniebowzięcia Najświętszej Mary Panny.

Naszą maryjną modlitwę jak każdego roku rozpoczniemy Fatimskim Dniem Pokutnym w sobotę 13. sierpnia. O 17:30 zapraszamy serdecznie na Fatimską Modlitwę Różańcową w intencjach zbiorowych, bezpośrednio po której o 18:00 za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej sprawowana będzie Eucharystia w intencjach zbiorowych za żywych czy zmarłych z naszych rodzin. Pokutną Fatimską modlitwę zakończymy procesją. W pierwszy dzień Triduum Odpustowego zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21:00.

W niedzielę 14 sierpnia, jak każdego roku czcić będziemy tajemnicę Zaśnięcia Matki Bożej. Msze św. w tym dniu jak każdej niedzieli. O godz. 18:00 zgromadzimy się na głównej Mszy św. Wigilii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny połączonej tradycyjnie z procesją Zaśnięcia Matki Bożej wokół naszej bazyliki oraz poświęceniem wiązanek ziół i kwiatów. Drugiego dnia Triduum Odpustowego Apel Maryjny o godz. 21:00 i przeniesienie Figury Matki Bożej Zaśniętej do kaplicy za ołtarzem głównym.

W poniedziałek 15. sierpnia w sam dzień uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Msze św. w naszej bazylice także jak w każdą niedzielę. Podczas Eucharystii święcić będziemy wiązanki ziół i kwiatów upamiętniające nam najpiękniejszy owoc ziemi jakim jest Matka Boża. Zakończenie uroczystości odpustowych poniedziałkowym Apelem Maryjnym o 21:00. Wszystkich do modlitwy już dziś z serca zapraszamy.

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii - który pozwolił nam się odnaleźć ... - 24.05.2020

jan gabriel Perboyre

 

Św. Jan Gabriel Perboyre - Patron czasu epidemii
- który pozwolił nam się odnaleźć...

 

Życie Jana Gabriela Perboyre'a (1802-1840) można zamknąć w trzech etapach: pierwszy od urodzenia do wstąpienia do wspólnoty wincentyńskiej, drugi od nowicjatu do wyjazdu do Chin; trzeci - obejmuje działalność misjonarską w Chinach, której ukoronowaniem było męczeństwo. Dwa pierwsze były ludzkim i duchowym przygotowaniem do realizacji trzeciego etapu.

Trudno byłoby znaleźć bardziej znaczący dzień narodzin dla przyszłego misjonarza -męczennika niż uroczystość Objawienia Pańskiego. Właśnie 6 stycznia 1802 roku, w małej miejscowości Puech należącej do gminy i parafii Montgesty niedaleko Cahors we Francji, urodził się Jan Gabriel Perboyre. Ochrzczony w dniu następnym otrzymał imiona najstarszego stryja, który mieszkał w domu rodzinnym znajdującym się niedaleko Catus, zwanym Zamkiem Villary. Pomimo przywrócenia pokoju religijnego i wolności kultu w związku z zawarciem konkordatu przez Napoleona i papieża Piusa VI (1802) sytuacja, w jakiej znajdował się ówczesny Kościół we Francji, była dość trudna i złożona. Istniała potrzeba jego odbudowy zarówno pod względem duchowym jak i materialnym.

Więcej artykułów…

Diecezjalne

 • logo-mateusz
 • logo-radiowatykanskie
 • logo-rycerzekolumba
 • logo-dzielobiblijne
 • logo-biblia
 • logo-katolik
 • logo-pwt
 • logo-liturgia
 • logo-kai
 • logo-fronda
 • logo-tezeusz
 • logo-deon
 • logo-oaza

Interreg

interreg

Partnerzy:

herbMCC logo23SPAwB

powiatlogo62 kompania

logo legnica

logo-radio.plus-legnica.fm

 

 

Kontakt:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

tel. 75 6466350

NIP 612-15-22-373 REGON 040110594

Konto parafialne:
98 1020 2137 0000 9002 0083 6031

 

ORGANISTA BAZYLIKI - Henryk Kut
tel. 604 805 743

Kontakt:

BOLESŁAWIECKA BAZYLIKA MARYJNA - BOLESŁAWIECKIE SANKTUARIUM MARYJNE

ul. Kościelna 3, 59-700 Bolesławiec

Kancelaria Parafialna czynna jest każdego dnia w godzinach od 16:00 do 17:45.

W soboty od godz. 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:45.